O vrajă nouă

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Nu pot să cred că n-a simţit nimeni (nici chiar eu, până de curând) nevoia unei vrăji care să-ţi cheme trupele înapoi acasă, când le trimiţi în deplasare greşit :)

Vraja asta ar trebui s-o dea Poseidon sau Hera, şi să se numească:


NECHEZATUL CALULUI =))
 

DeletedUser

Guest
1)Numele e stupid
2)Eu zic ca ar trebui s-o dea Zeus sau Poseidon
3)E buna ideea
4)Ar fi buna si o vraja care sa cheme inapoi spionajele trimise gresit
 

DeletedUser

Guest
1)Numele e stupid
2)Ideea e in bataie de joc sau nai avut ce sa faci
3)Vine al 5-lea zeu cu 4 noi vraji
4)Ai un Contra de la mine.
 

DeletedUser3207

Guest
1)Numele este stupid!!!!!
2)Nu prea ai cum sa trimiti din greseala....ori trimiti ori nu trimiti!!!
3)Vom avea un al 5-lea zeu care s-ar putea sa aiba vraja ta(ceea ce nu cred!de ce?uita-te la numarul 4!)
4)Exista deja functia de intoarcere a trupelor!!!

Cum zice aici:
2eobsxw.jpg



deci un MARE contra de la mine
 

DeletedUser

Guest
Toţi la 1 aţi pus „numele este stupid”, dar dacă primul nu punea nici unul nu o făceaţi.
Eu sunt contra pentru că în primele 15 minute după ce le-ai trimis poţi să le chemi înapoi, iar dacă ai această posibilitate poţi da mult mai uşor atacuri capcană.
 

DeletedUser

Guest
propunerea asta e ceva genu: ce ar fi dak am avea o vraja care cand anulam comenzile gresite de recrutare sau constructie sa ne dea toate resursele inapoi

deci un mare contra e total aiurea gandita.......ai gresit asta este platesti...de aia e joc de strategie

si spionajele se pot anula :D
 

DeletedUser

Guest
hai mah...a glumit si omu' putin cu voi. doar nu e forumul academiei romane... eu o numeam LA BOTU' CALULUI (pentru cei care stiu ce inseamna expresia ;))

btw: CONTRA
 

DeletedUser

Guest
@kalu,nu ma asteptam de la tine sa gandesti o astfel de propunere,cu asta am spus tot!
 

DeletedUser

Guest
Toţi la 1 aţi pus „numele este stupid”, dar dacă primul nu punea nici unul nu o făceaţi.
Eu sunt contra pentru că în primele 15 minute după ce le-ai trimis poţi să le chemi înapoi, iar dacă ai această posibilitate poţi da mult mai uşor atacuri capcană.

Da chiar e adevarat nechezatul calului chiar e un nume tampit.
 

DeletedUser3207

Guest
Toţi la 1 aţi pus „numele este stupid”, dar dacă primul nu punea nici unul nu o făceaţi.
Eu sunt contra pentru că în primele 15 minute după ce le-ai trimis poţi să le chemi înapoi, iar dacă ai această posibilitate poţi da mult mai uşor atacuri capcană.

de fapt doar eu am pus numele este stupid......ceilalti au pus numele e stupid:cool:

iar numele chiar e stupid.....Nechezatul calului.....pai ce suntel la pus de copite sau la ferma.......daca punea Semn Ceresc........ca apare o fantoma o vrajitoare o zana o pisica neagra un bigfoot ori un ozn care sa sperie trupele si sa le intoarca inapoi:rolleyes:
 

DeletedUser

Guest
Stupid este să crezi că propunerea mea se referea la un nume.

Vraja la care mă refer este necesară din cauză că peste 80% din jucătorii de Grepolis din RO habar n-au să joace, şi are legătură cu lumile unde nu este sistem de revoltă.

Alianţele sunt pline de mesaje: trimiteţi sprijin, ba atacuri, sprijin-atacuri!

Am văzut câţiva care şi-au pierdut oraşele din cauza asta, am văzut operaţiuni ale alianţei Reborn în care s-au bătut între ei într-un oraş străin.

Dar se pare că-mi pierd timpul, e ca şi cum aş spăla pietre de râu :)
 

DeletedUser

Guest
calule intelegerea ta e aproape zero acum trebuie sa iti repet raspunsul meu

DAK GRESESTI PLATESTE FRATE,
esti cu capul in nori,ai fumat ceva etnobotanic,ai baut mai mult de un pahar de alcool sau tocmai un porumbel a facut accident cu geamul tau fapt care ti a distras atentia si ai dat o comanda gresita sa RAMANA ASA SI SA PIERZI TRUPE,RESURSE si timp CA UN NOOB

sper ca m am facut inteles de data asta si cam asta au spus si ceilalti dinaintea mea cand si au exprimat opinia respectiv dezaccordul fata de propunerea ta
 

DeletedUser3207

Guest
Stupid este să crezi că propunerea mea se referea la un nume.

Vraja la care mă refer este necesară din cauză că peste 80% din jucătorii de Grepolis din RO habar n-au să joace, şi are legătură cu lumile unde nu este sistem de revoltă.

Alianţele sunt pline de mesaje: trimiteţi sprijin, ba atacuri, sprijin-atacuri!

Am văzut câţiva care şi-au pierdut oraşele din cauza asta, am văzut operaţiuni ale alianţei Reborn în care s-au bătut între ei într-un oraş străin.

Dar se pare că-mi pierd timpul, e ca şi cum aş spăla pietre de râu :)

pai kalubestialu.....daca habar n-au sa joace atunci sa nu joace....care e problema....ca sa joci un joc trebuie sa stii sa-l joci.......deasta e forum ,deasta e sectiunea intrebari.....ca sa afle ca nu trebuie sa trita trupe asa...anapoda la primul iesit in cale!!!

iar cu aliantele e doar o proasta coordonare......care nu are nimic in comun cu ideea ta!

iar daca reborn s-a batut ea pe ea intr-un oras......atunci scuze....dar ...sunt praf din punct de vedere al comunicarii

again,CONTRA!!!
 

DeletedUser2467

Guest
toata lumea este contra(am vazut ca toti mai marii grepolisului sunt asa),eu unul sunt PRO
 

DeletedUser

Guest
Ia bagă-i nava lui hekia, să ceară atacuri din alianţă şi să-i vină 50 de bireme sprijin la nava ta, să vezi cum îşi dă seama de mai multe...:))
 

DeletedUser2467

Guest
corect...am observat in ultimul timp ca toata lumea se lauda,toata lumea stie sa joace grepolis....de fapt cam asa este,toata lumea stie sa joace dar...nu stie sa il joace bine...eu unul nu sunt in categoria jucatorilor care stiu bine ca nu am timp suficient ca daca aveam eram "diferit"....app hekia ca tot ziceai ca ai facut punctele mele in n zile(sau luni)am sa iti spun ceva...nu jucatorul este mare si tare ci alianta...atata timp cat nu ai o alianta care se coordoneaza si care stie sa aplice regulile jocului(atac/aparare)nu ai timp de jucat in voie ci doar de "bagat autobuzul in poarta sa nu iei gol"si din momentul ala nu mai exista fun in joc. fara o alianta buna esti cam jumatate de jucator(mult spus"nu ma refer la tine"vorbesc in modul general)vezi tu iti pot da nenumarate exemple de jucatori care se credeau f.buni care dupa o anumita perioada de atacuri s.au"linistit"subit.asa ca fara alianta esti ca fara o mana.
 

DeletedUser

Guest
Reveniti va rog la o discutie bazata exclusiv in jurul propunerii discutate.

Multumesc anticipat.
 

DeletedUser

Guest
Pro

Eu zic ca aceasta vraja ar ajuta jucatorii in atac,mai ales pe cei carora le plac sa se joace cu "tintele"...

deci un mare contra e total aiurea gandita.......ai gresit asta este platesti...de aia e joc de strategie

Sa zicem ca ar exista vraja asta "nechezatul calului"..
Eu trimit un atac de cucerire pe un un oras al unui jucator cu 5 orase,pe celelalte 4 orase mai trimit alti 4 colegi atacuri cu nave de colonizare(care vor fi retrase la 80 % din distanta)+ alte cateva fake-uri.
Majoritatea o sa puna botul ca i se cuceresc toate orasele cand vede 5 nave de colonizare coordonate la aceleasi ore si ori da inceput nou,ori isi imparte armata pe toate 5 sau ori se va concentra sa apere doar o parte dintre ele.
Acest fake e posibil si acum dar te alegi cu mai multe pierderi si nu prea mai e credibil.

Majoritatea din celor care au aruncat posturile mai sus cu contra pun pariu ca daca ar fi in situatia celui cu 5 orase ar da inceput nou:cool:


Cand te ataca cineva cu cucerire si dispui de o nava de colonizare ii poti da un atac (pe care sa-l retragi tot cand e aproape de tinta),in felul asta nu o sa mai concentreze pe atacul care ti la trimis...

Acum nu zic ca ar trebui numita Nechezatul calului dar in principiu suna bine.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Pro

Chestia asta este foarte folositoare de ex.: sa zicem ca yo am pe un oras 7 mii de puncte...si altu are un oras de +10 mii de puncte si mult mai multa armata...eu danduma smecher:,,Hai ca cine stie poate ii rad toata armata lui asta...'' si plus ca trimit toata armata mea din oras; cam cu vreo 20-30 de minute inainte sa ajunga atacul eu ii dau un spionaj si aflu ca are mult mai multa armata...eee atunci nu mai il pot oprii de asta e folositoare vraja:)....
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus