Minunile lumii

DeletedUser7253

Guest
Nu am gasit scris exact raspunsul la urmatoarele intrebari :
1. Poate fi construita si finalizata o minune de alianta x si si la scurt timp acelasi tip de minune sa fie terminata si de alianta y ?

Am rugamintea sa raspunda un moderator la aceasta intrebare. No offence dar am auzit diverse pareri.
 

DeletedUser

Guest
Uite, nu vreau sa mint, pana acum cateva zile si eu stiam ca nu e posibil... Nu prea s-a pus problema de cum functioneaza pana cand n-au fost lumile vechi updatate..

Nu stiu daca s-a modificat intre timp sau pur si simplu am vorbit eu in necunostinta de cauza, dar din cate am inteles e posibil ca doua aliante sa construiasca aceeasi minune pana la nivelul 10. E drept, ca pana nu o vad cu ochii mei cu mai afirm nimic cu siguranta.. :)
 

DeletedUser

Guest
Se pare că dacă două alianțe au în construcție, simultan, level 10 al aceleași minuni,iar una dintre alianțe termină prima construcția, construcția și finalizarea minunii curge în continuare și pentru alianța cealaltă. Am zis se pare. Nu sunt sigur încă,dar în aceasă situație se va găsi alianța mea și o a doua alianță, pe Beta. Sunt șanse reale să dăm drumul la level 10 al unei minuni, oarecum simultan. Și după finalizarea minunii, voi fi în măsură să ofer un răspuns concret întrebării de mai sus.
 

DeletedUser

Guest
Ok.. Revin la ceea ce am spus mai sus. E eronat.

O minune poate fi extinsa pana la nivelul 10 de catre o singura alianta.
 

DeletedUser

Guest
Ok.. si daca nimeni nu va face 4 minuni pe un server.. sa zicem ca vor fi 3 aliante care vor face cate 2.. si una care va face doar 1.. ce se va intampla? cat va continua serverrul?
 

DeletedUser

Guest
Lumea de joc continua indiferent daca se vor face 4/7 minuni sau nu.

Si in situatia expusa de tine, sunt sigur ca pana la urma urmei o minune sau chiar mai multe se va/vor elibera ori prin cucerirea insulei de catre o alta alianta ori prin dizolvarea uneia dintre aliante....
 

DeletedUser3457

Guest
Ok.. Revin la ceea ce am spus mai sus. E eronat.

O minune poate fi extinsa pana la nivelul 10 de catre o singura alianta.

Pai fratilor hotarativa odata...eu am oprit jucatorii sa mai bage masiv in minuni din cauza aceasta...acum ce aflu ca nu se mai poate???Sa fim seriosi,asa ceva nu se poate...unu zice intr-un fel,unul in altfel...
8frgnPJFLFhNS3J_gdUX.jpg
[/IMG]
 

DeletedUser

Guest
Toti administratorii am spus acelasi lucru ca Ramyra mai sus. Dupa cum vezi, in data de 5 am spus acest lucru chiar si pe forum. A fost o informatie pe care noi am primit-o sau inteles gresit.
 

DeletedUser

Guest
Foarte bine .. asa sa fie.. dupa ce ca ati facut lumea de eroi o lume a tuturora.. acum asta mai lipsea sa faca toti minuni level 10..

as dori o lume a eroilor adevarata.. unde sa poata intra doar cei care au construit macar o minune.. sau o lume a celor care au ajuns cu punctele peste 500.000 .. nu unde poate intra oricine care stie cat de cat jocul
 

DeletedUser5815

Guest
mda, si eu ma asteptam la niste conditii mai dure ... desi intemeierea unui oras mi se pare lovitura de gratie din punctul meu de vedere :D
 

DeletedUser

Guest
pei na.. regula asta e de sim city..

si asa am apasat 0 pentru a trimite resurse de mii de ori.. mi-a iesit pe gat prostia asta.. ok trimitem suntem activi dar faceti ceva cu scriptul asta.. nu se poate sa pierdem timpul aiurea tinand degetele pe cifre..
 

DeletedUser5815

Guest
mai, o fi sau nu de sim city, pe mine nu asta ma deranjeaza ... ci ca sunt la 80 de puncte de cultura pentru indeplinirea acestui task ... si am o mare dilema: trimit resurse la minuni, sau fac cateva orase zdravene praf ca sa fac puncte de batalie ori sa consum resursele pe festivaluri?!
cum o dai, tot prost iese ca tot acolo se ajunge: la resurse :D
 

DeletedUser7772

Guest
Ok.. Revin la ceea ce am spus mai sus. E eronat.

O minune poate fi extinsa pana la nivelul 10 de catre o singura alianta.

Corect !
Am aflat-o si practic cind am dus piramida la nivelul 10 cu citeva ore inaintea concurentei :)
La concurenta a scris asa :
"Extinderea Minunii Lumii a fost întreruptă
Alianţa Ghost Division a terminat Minunea Lumii, Piramidele de la Gizeh, din Egipt. Lucrătorii de pe şantierul dvs. au încetat lucrul. Minunea Lumii care vă aparţine este la nivelul 9 şi poate fi extinsă numai dacă Minunea Lumii deja terminată este deteriorată. "
 

DeletedUser7685

Guest
hai43 pe 01.12.11 la ora 21:28
» Trece întrebarea ca rezolvată
Întrebare: Minunile lumii
Mihai43
2011-12-01 19:36:43
Buna seara, va rog sa ma lamuriti intr-o problema. Daca o alianta termina prima o minune, alta alianta nu o mai poate construi? La regulament nu scrie asa ceva dar multi colegi ma intreaba si nu stiu ce sa le spun. Multumesc!
Seraph
2011-12-01 19:56:43
Bună Mihai43,

Fiindca lumile vechi pana la urma nu se inchid, logic ar fi sa va lase sa-i finalizati chiar daca nu sunteti prima alianta care-l termina.
Dezvoltatorii jocului nu au zis ca nu o sa puteti sa-l finalizati doar ca aliantele trebuie sa concureze pentru a construi aceste minuni pe insulele care le detin pentru a castiga si pentru a se incepe lumea eroior pentru lumea de joc aferenta.



Seraphyne
Echipa Grepolis Romania
www.grepolis.ro

Deci, logic ar fi sa putem construi in continuare. Vom trai si vom vedea.


Asta e raspunsul pe care l-am primit eu - concurenta - ce ati primit voi aia neajutati de catre nimeni e o alta poveste. Deci nu stiu cine, care si cum a fost ajutat, cert este ca noi in niciun caz!
 

DeletedUser4252

Guest
Hmm o fi un bug, eu pot baga resurse in Piramide desi o alianta a facut deja Lvl 10.
 

DeletedUser

Guest
Corect !
Am aflat-o si practic cind am dus piramida la nivelul 10 cu citeva ore inaintea concurentei :)
La concurenta a scris asa :
"Extinderea Minunii Lumii a fost întreruptă
Alianţa Ghost Division a terminat Minunea Lumii, Piramidele de la Gizeh, din Egipt. Lucrătorii de pe şantierul dvs. au încetat lucrul. Minunea Lumii care vă aparţine este la nivelul 9 şi poate fi extinsă numai dacă Minunea Lumii deja terminată este deteriorată. "

Din pacate asa am aflat si noi :(
 

DeletedUser7772

Guest
Hmm o fi un bug, eu pot baga resurse in Piramide desi o alianta a facut deja Lvl 10.
nu e nici un bug...puteti baga resurse si sa o ridicati pina la nivel 9 atit...mai departe n-o puteti ridica la 10 decit dupa ce se darima cea deja construita de alta alianta.
 

DeletedUser7772

Guest
Asta e raspunsul pe care l-am primit eu - concurenta - ce ati primit voi aia neajutati de catre nimeni e o alta poveste. Deci nu stiu cine, care si cum a fost ajutat, cert este ca noi in niciun caz!

Mihai...suntem fix de acelasi "leat" si esti om cu studii si educatie solida...astept de la tine sa nu te iei dupa zvonuri, aparente si banuieli :)
Si noi am fost tentati sa credem ca se baga adminii cumva cind ni se intimpla ceva negativ dar totusi realitatea e ca nimeni nu a ajutat pe careva. Cel putin eu nu stiu sa fi fost ajutate cumva aliantele Ghost Division sau Aliens sau oricare de pe Epsilon....ca au fost erori la un moment dat pe server...asta este foarte posibil...dar i-au afectat pe toti. Unii au strins din dinti si au continuat (noi) altii au considerat ca e ultima picatura si au renuntat (voi). Pacat...nu asa vroiam victoria dar asta e......oricum cit a fost...lupta a fost incitanta zic eu :)
bafta !
 

DeletedUser7685

Guest
Inseamna ca nu ai citit ceea ce am postat eu. Ti-am aratat clar ce am primit de la unul dintre administratori, anume ca se pot continua minunile si daca o alta alianta termina prima, in cazul in speta voi, care ati terminat primii piramidele. Eu pe aia m-am bazat. Apoi s-a dovedit ca nu era asa. Normal si corect era sa se spuna NU din prima. Nu crezi? Si atunci vin si te intreb: asta nu e dezinformare? Ca de scuzele tardive ale celoe ce trebuie sa ne dea informatii corecte, scuza-ma ca sunt un pic dur, M-AM SATURAT! Sunt curios cat dureaza pana ma baneaza iar :)
 

DeletedUser

Guest
Se pot continua, singura conditie este ca cineva sa demoleze minunea lumii complet construita de catre alianta care a construit-o prima.
 
Sus