Orase construite din aur masiv

DeletedUser

Guest
Probabil marea majoritate dintre voi va intrebati cum reusesc jucatorii din top sa se dezvolte atat de repede, Grepolis este incredibil de incet doar.

Probabil, marea majoritate ati aflat deja si raspunsul: proprietarii isi placheaza zidurile, acoperisurile, strazile si buzile cu aur masiv.

Vrei sa reduci timpul de construire? Click, -20 gold. Unii nu se pot abtine si mai dau click odata, iarasi -20 gold.

Eu insumi am cumparat premium din comoditate. Te scapa de mari batai de cap macar si numai ca poti insira 7 cladiri la coada de construire iar, atunci cand timpii devin ridicol de mari, ii mai poti injumatati, impatri, etc, depinde de cat te duce buzunarul.

Aurul nu este de-ajuns, desigur, pe langa aur iti trebuie si resurse si pe alea nu ai cum sa le cumperi cu premium [slava Domnului ca Innogames n-au fost intr-atat de lacomi] iar ca sa capeti resurse trebuie sa farmezi la greu iar ca sa farmezi la greu mai trebuie sa petreci o gramada de timp in fata calculatorului.

Si totusi, si teoretic si practic, in fazele acestea ale jocului, care inca nu implica coordonare and ******, mai mult de 30 de minute pe zi petrecute logat in Grepolis e prea mult.

Decat daca nu pierzi timpul [cum ma mai surprind si eu uneori] uitandu-te tamp la cum se scurg minutele unui raid de farmare...

...sau, daca nu stii sa farmezi. Am mai citit pe aici ca sunt unii care se lauda ca farmeaza de 20 de ori pe zi. Poti s-o faci dar inseamna ca nu stii s-o faci cum trebuie si nu scoti resursele pe care ai putea sa le scoti daca ai intelege mecanica jocului.

Si ce legatura au orasele din aur masiv cu incapacitatea de a farma cum trebuie? Pai, asta-i treaba, chiar au!

Vezi-l, de exemplu, pe leaderul clasamentului n0ave si profilul lui. Baiatul asta nu stie sa farmeze dar si-a facut un tutorial despre farmare care poate induce in eroare hoardele de n00bi care-l acceseaza.

Si totusi, este no 1. Cum? Cu aur, mult aur si mult timp petrecut aiurea in fata calculatorului.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
parerea mea ca jocul asta e facut ca sa scoata bani , jocul fiind frumos au zis "Hai sa facem bani multi si repede", singurul lucru urat la el e faptul ca sunt PREA MULTE beneficii pentru "fii lu becali" ..
 

DeletedUser

Guest
Ati vazut in primul rand care e diferenta majora intre triburile si grepolis la capitolul asta?

Pe grepolis nu exista bannere.
Bannerele aduc multi multi bani. De pe triburile 80% din incasari sunt din publicitate .. si doar restu din conturi premium.
Aici baietii castiga doar din conturi premium.
Prefer sa platesc ceva si sa nu vad bannere la toate mizeriile de jocuri care exista.

Ganditiva ca e plin internetu de bannere grepolis .. si ca baietii fac eforturi financiare ca sa isi faca jocul cunoscut.

Eu am cumparat de 2 ori cate 5000 aur .. cu 92 de lei. Cand inca era la promotia de 100%.
Vi se pare atat de mult? Inca mai am 5500 .. si sincer nu cred ca o sa am pe ce sa ii consum. Doar primul oras necestia investitzii in aur .. mai departe doar "administratorii" te mai ajuta cu ceva. Eventual cate 50 de aur pentru jocurile olimpice. Sunt sigur ca cei 5500 ramasi imi vor ajunge lejer pana spre sfarshitul verii.

Stiu jucatori care au avut cate 16000 ... unu dintre ei avea pe profil printscreen cu suma respectiva si in prima zi de server avea platiti toti "administratorii" pana si capitanul si marea preoteasa .. si el avea vreo 500 de puncte .. din parti templu si port.

Stiu jucatori care au 3000-4000 de puncte si pana acuma au dat cel putin 10 SMSuri ca sa isi cumpere Aur. Daca unii nu stiu sa cheltuie aurul cu cap .. e doar problema lor.
 

DeletedUser

Guest
e foarte greu sa construiesti de pilda senat,sau alte cladiri, levele mai mari si sa astepti cate 14, 16 ore, e foarte greu sa poti da la construit doar 2 cladiri...la inceput timpul de constructie era foarte mic si chiar ca nu prea aveai nevoie dar cu timpul esti nevoit daca vrei sa avansezi ..si sa cumperi Gold
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Ati vazut in primul rand care e diferenta majora intre triburile si grepolis la capitolul asta?

Pe grepolis nu exista bannere.
Bannerele aduc multi multi bani. De pe triburile 80% din incasari sunt din publicitate .. si doar restu din conturi premium.
Aici baietii castiga doar din conturi premium.
Prefer sa platesc ceva si sa nu vad bannere la toate mizeriile de jocuri care exista.

Ganditiva ca e plin internetu de bannere grepolis .. si ca baietii fac eforturi financiare ca sa isi faca jocul cunoscut.

Eu am cumparat de 2 ori cate 5000 aur .. cu 92 de lei. Cand inca era la promotia de 100%.
Vi se pare atat de mult? Inca mai am 5500 .. si sincer nu cred ca o sa am pe ce sa ii consum. Doar primul oras necestia investitzii in aur .. mai departe doar "administratorii" te mai ajuta cu ceva. Eventual cate 50 de aur pentru jocurile olimpice. Sunt sigur ca cei 5500 ramasi imi vor ajunge lejer pana spre sfarshitul verii.

Stiu jucatori care au avut cate 16000 ... unu dintre ei avea pe profil printscreen cu suma respectiva si in prima zi de server avea platiti toti "administratorii" pana si capitanul si marea preoteasa .. si el avea vreo 500 de puncte .. din parti templu si port.

Stiu jucatori care au 3000-4000 de puncte si pana acuma au dat cel putin 10 SMSuri ca sa isi cumpere Aur. Daca unii nu stiu sa cheltuie aurul cu cap .. e doar problema lor.

am vazut pe youtube au 8000 de unitati luptatori de spada si cativa !!!!!
 

DeletedUser9489

Guest
In polis pot stationa un numar infinit de unitati, asta neinsemnand ca apartin polisului.
 

DeletedUser

Guest
Aui ai dreacu sitizani de etnie cu 2 de rr!!! vor sa transforme grepolis-ul in Sintesti,Buzescu, Strehaia!!! Palate de Aur!!! :D
 
Sus