Orasele Fantoma

RANINAGHI

Membru
Orasele fantoma sunt cea mai mare problema a jocului .
Dupa ce se lasa 1-2 jucatori foarte mari in puncte lasa o gramada de orase fantoma , si asa nimeni nu se va mai preocupa de a ataca dusmanii , mai bine iau orasele fantoma deoarece sunt mai usor de luat .
De aceea vin aici cu 3 propuneri :
1.Prima propunere a mea este ca dupa ce un jucator, de ex cu 50 orase , i se sterge contul de pe lume , orasele lui sa fie distribuit in alianta .
Adica sa zicem ca alianta are 89 de membri , cele 50 de orase sa fie distribuite de la cel mai mic spre cel mai mare jucator din alianta (ma refer cel mai mic in punctaj) , normal doar daca are pct de cultura suficiente.
2. A doua propunere ar fi ca dupa ce un oras devine fantoma sa i se ofere o aparare foarte puternica de ex. 500 bireme 500 sabieri 500 arcasi 500 hopliti 100 pegasi .
Si aceasta aparare dupa ce se distruge sa zicem 50 bireme sa se refaca dupa viteza jocului .
Si plus orasul sa aiba multe bonusuri de aparare pe timpul atacurilor.
Asa s-ar reduce apetitul jucatorilor de a cucerii orase fantoma .
3. Orasele fantoma sa scada in punctaj mult mai repede , sa zicem sa scada cu 500 puncte pe ora .

Vin cu aceste propuneri deoarece dupa ce apar ceva mai multe fantome pe o lume , razboaiele parca s-ar incheia , si de acolo lumea incepe sa inainteze spre a fi inchisa .
Nu sunt cele mai bune propuneri dar vreau sa atrag atentia asupra acestui subiect .
Trebuie facut ceva cu fantomele.
Va astept sa vad ce spuneti despre propuneri .
Imi cer scuze daca v-am plictisit sau daca exista deja o astfel de propunere !
 

DeletedUser

Guest
Exact, pucntul 3 e cel mai indicat :D
Celelalte 2 sunt cam fortate :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Jocu e facut in asa fel in cat ca orasele fantoma sa aiba caracteristicile de prin 2010 nu o sa se schimbe nimic cu propunerea ta din pacate .
 

DeletedUser

Guest
acuma fara suparare.. nu inteleg de ce te mananca pe tine undeva de orasele fantoma si de ce le cuceresc uni jucatori ??
stai linistit ca de multe ori nu apuca sa fie asa multe orase fantoma cum spui tu.. doar daca jucatorul a fost banat.. in rest de acea exista cucerire interna pt a i se lua orasele jucatorului inainte de a deveni fantoma..
nu inteleg de ce vrei sa se blindeze orasul fantoma asa.. este doar un oras draq.. fie ca are 175 pct fie ca are 13716 pct.. daca orasele sar blinda automat cum spui tu.. ce farmec crezi ca ar mai avea jocul ??
lasa-ti jocul sa fie cat mai original.. daca vreti orase fantoma blindate sau cu bonusuri .. mergeti naiba pe TRIBURILE.ro.. si spargeti acolo cata arma vreti voi incercand sa cuceriti un oras de barbari.
 
Ultima editare de un moderator:

RANINAGHI

Membru
acuma fara suparare.. nu inteleg de ce te mananca pe tine undeva de orasele fantoma si de ce le cuceresc uni jucatori ??
stai linistit ca de multe ori nu apuca sa fie asa multe orase fantoma cum spui tu.. doar daca jucatorul a fost banat.. in rest de acea exista cucerire interna pt a i se lua orasele jucatorului inainte de a deveni fantoma..
nu inteleg de ce vrei sa se blindeze orasul fantoma asa.. este doar un oras draq.. fie ca are 175 pct fie ca are 13716 pct.. daca orasele sar blinda automat cum spui tu.. ce farmec crezi ca ar mai avea jocul ??
lasa-ti jocul sa fie cat mai original.. daca vreti orase fantoma blindate sau cu bonusuri .. mergeti naiba pe TRIBURILE.ro.. si spargeti acolo cata arma vreti voi incercand sa cuceriti un oras de barbari.

Serios ? Se la un singur jucator din top 10 , alianta nu poate cucerii toate orasele si asa incpe dezastrul?
Ce ? Iti place sa cuceresti doar orase fantoma ??? Atunci mai bine lasate de joc !
Scopul jocului e sa cuceresti dusmanul , nu sa cuceresti orase fantoma deoarece iti este frica de dusman!
 
Ultima editare:

DeletedUser6318

Guest
Serios ? Se la un singur jucator din top 10 , alianta nu poate cucerii toate orasele si asa incpe dezastrul?
Ce ? Iti place sa cuceresti doar orase fantoma ??? Atunci mai bine lasate de joc !
Scopul jocului e sa cuceresti dusmanul , nu sa cuceresti orase fantoma deoarece iti este frica de dusman!
vaiii,unde era batman ascuns....cu tine am jucat pe kappa parca, ce frecai pe acolo?
http://vvcap.net/db/GQnewFUjVYP7uCEhLgnz.png
 

RANINAGHI

Membru
Ce era sa frec acolo ia zi ?
Era pe sfarsit de lume , eram pe m34 , inconjurat de alianta si de aliati , ce sa fac ? Sa cuceresc aliatii :))):))
 

RANINAGHI

Membru
qn6xw2.png

Frate crezi ce vrei , dar nu era ce sa cuceresti !
Daca vrei iti arat clasamentul m34 de cand am facut eu cuceririle alea , erau maxim 20 orase pe mare care nu erau a noastre si si alea erau la ore bune distanta si rezervate deja!
Si uite nu ca doar eu cuceream asta ci toata lumea ! B&W , GoW Si Conquers sau cum se chemea erau bine stabiliti pe marile lor , pe m34 niciodata nu a fost mare valva cu raboiul dintre B&W si GoW deoarece eram putini , adevaratul razboi se purta pe M44
 

DeletedUser6873

Guest
Pai si tu .. ca un adevarat erou al zilelor noastre trebuia sa te muti pe m44 si astfel reuseai sa salvezi lumea de raul care exista
 

DeletedUser

Guest
Ce era sa frec acolo ia zi ?
Era pe sfarsit de lume , eram pe m34 , inconjurat de alianta si de aliati , ce sa fac ? Sa cuceresc aliatii :))):))

mai dar de unde mama zmeului va gasiti jucatori asa "razboinici" si cand vine vorba de un adevarat razboi fugiti ca soareci..
tu cel care imi spuneai mie ca cuceresc orase fantoma sa ma las de joc.. poi tu ce facui ?? nu conteaza ca e pe sf de lume.. mergi unde este actiune.. sau de frica ai stat intre aliati.. dar tu batman, batman.. curajul pe tine cat casa.. stai si cuceresti orase fantoma intre aliati si propria alianta..
hai mai ma lasi.. macar nu latra aiurea.. sincer poti da manuta cu david658.. si acela un mare curaj ca tine.
PACE !
 

RANINAGHI

Membru
Ce sa faci al sfarsit de lume ?Ce actiune :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Dupa ce Forever au terminat minunile 0 actiune nici un atac nici in colo nici in coace :))
Vai de mine se vede cate sfarsituri de lume ai prins
 

DeletedUser2039

Guest
Danciule erai zero barat pe Theta si esti plin de stereotipuri pe forumul extern.
 
Sus