Nume la insule

DeletedUser

Guest
propun sa se dea nume la insule(poate chiar simplu..1,2.3..etc).
avantaje ar fi la organizarea pe forum...si in joc...pot face un topic pe forum cu numele insulei mele si pot comunica doar cu cei de pe insula mea....de exemplu eu am pe insula inca 17 jucatori din care 9-10 in acelasi trib cu mine...in situatia noastra e clar ca vrem sa impartim insula doar noi si pt asta avem nevoie de o comunicare cat mai buna(un topic doar al nostru)...

in teorie se poate face si acum dar e mai greu pt ca...(virgula) ca sa fac un topic mai intai trebuie sa-i dau un nume...ce nume sa-i dau?
"insula mea"? si dupaia vin toti 1000 din "trib" si fac cate un off topic pe acolo...( pt ca nu stiu despre ce insula este vorba)...etc...cred ca ati prins ideea....asta e propunerea mea...dezavantaje nu vad nici unul...

alta propunere(cred ca s-a propus) ar fi limitarea de membri/"trib"...sunt "triburi" care au 1000 de membri...si este mult prea mult...e imposibil sa comunici cu 1000 de jucatori!!(tot odata ar face si clasamentul aliantelor mai realist)

Off Topic:dupa parerea mea jocul asta ar putea fi mult mai bun ca triburile...dar are prea multe dezavantaje(avantaje premium exagerate,comunicarea pe forum egala cu zero(motivul de mai sus) harta te dispera..erori cu timpul de deplasare...etc)

revin la joc dupa vro 2 ani...timp in care sper sa se remedieze multe...ciao!
 

DeletedUser

Guest
propun sa se dea nume la insule(poate chiar simplu..1,2.3..etc).
avantaje ar fi la organizarea pe forum...si in joc...pot face un topic pe forum cu numele insulei mele si pot comunica doar cu cei de pe insula mea....de exemplu eu am pe insula inca 17 jucatori din care 9-10 in acelasi trib cu mine...in situatia noastra e clar ca vrem sa impartim insula doar noi si pt asta avem nevoie de o comunicare cat mai buna(un topic doar al nostru)...

in teorie se poate face si acum dar e mai greu pt ca...(virgula) ca sa fac un topic mai intai trebuie sa-i dau un nume...ce nume sa-i dau?
"insula mea"? si dupaia vin toti 1000 din "trib" si fac cate un off topic pe acolo...( pt ca nu stiu despre ce insula este vorba)...etc...cred ca ati prins ideea....asta e propunerea mea...dezavantaje nu vad nici unul...

alta propunere(cred ca s-a propus) ar fi limitarea de membri/"trib"...sunt "triburi" care au 1000 de membri...si este mult prea mult...e imposibil sa comunici cu 1000 de jucatori!!(tot odata ar face si clasamentul aliantelor mai realist)

Off Topic:dupa parerea mea jocul asta ar putea fi mult mai bun ca triburile...dar are prea multe dezavantaje(avantaje premium exagerate,comunicarea pe forum egala cu zero(motivul de mai sus) harta te dispera..erori cu timpul de deplasare...etc)

revin la joc dupa vro 2 ani...timp in care sper sa se remedieze multe...ciao!

in unele aliante organizate exista pe forum continente->insule,denumite de ei..asa se pot intelege si comunica intre ei...
contra
 

DeletedUser

Guest
nume insule

cred ca tipul are dreptate.
joc de 4 ani jocuri de strategie si de fiecare data cand m-am lasat de un joc am facut-o doar pt ca atunci cand ajungi la peste 100 de sate nu mai stii unde sa te imparti pentru ca totul devine un haos.

ar fi bine sa se ia in considerare cererile jucatorilor pt ca pana la urma noi jucam.
ar fi chiar foarte interesant sa se dea nume insulelor.

va rog sa va ganditi la asta.
 

DeletedUser

Guest
in unele aliante organizate exista pe forum continente->insule,denumite de ei..asa se pot intelege si comunica intre ei...
contra

si la noi in alianta sunt impatite zonele dupa mari,dar comparativ cu triburile aici pe harta te pierzi daca dai de 2 ori in stanga sau dreapta...
iar faptul ca nu ai o "mini-map" si atunci cand te uiti la jucatori e iar nasoal...asa daca insulele ar avea nume(si sincer nu vreau sa aibe nume din grecia(greu de retinut de si mai bine decat deloc) pur si simplu 1,2,3...etc) ar fi mai usor pt ca dupa o saptamana de jucat deja retii insulele din preajma ta("x" e in nord,"y" in sud...etc)

topicul se numeste propuneri,iar eu am adus una,ramane de vazut ce zic cei din germania;)
 
Sus