Medalie Alianţă ! ( întemeietor ) (inspirat de la razvyboy)

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Klaus Ioniţă a spus:
eu propun sa se faca o medalie pt fondatorii de aliante :
nivelul 1 : Ati fondat o alianta care a ajuns in top 50 global
nivelul 2 Ati fondat o alianta care a ajuns in top 10 global
nivelul 3 : Ati fondat o alianta care a ajuns pe primul loc .
La fel ! Şi mie această propunere mi se pare cea mai bună.

Dar ar trebui aşa
Nivelul 1 : Aţi fondat o alianţă care a ajuns în top 30 global
Nivelul 2 : Aţi fondat o alianţă care a ajuns în top 10 global
Nivelul 3 : Aţi fondat o alianţă care a ajuns în top 05 global
Nivelul 4 : Aţi fondat o alianţă care a ajuns pe locul 1 global
( sunt 4 nivele normal . )
lvl 1 :
Sockel_1.png

lvl 2 :
Sockel_2.png

lvl 3 :
Sockel_3.png

lvl 4 :
Sockel_4.png


Şi la fel cu cea de pe mare !
Nivelul 1 : Aţi fondat o alianţă care a ajuns în top 30 pe mare
Nivelul 2 : Aţi fondat o alianţă care a ajuns în top 10 pe mare
Nivelul 3 : Aţi fondat o alianţa care a ajuns în top 05 pe mare
Nivelul 4 : Aţi fondat o alianţă care a ajuns pe locul 1 pe mare
( Am pus „0” pentru a se vedea la egalitate )

Deci , să fie exact cum am scris sus ..

Idee inspirată de la RăzvyBoy !
 

DeletedUser

Guest
Contra, ar face serverul și mai lung decât este, pentru că ar apărea multe alianțe, din dorința tuturor de a obține medalia.
 

DeletedUser

Guest
CoNtRa DeAsEmEnEa(SW)
_________________________________
(P)Daca vin din urma, pazeste-ti spatele. (P)(SW)Dar daca vin din fata, sa nu ai sperante prea mari(SW)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
aaaa ... credeam ca va merge mai greu serverul de joc ...
 

DeletedUser

Guest
Contra, ar face serverul și mai lung decât este, pentru că ar apărea multe alianțe, din dorința tuturor de a obține medalia.


Cu cat sunt mai multe aliante cu atat jucatorii sunt mai imprastiati si cu atat vor fi mai multi jucatori ce vor pierde orasele datorita multitudinii de razboaie.
Sa inteleg ca tu esti de accord sa existe o singura alianta puternica urmata de 100 de academii?????


Este o idee buna si stai linistit ca nu e asa usor sa formezi o alianta dar sa te mai gandesti sa o duci si in top 5 sau pe primul loc????? pff nu sunt multi capabili de asa cv.Motivul tau mi se pare absurd,este o idee buna in felul asta ar fi recunoscuta munca celor care dupa parerea mea fac jocul asta sa fie placut.
 

DeletedUser4201

Guest
Cu cat sunt mai multe aliante cu atat jucatorii sunt mai imprastiati si cu atat vor fi mai multi jucatori ce vor pierde orasele datorita multitudinii de razboaie.
Sa inteleg ca tu esti de accord sa existe o singura alianta puternica urmata de 100 de academii?????

Tocmai pentru ca o sa existe si aliante deja formate, iar restu fiecare jucator o sa-si faca alianta lui ca vrea el sa fie sef, o sa se ajunga la o dominare autoritara a aliantelor deja formate, alcatuite din jucatori cu cap, care stiu ca a fi intemeietor nu e asa o faima, cum se vede pe forum, si care nu vor acest drept cu orice pret. Sunt absolut sigur ca va fi macel, aliante dublu la numar.
Cat despre 100 academii: vei intelege pe parcurs, daca vei juca pe 2.0 mai mult, ca nu ajuta academiile alea la nimic, decat daca ii convingi pe jucatorii academiei sa renunte la minunile lor. :D si nu cred ca e asa usor.

EU sunt CONTRA dintr-un motiv simplu de tot: Intemeietorul aliantei este doar un jucator care coordoneaza, aloca timp mai mult jocului, face tactica etc. DAR NU EL DUCE ALIANTA IN TOP!!! MEMBRII ALIANTEI O FAC!!! Credeti ca orchestra nu mai stie sa cante deloc daca nu are dirijor.
Daca instrumentistii sunt buni si stiu ce sa faca, iti canta de n-ai treaba, poate putin mai uratel, dar canta!

Mai e ceva: se intampla sa se schimbe intemeietorul! Ce facem? Dam distinctiile odata cu drepturile? Ca banderola de capitan :D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
mmmdda ... oricum poate-mi mai cac* capul vreo idee ca asta nu-i buna : ))
 

DeletedUser4201

Guest
nu e nici rea ideea e simpatica, dar nush daca nu cumva mai mult incurca decat ajuta.
 

DeletedUser

Guest
DAR NU EL(liderul) DUCE ALIANTA IN TOP!!! MEMBRII ALIANTEI O FAC!!!-citat tagesorin

Ai dreptate pe jumate am vazut f multe aliante care sau destramat in momentul in care intemeietorul lor si a pierdut toate orasele(early game) sau cand intemeietorul lor a abandonat lumea.

Sunt multi jucatori buni care nu vor sa aibe de a face cu conducerea unei aliante.Este treaba unui lider bun sa ii puna pe jucatori la munca si de aici si urcarea aliantei in topuri.

Si da mie mi ar convenii sa fie 100 de aliante cu conducatori slabi ca sa pot concedia eu jucatori fara numar si sa am tot timpul de unde sa recrutez.
Ps oricum concediez in prostie.


Eu consider ca un lider bun va avea tot timpul alianta in topuri indiferent de jucatori.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus