Părerea ta contează- Concursul Personalitatea Lunii

  • Autor subiect DeletedUser1411
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser1411

Guest
Mi-aş dori să vă ştiu părerile personale vis-a-vis de reluarea concursului Personalitatea Lunii..
În postarea voastră, vreau să aveţi în vedere urmatoarele aspecte:
- dacă eşti pro sau contra reluării acestui concurs, argumentând răspunsul..
- dacă eşti de acord, care crezi că ar trebui să fie condiţiile/regulile care ar trebui stabilite înaintea concursului?
- după cum bine ştiţi, au existat discuţii şi-n privinţa numelui acestui concurs..dacă aveţi sugestii sau propuneri pentru redenumirea concursului...


Aşadar..vă aştept...

Alexandra
 

DeletedUser

Guest
Momentan nu am vazut Regulile concursului sau despre ce este vorba in el .!

Sau macar ude pot vedea despre ce e vorba!

Poti sa dai mai multe detalii ?
 

DeletedUser1411

Guest
Acceseaza link-ul acesta pentru a vedea actualele reguli si conditii..
AICI
 

DeletedUser6312

Guest
Bun...deacord, nu ai timp de forum, nu il frecventa insa lasa pe altii care au timp sa aiba un mijloc de a aprecia un jucator care munceste pentru alianta pentru ca in fond si la urma urmei acest poll si pentru asta e facut nu doar ca sa mai revigoreze putin prezenta pe forum.
 

DeletedUser

Guest
Idea de a premia jucatorii cu personalitate nu e rea dar modul de a stabili castigatorul nu stiu daca e cel mai bun sistemul de vot poate fi comparat cu cel de la Eurovision unde grupul sovietic se voteaza pe ei, nordici intre ei si asa mai departe si atunci nu neaparat jucatorul cu cea mai buna personalitate sau cele mai bune realizari va fi castigator, poate e mai bine sa se puncteze realizarile ceva de genul ajuti un coleg sa cucereasca primesti n puncte, ajuti un coleg sa sparga o nava de colonizare primesti alte puncte, punctele de aparare stranse pe parcursul lunii, punctele de atac sa fie punctate in concurs poate implicarea si realizarile de pe forumul aliantei desii sunt greu de verificat dar stabilirea castigatorului prin votul jucatorilor pe forum nu va da posibilitatea jucatorilor buni din aliante mai mici sa castige.
 

DeletedUser

Guest
Nu isi are rostul

da,nu isi are rostul pentru ca,dupa cum ati vazut si voi,apar tot felul de certuri intre jucatori,castiga unii care n-au nici-o realizare etc...Toata lumea propune pe x,y,si z pentru ca e bun coleg,ajuta cu resurse ,cu trupe etc....pai fratilor,asta facem toti...intr-o alianta gasesti 20-30 oameni care fac acelasi lucru zilnic,ar trebui ca toti sa fie "Personalitati ale lunii"...si acum o intrebare: Cu ce te ajuta daca esti personalitatea lunii?Mai importante sunt medaliile de atacatorul/aparatorul/jefuitorul/cuceritorul zilei...de astea are nevoie un jucator de grepolis pentru a fi cu adevarat o personalitate...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser1411

Guest
Idea de a premia jucatorii cu personalitate nu e rea dar modul de a stabili castigatorul nu stiu daca e cel mai bun sistemul de vot poate fi comparat cu cel de la Eurovision unde grupul sovietic se voteaza pe ei, nordici intre ei si asa mai departe si atunci nu neaparat jucatorul cu cea mai buna personalitate sau cele mai bune realizari va fi castigator, poate e mai bine sa se puncteze realizarile ceva de genul ajuti un coleg sa cucereasca primesti n puncte, ajuti un coleg sa sparga o nava de colonizare primesti alte puncte, punctele de aparare stranse pe parcursul lunii, punctele de atac sa fie punctate in concurs poate implicarea si realizarile de pe forumul aliantei desii sunt greu de verificat dar stabilirea castigatorului prin votul jucatorilor pe forum nu va da posibilitatea jucatorilor buni din aliante mai mici sa castige.

Pai..asta si incercam sa facem impreuna: stabilirea unor reguli ale concursului si conditii de votare..pentru ca nici unul din jucatorii lumii sa nu fie dezavantajat...

- - - Updated - - -

da,nu isi are rostul pentru ca,dupa cum ati vazut si voi,apar tot felul de certuri intre jucatori,castiga unii care n-au nici-o realizare etc...Toata lumea propune pe x,y,si z pentru ca e bun coleg,ajuta cu resurse ,cu trupe etc....pai fratilor,asta facem toti...intr-o alianta gasesti 20-30 oameni care fac acelasi lucru zilnic,ar trebui ca toti sa fie "Personalitati ale lunii"...si acum o intrebare: Cu ce te ajuta daca esti personalitatea lunii?Mai importante sunt medaliile de atacatorul/aparatorul/jefuitorul/cuceritorul zilei...de astea are nevoie un jucator de grepolis pentru a fi cu adevarat o personalitate...


Permite-mi sa te contrazic la afirmatia "asta facem toti..."..
Nu toti fac acelasi lucru..nu toti sunt la fel..
De regula, detaliile fac diferenta...Detalii pe care, unii dintre noi, suntem prea orbi sa le vedem..
Insa, sunt sigura ca se vor gasi si ochi care vad...:)

Cu ce te ajuta?
Pai..
-este un mod de a deveni cunoscut si apreciat in comunitatea noastra
-si de ce nu, este un mod de destindere , de distractie, de iesire din rutina..

Cat despre ce are nevoie un jucator pentru a deveni o personalitate...asta vreau sa decidem impreuna..:)
 
Ultima editare de un moderator:

slash26ro

Membru
Nu inteleg..relevanta...:)

daca citesti tot ce s-a discutat acolo si cu o luna inainte, cum s-au facut conturi doar pentru vot, cum s-a votat doar pentru-ca trebua sa se voteze, si cum dealtfel s-a intamplat cam pe toate lumile, o sa ajungi, ca si mine, la concluzia ca "personalitatea lunii" a ajuns o panarama de 2 bani unde mai intra lumea sa faca spam si aproape fara nici o legatura concludenta cu ceea ce se intampla de fapt pe joc...
 

DeletedUser1411

Guest
Pai..dragule..asta incercam sa evitam..in caz ca nu m-am exprimat destul de bine in primul post..:)
Stabilirea unor reguli si conditii care sa impiedice experientele neplacute prin care am mai trecut...
 

DeletedUser

Guest
Imi place...multi vin cu reclamatii, cu bufeuri de prime doamne...ca nu e bine, ca nu e corect, ca nu are relevanta distinctia, insa depinde din care parte a batei privesti ( nu fac referire in mod special la cei care au scris inainte, e la modul general). Nu sunt mare fan al concursurilor de genul, dar macar lasati oamenii care sunt incantati de tipul asta de stimulente sa se bucure de ele...nu cred ca deranjeaza pe cineva "ceva in plus", ce incearca moderatorii sa realizeze pentru descretirea fruntilor.
Pledez pentru, justificarea e mai sus...
Ca o paranteza, in final... X si Y care s-au trezit peste noapte, in mod nejustificat "personalitati" pe vreo lume, tot din vina voastra au devenit, datorita modului in care ati tratat concursul "la misto", deci...;)
 

DeletedUser

Guest
Peste noapte doar cu ajutorul unei vraji devi o ""PERSONALITATE"":D

- - - Updated - - -

Cred ca cuvantul "Personalitate" e pre mult .
95% dintre cei ce au acele distincti poate se intreaba si ei singuri de ce le-au primit:)
Acum intreb ,cati din cei ce au distinctile au scos din joc un jucator in decursul unei luni de joc? sau cati sant cei ce au sters prin razboi o alta alianta de top 15 de pe harta?
Acesti jucatori se pot numi niste "PERSONALITATI"restul cu scz de rigoare ..sa trimiti ajutor resurse si alte chesti cred ca face parte din continutul jocului .
In concluzie schimbati denumirea concursului.. Personalitate, e totusi un cuvant greu.
 

DeletedUser3464

Guest
un concurs al plictiselii pote fi denumit aceasta "personalitatea lunii",desi nu este o idee foarte rea...este doar un joc!!!!
in fata acestor cuvinte, esti...........tu, un caracterX(, o personalitate:-O.........de ce sa nu te cunostem, prin aceasta distinctie, ca avand un psihic moral????/:)
sunt in favoarea acestei propuneri.:)


DIN NIMIC POTI INCEPE UN RAZBOI...DAR CEL MAI CURAJOS ESTE SA SPUI: PACE!...INAINTE CA ACESTA SA INCEAPA
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5815

Guest
pe mine o singura intrebare ma framanta... da' rau de tot: ce e aia "psihic moral"? :-/
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus