Muzele m-au inspirat...

  • Autor subiect DeletedUser7851
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser7851

Guest
1_dec.png

Acolo este tara mea....

Calliope, muza care l-a inspirat pe Homer sau Sofocle va rasplati generos pe artistii-jucatori din comunitatea grepolis.
1 Decembrie este Ziua Romaniei, dar si a noastra, a romanilor de pretutindeni. Sarbatorim aceasta zi alaturi de cei dragi cu un pahar de vin si ginduri mai curate, incercand sa fim mai buni si mai senini. Ne amintim cu placere si nostalgie de vremurile trecute, gindindu-ne la viitor.
Vom premia pe cel ce va descrie intr-un mic eseu sau poezie locurile natale sau ceea ce i-a placut cel mai mult in plimbarile prin tara.
Cei mai putin talentati la literatura au posibilitatea sa se exprime printr-un desen, o pictura sau o fotografie
Eseu sau poezie, fotografie sau desen, lucrarea cu care participati trebuie sa va apartina.

PREMII

Se vor acorda 3 locuri I, dupa cum urmeaza:
Sectiunea literara - 400 de monede de aur
Sectiunea arta fotografica - 400 de monede de aur
Sectiunea grafica - 400 de monede de aur




Concursul se va desfasura astfel:
Lucrarile se vor trimite in perioada 26 - 30 noiembrie la adresa concurs@echipa.grepolis.ro;
Votul se va desfasura in zilele de 1 si 2 decembrie
Castigatorii vor fi anuntati luni 3 decembrie 2012.


Conditiile de participare:
1. Sa detineti un cont activ pe joc;
2. Daca detineti 2 sau mai multe conturi pe forum veti putea participa la concurs doar cu unul singur;

Precizari:
a. Vor fi 3 sectiuni separate: literatura, arta fotografica si desen/pictura/photoshop, pentru fiecare organizindu-se un poll
b. Specificati odata cu trimiterea e-mailul si sectiunea la care participati.
c. Un jucator poate participa la toate cele 3 sectiuni, dar va trimite cite un e-mail la fiecare sectiune
d. Nu uitati sa va semnati (nickname de forum)
e. La sectiunea literatura se accepta lucrari de maxim 200 cuvinte, iar fotografiile si lucrarile grafice sa aiba o rezolutie minima de 640x480 pixeli
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser7851

Guest
Va rog, nu uitati sa va semnati.
Am primit lucrari nesemnate.
 

DeletedUser

Guest
am trimis un eseu negativ...mi-au venit mai repede ideile :))
as fi trimis si unul pozitiv,dar in afara de istorie si atractiile turistice(care sunt destule) nu prea aveam ce...oricum nu le consider "obiecte" ale mandriei ...mai bine ne lasam stapaniti de austrieci,unguri...poate asa eram si noi in rand cu lumea
 

DeletedUser7851

Guest
Cititi cu atentie anuntul concursului inainte de a raspundel
Raspunsurile postate pe forum nu vor fi luate in considerare!
Concursurile sunt separate
In cazul in care doriti sa participati la toate, trimiteti 3 e-mail-uri


- - - Updated - - -

Eseu sau poezie, fotografie sau desen, lucrarea cu care participati trebuie sa va apartina.
Nu vor intra in concurs texte copiate, fotografii de pe net, etc
 

DeletedUser9489

Guest
Trimis si eu.... sa vedem ce iese

- - - Updated - - -

Astept poll-ul!
 

DeletedUser7851

Guest
Multumim tuturor participantilor.
Prima parte a concursului s-a incheiat.
Miine, in jurul orei 13 veti putea sa va exprimati preferintele prin vot
Voi decideti cistigatorul fiecarei sectiuni.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Castigatorii vor fi anuntati luni 3 decembrie 2012.
Este 4decembrie...ba chiar aproape de 5...
Banuiesc ca nah... Se stiu deja castigatorii de la voturi....dar lor nu le faceti un topic special??
Si odmm...nu s-a rezolvat problema aia legata de recompensele pentru concursul Artemis si Apollo (άρτεμης και του απόλλωνα (1)) ??
Ati luat pauza dragi admini? :(
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus