New Life

  • Autor subiect DeletedUser4201
  • Data de început

DeletedUser

Guest
Ma bag si eu pe aici. Joc Grepolis din aprilie 2011 pe alpha, de care m-am lasat dupa 2 saptamani si am inceput pe kappa la o saptamana dupa deschidere. Pe atunci am intrat in Argonautii, dar puterea era un pic descentralizata, pentru ca intre noi si conducere se afla marea 44 plina de New Life, asa ca nu am avut sentimentul unui tel comun, eram doar o gasca de jucatori (vorbesc la plural pentru ca am urmat un drum comun eu si vreo 8 colegi din apropiere cu care am colaborat mereu, am mai ramas in contact doar cu 2 fiindca restul s-au lasat de joc ) care invata sa joace. Pana la urma ne-am separat de Argonautii (aproape toti jucatorii buni din 43) si am facut o alianta mica a noastra => Armada 43, ne-am inteles foarte bine, apoi am fuzionat cu Angels Forever si dupa 3 zile cu New Life. Cat am stat in New Life am eradicat toti Argonautii care au mai ramas (jucatori slabi in general, cu exceptia lui bnik) si cu care nu eram prieten. Lucrurile au luat o intorsatura urata dupa ce am revenit dintr-o vacanta de o luna si am gasit o fuziune intre noi si argonautii + pact cu 2nice, un prieten s-a dus in alianta lui, singur singurel sa nu aiba probleme cu nimeni, altul care a ramas in BW a inceput sa il atace, altul a plecat in Grim Reapar (in curand The conquerers III). M-am dus si eu in Reapar ca sa ma pot bate cu cele 3 orase ale lui Protest din apropiere :)) . S-a lasat si Sextus de joc in perioada asta, iar mihai viteazu s-a mutat pe sukjong, celalalt fiind banat. Am continuat in forever din motive private pana a venit epoca minunile i am considerat necesar sa ma intorc la alianta mea de bastina sa zic asa si cei cei cativa prieteni ramasi sa ajut cu resurse.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser4201

Guest
N0Problems
DuracellRO
Rareshhh

NOTATI VA ASTEPTAM MARTI DUPA 18 NORD VEST
 

DeletedUser9020

Guest
Salut! Am venit si eu cu o scurta povestioara: in data de 22.11.2010, intr-o luni, eu(mihaiext), am incercat pentru prima oara Grepolis. Am intrat pe lumea Beta, iar in scurt timp am reusit sa cuceresc primul oras. Doar ca prezenta celor din Romania pe aceeasi mare cu mine mi-a adus pieirea. Desi am asistat la dominatia Just Do It, la fuziunea lor cu Argonautii, si nasterea Pheonix, am fost oprit la 25000 pct. Dupa o luna de pauza, aventura a continuat pe kappa, unde am nimerit intr-o mare "infernala", cu domnu' zamfira si ceilalti phoenixi prin preajma. si de data aceasta, dupa 3 luni de joc a trebuit sa ma declar invins. Acum sunt activ pe Ny, iar in doua zile pe omicron. Sper sa ma pot alatura voua!(daca nu va fi, va urez muult succes).
 

DeletedUser8995

Guest
DuracellRo te astept
o sa m dau un mass in alianta marti sa anunt inca o data ora si directia in care vom merge
sper sa intre cat mai multi momentan eu acolo o sa ma axez pe m43 sa scot GoW si dupa ma las de kappa ;P
 

DeletedUser4201

Guest
tage_sorin mess
tanasesorin86 skype pentru conferinta. luati de notati
 

DeletedUser8983

Guest
Salutare ! As putea intra si eu in alianta asta :D ? Pare ceva serios
Nick : MuSic2k

Joc Grepolis doar de 2 saptamani pe Xi dar sunt tot timpul online .... PC acasa ... tel cand sunt plecat
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser4201

Guest
Ai mesaj privat aici pe forum prietene music2k!

PS. Am vazut ca toti se lauda cu experientele pe forum. Aflati aici ca nu ma gasiti pe nici o statistica. Nu am experienta, sunt jalnic, injur membrii aliantei, atac cu full de cai bagat in 71 transportoare (calculati voi ce ramane :D), tip cand sunt atacat de dusmani cu 10 sabieri si un arcas baut.
 

DeletedUser9007

Guest
Buna asta Sorine. Ia sa incerc un atac in Knossos, sa te auzim cum tipi :p
 

DeletedUser

Guest
Ma bag si eu pe aici. Joc Grepolis din aprilie 2011 pe alpha, de care m-am lasat dupa 2 saptamani si am inceput pe kappa la o saptamana dupa deschidere. Pe atunci am intrat in Argonautii, dar puterea era un pic descentralizata, pentru ca intre noi si conducere se afla marea 44 plina de New Life, asa ca nu am avut sentimentul unui tel comun, eram doar o gasca de jucatori (vorbesc la plural pentru ca am urmat un drum comun eu si vreo 8 colegi din apropiere cu care am colaborat mereu, am mai ramas in contact doar cu 2 fiindca restul s-au lasat de joc ) care invata sa joace. Pana la urma ne-am separat de Argonautii (aproape toti jucatorii buni din 43) si am facut o alianta mica a noastra => Armada 43, ne-am inteles foarte bine, apoi am fuzionat cu Angels Forever si dupa 3 zile cu New Life. Cat am stat in New Life am eradicat toti Argonautii care au mai ramas (jucatori slabi in general, cu exceptia lui bnik) si cu care nu eram prieten. Lucrurile au luat o intorsatura urata dupa ce am revenit dintr-o vacanta de o luna si am gasit o fuziune intre noi si argonautii + pact cu 2nice, un prieten s-a dus in alianta lui, singur singurel sa nu aiba probleme cu nimeni, altul care a ramas in BW a inceput sa il atace, altul a plecat in Grim Reapar (in curand The conquerers III). M-am dus si eu in Reapar ca sa ma pot bate cu cele 3 orase ale lui Protest din apropiere :)) . S-a lasat si Sextus de joc in perioada asta, iar mihai viteazu s-a mutat pe sukjong, celalalt fiind banat. Am continuat in forever din motive private pana a venit epoca minunile i am considerat necesar sa ma intorc la alianta mea de bastina sa zic asa si cei cei cativa prieteni ramasi sa ajut cu resurse.


Vezi ca alea 3 orase au eliminat 4 jucatori....inclusiv pe tine te au lasat chel motiv pt care ai venit la noi sa spionezi...ai avut ocazia pt ca ti am permis...imi plac spionii numa bine tinere.Contu mihai viteazu si inca cateva conturi le am facut tichet...pt ca erau foarte suspicioase...si n am chef sa ma bat cu unii care incalca regulamentu
 
Ultima editare de un moderator:
Sus