Noua Lume

  • Autor subiect DeletedUser14235
  • Data de început

DeletedUser14235

Guest
Cand se va deschide o noua lume ca incep sa ma plictisesc de atata asteptare......
 

DeletedUser7851

Guest
Nu detinem inca informatii despre daca deschiderii unei lumi noi.
A mai fost pusa aceasta intrebare.
Si nu pot sa repet decat veti fi anuntati din timp
 

DeletedUser9358

Guest
sper sa fie pe sistem vechi si orase normale de 13700 pct ...fara jefuiri de favoruri si ploaie de pietre...:(
 

DeletedUser

Guest
Sistemul de cucerire nu il cunoastem inca, dar cu siguranta va avea setarile lumii eroilor, ca toate lumile ce vor mai aparea (adica 6 zei , cladiri si academie marita, deci si ploaie de pietre sau jefuirea templelor).
 

DeletedUser9358

Guest
trist , ma intreb pe ce baza aduc aceste modificari in joc, care din pacate sunt din ce in ce mai naspa.... si nu e doar parea mea, ci a majoritatii
 

DeletedUser

Guest
Modificarile au fost facute pe baza cerintelor jucatorilor din comunitatea Grepolis
 

DeletedUser9358

Guest
mi-e greu sa cred ca au fost jucatori care sa ceara ceva ca "ploaie de pietre"..
 

DeletedUser14105

Guest
Tristan...., lumea Athens de exemplu.Ai uitat cand s-a facut topic cu preferintele jucatorilor pentru lumea respectiva?. Si au pus exact lumea pe care am cerut-o, viteza 3 , bonus 12-8 :). Dar nu uita ca nu pot fi toate lumile cu viteza 3. Unora le place viteza mai mica, altora mai mare, unii revolta, unii asediu. Si cine stie, poate cum pe alte servere au inceput recent lumile cu viteza 4 poate poate or sa fie si la noi pe viitor asemenea lumi :D
 

DeletedUser13911

Guest
Frumuselule.uite..de asta imi place mie ca vrei sa fii doctor si nu economist;)MOmentan crezi ca tot ce zboara este cuc....ai sa inveti mai tarziu ca totusi si cioara(vopsita) zboara!
 

DeletedUser14105

Guest
Nu mai indu lumea in eroare te rog...., sunt aberatii pure ceea ce ai scris tu acolo. Nu avem de unde stii inca
 

DeletedUser13911

Guest
aha..aha..eu merg pe VJ-2/Vu-2(compensare la moral inactiv)/membri -100(nu e marfa pe .ro)/protectie -5(cam atat ridica smecherii pentru cucerire town-ul)/cucerire -asediu/moral-inactiv(bun pentru hiene si somnambuli)
SA nu imi spuna mie mama omida si lu' rub vrajitorul din oz...hahahaha
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser9358

Guest
eu n-am zis nimic de viteza pe topicul asta ...doar contestam orasele de 17.000 pct si ploaia de pietre+ jaf de favoruri
 

DeletedUser13482

Guest
lasa ca e buna...dai 2-3 pietre de bolovani si mai ai sanse sa gasesti aparare
 

DeletedUser

Guest
facusem si eu o sugestie ... ca la planificator de atacuri sa putem pune si eroii ....
de exemplu la mitice ... eroul face mai mult decat o manticora ... si automat iti da peste cap ora de lansare a atacului ....
 

DeletedUser14872

Guest
daca se poate o interventie http://us.grepostats.com/

daca urmarim bine desfasurarea lumilor se pare ca si noi suntem strans legati de serverul american drept pentru care as inclina sa ii dau dreptate colegului de mai inainte cu privire la numele lumii
exista probabil o marja de eroare de 5 la suta in mare nu romanii dicteza nimic pe grepolis ci altii in locul lor .
sper sa nu fi deranjat pe cineva dar daca se stie cat de cat nu este nevoie sa fiti atat de secretosi ,cei care vor sa faca performanta nu se schimba de la o lume la alta dupa cum bate vantul tocmai de aceea nici eu nu eram deacord sa se tot deschida la cateva luni lumi noi dar este doar o parere personala .
:-/

cat despre setari e un pic mai problematic athensul lor are setarile astea


Forum: Athens - US26

Created: December 23, 2013
Status: Open
Settings: Speed - 1; Unit Speed - 2; Alliance Limit - 100; Beginners Protection - 6 days; Conquest; Morale Enabled

in schimb pe greplis.net care este a englezilor lumea athens are urmatoarele setari


Forum: World Athens (en25)

Created: September 29, 2011
Status: Open
Settings: Speed - 2; Unit Speed - 2; Alliance Cap - 200; Beginners Protection: 5 days; Conquest; Morale


din tot acest lucru tragem urmatoarele concluzii
1
numele lumii va fi cel stipulat de coleg CORINTH
2
cucerirea va fi pe sistem vechi

3

setarile lumii nu se stiu si aici este la latitudinea adminilor din romania sa se consulte si sa faca vitezele ...oricum pentru noi o lume cu viteza 1 este inacceptabila pentru ca asa mergem toti pe hiperboreea ...deci de la 2 in sus clar

iar cu vitezele de 4 ,daca s-ar deschide o astfel de lume si aici romanii nu ar mai avea nici un motiv sa mearga pe servere straine sa joace grepolis la viteze asa de mari
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
daca se poate o interventie http://us.grepostats.com/

daca urmarim bine desfasurarea lumilor se pare ca si noi suntem strans legati de serverul american drept pentru care as inclina sa ii dau dreptate colegului de mai inainte cu privire la numele lumii
exista probabil o marja de eroare de 5 la suta in mare nu romanii dicteza nimic pe grepolis ci altii in locul lor .
sper sa nu fi deranjat pe cineva dar daca se stie cat de cat nu este nevoie sa fiti atat de secretosi ,cei care vor sa faca performanta nu se schimba de la o lume la alta dupa cum bate vantul tocmai de aceea nici eu nu eram deacord sa se tot deschida la cateva luni lumi noi dar este doar o parere personala .
:-/

cat despre setari e un pic mai problematic athensul lor are setarile astea


Forum: Athens - US26

Created: December 23, 2013
Status: Open
Settings: Speed - 1; Unit Speed - 2; Alliance Limit - 100; Beginners Protection - 6 days; Conquest; Morale Enabled

in schimb pe greplis.net care este a englezilor lumea athens are urmatoarele setari


Forum: World Athens (en25)

Created: September 29, 2011
Status: Open
Settings: Speed - 2; Unit Speed - 2; Alliance Cap - 200; Beginners Protection: 5 days; Conquest; Morale


din tot acest lucru tragem urmatoarele concluzii
1
numele lumii va fi cel stipulat de coleg CORINTH
2
cucerirea va fi pe sistem vechi

3

setarile lumii nu se stiu si aici este la latitudinea adminilor din romania sa se consulte si sa faca vitezele ...oricum pentru noi o lume cu viteza 1 este inacceptabila pentru ca asa mergem toti pe hiperboreea ...deci de la 2 in sus clar

iar cu vitezele de 4 ,daca s-ar deschide o astfel de lume si aici romanii nu ar mai avea nici un motiv sa mearga pe servere straine sa joace grepolis la viteze asa de mari

Adevarat, denimirile lumilor se pastreaza pe toate serverele Grepolis, insa pentru setari decizia apartine comunitatii Grepolis Romania.
 

DeletedUser14872

Guest
corect colega deci daca viteza va fi mica vom sti pe cine sa luam la intrebari :p

glumesc
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser13482

Guest
in principiu pe ro setarile sunt asemanatoare cu cele ale ultimii lumi inchise
ultima comparatie: Tau - Athens
au fost 2 diferente si anume: moral incativ pe athens desi se anuntase activ, si limita de membri in alianta, pe athens dubla fata de tau
cum pe Byzantium cucerirea e cu revolta, va urma o lume fara revolta, vitezele 2 ca pe upsilon, se va umbla poate la limita de membri in alianta si la durata cuceririi
 
Sus