o lume fara

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
ce ati zice daca ar fi o lume fara alinta multi seduc in liante si se dezvolta pe spatele altora acuma sa vedem una si fara alianta pro sau contra
 

DeletedUser5208

Guest
*zambeste calduros* cere o arma !


:) sigur , e posibil , de ce nu!
 

DeletedUser6873

Guest
ce ati zice daca ar fi o lume fara alinta multi seduc in liante si se dezvolta pe spatele altora acuma sa vedem una si fara alianta pro sau contra


Adevarat , multi "seduc" aliantele prin tot felul de dulcegarii (bomboane / ursuleti de plus / masini / case s.a)! Si da , uni care "seduc" "liantele" , se dezvolta pe spatele altora , pentru ca tu (ca si jucator) intri din joi in pasti pe joc si cand esti cucerit "Aoleu ajutor , ma cuceresc , ajutorrrrrrrrrrrrrrrr"!/:)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Adevarat , multi "seduc" aliantele prin tot felul de dulcegarii (bomboane / ursuleti de plus / masini / case s.a)! Si da , uni care "seduc" "liantele" , se dezvolta pe spatele altora , pentru ca tu (ca si jucator) intri din joi in pasti de joc si cand esti cucerit "Aoleu ajutor , ma cuceresc , ajutorrrrrrrrrrrrrrrr"!/:)

Se pare ca suntem cam "sedusi" de "liantele" .
CONTRA.
 

DeletedUser

Guest
100...Un numar cam mare.Sa ma anunti si pe mine cand 100 de atacuri vor veni spre tine in aceeasi zi.

De ce e un numar cam mare? :)))

ON:Contra!Nici nu are rost sa prezint argumente,daca tu nici macar nu te-ai obosit sa scrii corect.
 

DeletedUser

Guest
Contra.Tu te descurci singur daca ai 100 de atacuri?

Daca nimeni nu are aliante,nu vor fi 100 de atacuri primite.Va fi o lume individualista.
Eu sunt contra.Dupa parerea mea,aliantele sunt unele din cele mai frumoase lucruri din acest joc.Poti lucra in echipa,poti lega prietenii si inveti ce e sacrificiul.
Alte argumente nu isi mai au rostul,cat timp esentialul este de ajuns.
 

DeletedUser

Guest
nu e rea propunerea...nu ar mai exista spioni...si vor rezista numai cei mai buni si care vor sa demonstreze...
 

DeletedUser7794

Guest
pro ar fii bine ca cei slabi sa nu se mai ascunda sub cei puternici si scrieti si voi corect aliante nu liante
 

DeletedUser7784

Guest
si pro si contra...fara aliante ar fii plictisitoare lumea..si totusi in multe aliante majoritatea se baga doar de frica
 

DeletedUser

Guest
nu e rea propunerea...nu ar mai exista spioni...si vor rezista numai cei mai buni si care vor sa demonstreze...

cei mai buni sunt cei care dau dovada si de colegialitate,nu numai ca stie ataca sau ca stie baga atac cu nava la secunda

Contra,oricum nu s-ar schimba multe daca as da eu pro propunerea asta a mai fost de 2 3 ori pe forum si nu a fost aprobata(din cate tin minte)
 

DeletedUser2743

Guest
Sa ma anunti si pe mine cand 100 de atacuri vor veni spre tine in aceeasi zi.
eu am avut pe epsilon 105 atacuri intr-o zi toate la o diferenta de 1 minut

"zambeste maine va fi mai bine"
 

DeletedUser2743

Guest
ce ati zice daca ar fi o lume fara alinta multi seduc in liante si se dezvolta pe spatele altora
poti juca dar asta inseamna multa munk si sa fii ON 24/24.
 

DeletedUser5815

Guest
ce ati zice daca ar fi o lume fara alinta multi seduc in liante si se dezvolta pe spatele altora acuma sa vedem una si fara alianta pro sau contra
o lume fara aliante eu o vad la modul in care se ingheata pactele personale, mesageriile si orice altceva care ar ajuta la coalizarea a cel putin doi jucatori impotriva ta ... in cazul asta banuiesc ca ar fi interesant, un soi de 1:1 .... daca orice alte punti de comunicare intre jucatori se anuleaza, da, e posibil sa existe o egalitate a fortelor
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Da, e adevarat, ideea e excelenta. Un meci 1-1 intre anumiti jucatori as vrea sa vad, dar inevitabil se va aplica principiul "cand doi se bat al treilea castiga". Nu e greu sa urmaresti pe grepostats punctele de batalie ale jucatorului vizat si sa ii proptesti o nava a doua zi dupa ce si-a farmat atacul sau apararea...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser2795

Guest
De acord
Cu multi as vrea sa o fac unul la unul din categoria celor care se lauda
 

DeletedUser

Guest
Mi s'ar parea interesant ca in loc de alianta sa existe clanuri care sa fie formate din maxim 5-10 jucatori. :)))
Dar o lume care sa fie fara nici macar o alianta.Naspaaa .. :)))
 

DeletedUser

Guest
eu am avut pe epsilon 105 atacuri intr-o zi toate la o diferenta de 1 minut

"zambeste maine va fi mai bine"

deci toate atacurile de la acelasi jucator ca asa ar fi fara alianta si totusi atatea trupe in pllus cu aliantele unu care nu are din motiva nare cum sa scape cu o alianta puternica ding-dong e pe epsilon dupacea macedonia pe alpha,romania pe beta asta nu va fi asedile si atacurile puternce nu vor ma fi asa mult

nici daca vor fi asedi si sa te bagi la adapost intro alianta care are pact cu ei nu va mai fi

la o cucerire esti ajutat de alianta atunce meritul meritul nu e total al tau dar daca nu vor fi aliante si nimeni nu te juta sa cuceresti meritul e 100%al tau si va fi mut mai grea cucerirea spre binele aparatorului si la atacator t poti lauda ca doar tu ai reusit sa cuceresti (daca reusesti de cucerit)
 

DeletedUser

Guest
in plus ori ce cucerire am patit nici unul nu a facuto prin proprie puteri ci cu ajutatat de aliati
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus