Planurile de mâine

DeletedUser

Guest
Fiecare ne facem planuri pentru mâine, pentru viitor mai bun. Haideți să vedem cum percep primele două alianțe la ora actuală pe Omega evenimentele de după căderea protecției de începător

eOlg3rzvBtPHT-SBYM0j.png

aici e clasamentul (fișierul 1)

sl2Xp75jUpYdwnMSNcGI.png

Interesanta aparare navală

cXT-dvGTBWCK63axufzF.png

5jQ52jkDRgip7MY1PmHs.png

3HYj0bjGP99bbX5YhMK5.png

d7rBnROzNX3huXX3j--v.png

Dar suficient cu vitejii haiduci, hai să vedem ce găsim pe la domnii cu onoare și putere
Foarte de caracter domnul
zEeKLKS7LcpYZgwgH5AW.png

9gWeX_ZRoJdZwAdfKDxx.png

Nave noi ]n grepolis, de conolizare
mrhiS-Y5nQsZfLzRxWDW.png

x2ENI7Qj3xC64MJy0WRz.png
;i ultima aici:
RPE7nRWrAGCaJJPYOuWE.png

Să ne amuzăm copios de zmeii celor două alianțe.
 
Ultima editare de un moderator:

ciclin

Stie Tot
spioni , aipiuri , melci , mascarici ? :)) termeni noi + vechi , jucatori vechi + noi

pariez pe haos B-)
 

DeletedUser

Guest
bai frate daca erati o alianta mai dezghetata poate nu dormeam bine la noapte...da dusmani ca ka3alin sa tot avem.ti-am mai bulit tie o parte din alianta de pe psi,noi jucatori de 3 saptamani si voi cu zeci de orase.in 2 ore v-am curatat toata aripa de vest a aliantei de la noi harta s-a albastrit:)
ia zi sa pun print la mesajul in care iti faci colegii agarici?ca eu mesajul inca il am:)

vedeti-va de joc ca eu fapte vreau sa vad...asa toti sunteti campioni,stiu:)
nu noi umblam ca nebunii sa va luam jucatorii din aliante cu minciuni(nu la alianta mea ma refer ca noua ni se rupe,nu pleaca nimeni).nu noi umblam cu lumanarea aprinsa dupa pacte...si mare greseala sa ne decratati pe noi dusmani cand noi nici nu aveam treaba cu voi.dar vedeti ca s-ar putea ac altii de pe server sa va numere zilele.apropo!yadul155 mai e la mine in alianta?
 

DeletedUser

Guest
Eu, Liquidly nu aparțin niciunei alianțe, doar am niște oameni care îmi furnizează anumite date și nu au avut curajul să posteze. Nu aparțin nici Honor and Power nici HAIDUCII.
Aici e omega și vom vedea ce se va întâmpla.
ka3alin știm că încearcă să recruteze. Stai să vedem ce va fi. Eu voi mai posta print-uri dacă voi mai primi de la prietenii mei.
 

DeletedUser

Guest
a...deci daca nu v-ati prins,macar un spion il stiu de la voi.dar ac sa va arat cat mi se rupe mie de spionajul vostru infantil,il tin si nici nu las colegii sa il atace.sa fie rotund,zemos si suculent pentru cucerire:)
o sa ii aflu si pe ceilalti ca sponii sunt prosti si se dau singuri de gol...am sus deja ca nu mi se rupe de ei?
 

DeletedUser14250

Guest
Eu, Liquidly nu aparțin niciunei alianțe, doar am niște oameni care îmi furnizează anumite date și nu au avut curajul să posteze. Nu aparțin nici Honor and Power nici HAIDUCII.
Aici e omega și vom vedea ce se va întâmpla.
ka3alin știm că încearcă să recruteze. Stai să vedem ce va fi. Eu voi mai posta print-uri dacă voi mai primi de la prietenii mei.


Tu crezi ca jucam de ieri ? Zile la pretenii tai ca ii pupa Chastiel , mai ales pe fete , faceti-ne importanti , iar noi o sa facem sa merite efortul vostru ;)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Nu înțelegeți că nu există spioni?
Spionii sunt nissște jucători care au cont într-o alianță, și transmit către o altă alianță. Eu am pus aici doar ce e penibil(am primit niște printuri pe extern)
Liquidly nu există în analele omegăi și e un simplu ziarist care publică știri (iar aici e ramura de penibil)
Voi mai reveni cu diverse rapoarte azi, sau cu chestii dacă mai primesc printuri.
 

DeletedUser14250

Guest
A , tu esti ala ce latra de pe margine ? Unde iti e megafonu' ?

Analele omegai? Cu asta jignesti toata lumea , noob-ule :-O
 

DeletedUser

Guest
A , tu esti ala ce latra de pe margine ? Unde iti e megafonu' ?

Analele omegai? Cu asta jignesti toata lumea , noob-ule :-O
presupun ca vroia sa zica ceva de genul "analele istoriei lumii omega" ceea ce, sincer mi se pare o exprimare buna:p
sa va contrazic,spioni sunt peste tot.dar spionii sunt suravalutati.in schimbul unui pna cu alianta ta ei iit ofera o groaza de informatii neimportante,si acnd ai neaparat nevoie de ei ei sunt pe galben in alianta.ca sa fii spion tre sa indeplinesti 2 conditii:sa fii prost,si sa fii inactiv.
 

DeletedUser

Guest
hahaha va kkt atata pe voi :)) va dati mari si tari uni ca veniti de pe alte lumi si alea alea..
O SA VEDEM NOI CINE MAI E TARE PESTE 1 saptamana !
Si tu liqiudly ce ai vrut sa arati prin topicu asta? Sa te amuzi pe seama unora :)) chiar ma doare undeva dar nu iti voi vedea un viitor pe aceasta lume :)) nici nu l-ai fi avut.

Imi place cum te adresezi ce a vrut sa insemne aia cu mare caracter domnul :)? Aha foarte bine asa trebuie sa fie un joc de razboi sa ai 2 fete(te dai prieten si apoi PAC) nu sa fi sluga unora dar in fine nu ma pun cu tine ca iti stiu "puterea si capacitatea ta de a face orice"
numai din vorbe

Asa ca succes :))
 

DeletedUser13461

Guest
Nu inteleg ce va intereseaza ce se intampla in fiecare alianta si de ce spionati..... Credeti ca castigati ceva prin asta??? este o prostie oameni buni e un joc nu iti pui viata in pericol pentru asta ce naiba..... jucati acolo corect fara sa spionati etc... eu unul joc jocul acesta din placere si daca ar fii sa fiu si eu spion ce mi-ar iesii in schimb??? Ca ma fac mai cunoscut ca spionez sau ce??? Terminativa cu porcariile astea si vedetiva fiecare de alianta voastra si nu mai spionati.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
hahahaha Haiducilor a-ti uitat cata bataie v-ati luat pe tau?
 

DeletedUser

Guest
Aici e bataia aliantelor care vor disparea in urmatoarele 2 saptamani? imi dau si eu cu presupusul...adica de obicei aliantele astea experimentate cu toate locurile ocupate dupa prima zi se tin in top vreo 2 saptamani si apoi.....cad,bineinteles,uita sa isi lege sireturile:))))
Ei au 100 membrii si inca mai cauta....nu va ajung jucatorii buni? cu cine va mai bateti dupa aceea? sau va place sa jucati cities ville nu grepolis?:))) sau pana la urma cautati jucatori noi,eventuali si buni pentru ca aia 100 ce-i aveti joaca titulari la sub banca de la granita marilor?:)))))

P.S ce a scris Liquidly acolo cu "analele" e foarte bun cuvantul pentru ce a vrut el sa zica cu asta....si cel care il facea noob e mai noob ca liquidly....si la joc si la limba romana:))))
 

DeletedUser14250

Guest
Nores , o mica replica

Pe cand unii dintre noi , poate nu asa buni precum sunteti voi , incercam sa facem ceva , sa jucam , stau 2noobi pe margine pe post de comentatori .

Nu scriu bine romaneste , dao in masa de limba , nu imi pasa si nici nu ma stradui sa scriu corect .

Tu , nores , care ai stat la adapostul unui grup puternic (nu dau nume din respect pentru dansii) , vii aici cu filosofii despre cum sa fii un " mare jucator" , poate nici nu ne intereseaza sa fim astfel de jucatori , in schimb tu , papusel ce esti? O papusa care a stat doar unde i-a fost bine , probabil asa esti si in viata reala , un papusel , pupal tata pe el , in schimb lichefiatul cu subiectul lui , din nou , o spun , e un noob ce nu are ce face , caci daca stia sa joace era in joc deja ,sau poate e , cine stie .

Cel putin noi incercam sa jucam , fata de papusile ce stau pe margine ! Muah , va pupa Chastiel
 

DeletedUser

Guest
Nu inteleg ce va intereseaza ce se intampla in fiecare alianta si de ce spionati..... Credeti ca castigati ceva prin asta??? este o prostie oameni bun e un joc nu iti pui viata in pericol pentru asta ce naiba..... jucati acolo corect fara sa spionati etc... eu unul joc jocul acesta din placere si daca ar fii sa fiu si eu spion ce mi-ar iesii in schimb??? Ca ma fac mai cunoscut ca spionez sau ce??? Terminativa cu porcariile astea si vedetiva fiecare de alianta voastra si nu mai spionati.
Nici dacă vei mai citi o carte nu îți pui viața în pericol (iesii, terminativa, ar fii) - sau trebuia să fi scris dacă vei mai citii poate așa înțelegi și tu.
Iar tu, Chastiel, nu te-ai gândit că poate nu dorim pupăturile tale?
Revenind, eu sunt un simplu ziarist care primește materiale și le publică. Nu joc pe lumea Omega. Dar comentez ceea ce se întâmplă pe omega. Nu sunt spion și nici nu am spioni. Doar doi prieteni mi-au arătat anumite lucruri din interiorul alianței.
Mulțumesc, nores pentru sprijin. Am făcut o comparație cu mass-media, acum voi face o comparație mai interesantă.
Dacă la Antena 3 se dă în președinte, și e criticată de bășiști, și aici e la fel, unii mă critică(cei despre care arăt anumite chestii), unii mă susțin. Eu sunt un simplu mesager și încerc să arat lucrurile așa cum sunt.
Aceasta priviți-o ca pe cronică a evenimentelor negative din Omega.
 

DeletedUser

Guest
Nores , o mica replica

Pe cand unii dintre noi , poate nu asa buni precum sunteti voi , incercam sa facem ceva , sa jucam , stau 2noobi pe margine pe post de comentatori .

Nu scriu bine romaneste , dao in masa de limba , nu imi pasa si nici nu ma stradui sa scriu corect .

Tu , nores , care ai stat la adapostul unui grup puternic (nu dau nume din respect pentru dansii) , vii aici cu filosofii despre cum sa fii un " mare jucator" , poate nici nu ne intereseaza sa fim astfel de jucatori , in schimb tu , papusel ce esti? O papusa care a stat doar unde i-a fost bine , probabil asa esti si in viata reala , un papusel , pupal tata pe el , in schimb lichefiatul cu subiectul lui , din nou , o spun , e un noob ce nu are ce face , caci daca stia sa joace era in joc deja ,sau poate e , cine stie .

Cel putin noi incercam sa jucam , fata de papusile ce stau pe margine ! Muah , va pupa Chastiel
Ca sa stii si tu....nu am spus niciodata ca eu sunt un mare jucator...poate nu ti-ai pus ochelarii de citit si ai vazut alte cuvinte...poti cauta unde vrei tu pe forum sa vezi daca am scris eu vreodata ca sunt un jucator bun...niciodata n-am presupus asta.......si ca sa stii si tu,niciodata n-am stat la adapost....poate doar pe phi(unde deja nu mai aveam timp de joc si nu jucam,acolo poate am fost adapostit de colegi,care atunci i-am cunosct si pe care am ajuns sa-i respect si sa vreau sa joc din nou alaturi de ei,de data asta,sa joc,nu doar sa stau ca buruiana...) cat despre clan...ca sigur la el te refereai....nu eram cel mai bun...nici cel mai slab,dar eram activ...asta compenseaza destul de mult....si nu cred ca m-am adapostit dupa numele clanului,in caz ca nu stii am jucat aproape 2 ani acolo....poate daca eram asa slab cu spui tu,te citez:"papusel",sa fi sigur ca nu eram in acea alianta,dar dupa cum ziceam,nu eram nici cel mai bun,sau unul dintre stalpii aliantei,e adevarat ca alianta ar fi mers bine si fara mine......si da...eu si liquidly care nu jucam suntem 2 noobi,si toti cei care au renuntat la grepolis,fie pentru totdeauna fie temporar,tot noobi sunt si ei,daca isi exprima parerea pe forum....sa stii tu,am si pierdut pe grepolis,ca sa vezi ca nu am stat doar la adapost...stiu si cum e sa pierzi si cum e sa castigi. :)

P.S "dao" in masa de limba asa-i? pai normal ca avem o imagine de tot rasul in afara granitei cand avem astfel de atitudini in tara....pacat.
 

DeletedUser9400

Guest
Daca tot zici ca esti ziaristul lumii Omega iti propun sa arunci o privire pe forumul englezilor. O sa vezi cam ce fac asa-zisii lor ziaristi acolo in asa fel incat sa nu-si umple topicurile cu pareri contrare impartite in doua tabere. Ai acolo exemple de interviuri sau alte diverse chestii care ar avea un ``rating`` mai mare.
 

DeletedUser

Guest
Nu-i cinstit domne ! Cum sa ia ban 5 zile. Pai cum mai revine el ?Adminii astia nu se gandesc la asta ?
 
Sus