New Life

  • Autor subiect DeletedUser4201
  • Data de început

DeletedUser4201

Guest
Buna seara!

Doresc sa anunt intentia mea de a readuce la viata o alianta, un grup de prieteni, de a readuce buna dispozitie si glumele din trecut. Doresc sa readuc un vechi stil de viata: New Life. Ma bucur nespus ca nu am fost copiati cu succes pe alte lumi. Asadar, fac aceasta miscare din dorinta unor jucatori de a face o alianta si in acelasi timp de a reaparea numele New Life in joc. Eu personal am invatat din greselile trecutului. In ce sens? Nu mai fac o alianta pe care sa o conduc cap, coada, in care sa ma implic numai eu. Daca fac asta inseamna sa dezamagesc iar pe cei care s-au atasat de mine si New Life (in frunte cu Bia, pe care o salut). Ba chiar, de aceasta data anunt de la inceput ca voi fii foarte discret. Timpul meu pentru a conduce o alianta in adevaratul sens al cuvantului e insuficient. Nu mai renunt la viata, la invatat, la plimbari pentru joc. Dar am alta idee care s-ar putea sa dea roade. Doresc sa expun aici strategia mea.

Bun, trecem la subiect.

01. Nume alianta: New Life

02. Scop imediat (primele 2, 3 luni): Asezarea pe harta, formarea unui grup de jucatori activi pe acea lume (adica sa-si aleaga prioritatile in materie de lumi de joc). Nu conteaza locul pe care suntem si nici nu vreau sa atingem recorduri ca pe kappa (de 0 orase pierdute, primii pe toate liniile etc). Am invatat ca nu neaparat asta e cel mai important. Constanta e f importanta. De aceea trecem la punctul 3.

03. Scop pe termen lung: Formarea si sudarea unui grup de prieteni, vechi si noi, care sa se inteleaga si sa se distreze pe joc. Sa nu am jucatori stresati sau tristi din pricina jocului in alianta. Daca ajungem la stadiul in care sa ne simtim bine si sa ne intelegem victoria finala e mult mai facila.

04. Intemeietor: tagesorin are doar drept de ”semnatura”. Nu ma implic decat la decizii majore. Nu imi permite timpul sa analizez si sa selectez tot. Caracter decorativ si de a bine-dispune membrii aliantei. 

05. Liderii:

Cp.JackSparrow – dupa cum se stie numele cu care am intrat pentru ca nu vroiam functie de conducere pe lumea My. Am dat contul si numele si forumul unui prieten, Cristi, 17 ani. Varsta lui este nesemnificativa. Am garantia ca experientele internationale l-au facut un lider modern si experimentat.
Mr.Joker@Spartacuscrixus - foarte bun prieten cu Cristi, numele lui este Sorin. Se inteleg si vor conduce super alianta.
Nu se mai da decat un singur post de lider. Mai mult de 3 nu o sa fie niciodata.

06. Liderii vor avea obligatia sa faca chestionare pentru actiunile importante. Pentru mine stiti ca alianta e condusa de toti membrii ei, de fapt, nu numai de lideri.

07. Voi cauta unul sau doi organizatori de evenimente in functie de inamicii din joc.

08. Toti jucatorii au obligatia sa dea de cate ori se solicita componenta armatelor.

09. Jucatorii care se constata ca au zona asigurata vor fi obligati sa faca aparare pe orasele sigure si sa o trimita unde este nevoie.

10. Jucam sa ne simtim bine si, de ce nu, poate, sa castigam.
Suntem civilizati, nu injuram, ne respectam rivalii in joc.

11. CEL MAI IMPORTANT: TOTI JUCATORII SUNT EGALI. ESTE DOAR NU JOC PANA LA URMA!!!


Pentru cine doreste sa joace in New Life avem urmatoarele:

Data si ora: 3 Aprilie, dupa ora 18.
Coordonate: NORD - VEST.

Doresc sa stiti ca pentru a evita sa fim MRA, cat imi permite mie timpul si celorlalti 2 lideri vom analiza tot ce se poate la un jucator. Cei ce ma cunosc stiu ca ma intereseaza si ce a mancat pe 03.04.2008 fiecare jucator. (o data oarecare :))
Asadar, pentru usurare va rog sa va spuneti o mica istorioara in cadrul grepolis.

NU ACCEPT JUCATORI CARE ACUM TREBUIE SA INVETE JOCUL IMI PARE RAU.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Mult succes cu alianta! :)

Aveti un "staff" cu adevarat capabil.
 

DeletedUser

Guest
de venit , inca nu va promit .. dar imi las si eu o istorioara.
M-am apucat de grepolis la inceputul anului 2010 , in luna ianuarie pe data de 10 .
M-am apucat cu un prieten pe epsilon ( fusese ultima lume deschisa )si , impreuna cu el am reusit sa facem 150.000 puncte .. in 5 luni .. :D dar , eram la inceput .
dupa aceea totul s-a schimbat , ne-am marit , ne-a captivat jocul si incet incet am legat si prieteni , eu , fiind coleg de alianta si insula cu crypthon , pe urmatoarea lume deschisa , ZETA , el s-a lasat de joc , si mi-a lasat contul sau mie .. eu i l-am dat acestui prieten si ma rog .. ne-am jucat ne-am jucat , pana cand am fost banati deoarece ne dadeam niste care de lupta pe conturile mici :D. ( mai mult eu ) .
In sfarsit , am mai primit 2 conturi sa jucam separat , el unul de 420.000 puncte eu de 230.000 , numele lui a fost Tabacila ( contul este acum , nu stiu la cine .. ) si la facut de 900.000 puncte , iar eu cu numele de Akmon , facusem contul la 800.000 puncte , dar dupa am dat stergere deoarece nu puteam sa ma joc vara .
Am mai avut niste tentative de joc , dar nu ma captivat viteza .. restul , cred ca o sa vina de la sine ..
 

DeletedUser8995

Guest
sorine sper sa ne strangem cat mai multi din cei vechi :D
o sa astept detalii pe mess
 

DeletedUser6817

Guest
pe tine te stiu..eu eram in argonautii pe kappa..ce vremuri bune..nu dormeam noptile din cauza ta, a lui andyno, bia si marcel :))
 

DeletedUser

Guest
Ma joc grepolis de o luna.
Am deja 2 orase si 3800 de puncte pe Xi.
Ma primiti ? :-/
 

DeletedUser

Guest
aaa nu fac parte din conducere...dar am jucat cu new life pe kappa si iti garantez ca daca esti activ si te comporti bine te vei integra foarte bine la ei...
 

DeletedUser4775

Guest
Au fost vremuri bune pe kappa...Sper sa ne revedem din nou ca inainte...Bafta!!
 

DeletedUser6817

Guest
vom face tot posibilu sa fie ca inainte...poate si mai bine :)
 

DeletedUser6475

Guest
Grepolis :) joc de 2 anisori.La activ doar Xi , de eroi m.am lasat pentru ca ..pana la urma nu este o lume "super" asa cum ma asteptam..si cum se asteptau multi.Pe eroi ne stim:)) Knoxvillea , iar in rest DionysosSKK cu care am sa joc si pe lumea asta noua.Sper sa ma primiti.n rest toate cele bune.:)
 

DeletedUser

Guest
Grepolis :) joc de 2 anisori.La activ doar Xi , de eroi m.am lasat pentru ca ..pana la urma nu este o lume "super" asa cum ma asteptam..si cum se asteptau multi.Pe eroi ne stim:)) Knoxvillea , iar in rest DionysosSKK cu care am sa joc si pe lumea asta noua.Sper sa ma primiti.n rest toate cele bune.:)
ai uitat sa precizezi , lumea beta :). eu de acolo stiu de numele Knoxvillea ,sau nu mai esti cel de mai demult ?
 

DeletedUser8995

Guest
ma bucur sa vad doritori
sper sa ne vedem si sa facem treaba buna impreuna :D
poate uni nu ma stiu cu infernaltgv
cei care au jucat Delta,Epsilon,Eta poate le suna cunoscut baubau181 :p
mai e un pic pregatitiva sufleteste :D:D
 

DeletedUser6817

Guest
infernal pe kappa mai joci? cine conduce alianta black and white?
 

Rareshhh

Membru activ
Am inceput sa joc Grepolis singur din curiozitate acum 2 ani. Deoarece eram incepator nu am rezistat mult si m-am lasat. Acum insa am inceput din nou cu planuri mari. Momentan joc doar pe Xi unde am 2 polisuri cu o medie de 5441 pct iar astazi la 20:40 o sa mai am unul :)

PS: In joc am acelasi nick (Rareshhh)
 
Sus