Pace !

stamatecostica

Membru activ
Pe ce data va incepe pacea de paste si cat va tine ?
Pot sa mai cuceresc orase de la dusmanii sau sa fac schimb de orase ?
Astept raspunsurii
 

DeletedUser

Guest
De Paste nu exista pace pe joc si nici nu a existat pana acum , iar cuceririle se desfasoara in mod obisnuit.
 

nicol 10

Stie Tot
chiar ma intrebau colegii de asa ceva si cum prin vechile anunturi nu am gasit nimic..., dar se pot schimba regulile, se pot baga macar 24 ore din momentul in care se imparte Sfanta Lumina si pana a doua zi
 

DeletedUser

Guest
Pai nu se prea poate .. din mai multe motive: Pastele este sarbatorit de catre fiecare confesiune pe date diferite, asa ca pe ce data sa se stabileasca ? Am face discriminare fata de unii ( Anul nou il serbeaza toti la aceeasi data, de ex) In plus, pastele nu are data stabila, iar de setat serverul an de an , nu se poate.
Se poate face ceea ce de ceva vreme se practica intre unele aliante pe diverse lumi: pace de comun acord intre jucatori, dar asta e doar o sugestie si nu tine de noi :)
 

nicol 10

Stie Tot
Da, m-am gandit numai la mine ca ortodoxa, am uitat cat de mare este gradina Grepolis, este minunata sugestia cu pacea de comun acord intre jucatori, ar trebui chemati la apel intemeietorii si batuta palma, aici ma refer la cei de pe alte lumi ca pe Hyperborea nu pot lua decat praful dintr-un oras in cazul unui atac si asta doar daca victima nu a facut bine curatenia de Paste, rusine lui :D . Multumesc pentru raspuns.
 
Ultima editare:
Sus