Marirea capacitatii maxime de stocare a favorurilor.

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Salutare.

Nu stiu daca s-a mai propus sau nu,dar ar trebui gandita o strategie pentru marirea capacitatii maxime de stocare a favorurilor de la 500 la mai mult si bineinteles implementata ... :)

Ideea nu e finisata ,deci se mai poate lucra la ea ,dar rezultatul trebuie sa fie cel scontat...

Mai multi jucatori mi-au zis sa propun aceasta idee pe forum,deoarce citez : "pe tine te asculta Bugsy" ... :)

Atasez o imagine primita de la un coleg ce joaca pe o lume si se plange ca templul ii lucreaza mai tot timpul in gol,din cauza ca cele 500 de favoruri se aduna foarte rapid iar el nu are timp sa foloseasca la maxim productia respectiva...


E o idee sa apara la academie o cercetare in acest sens,sau sa fie o optiune pt jucatorii cu mai multe orase deodata ce trec de un anumit prag de productie pe ora sa poate marii spatiul de stocare...nu stiu exact,dar ar fi bine sa gasim o solutie in acest sens.

favoruri.jpg
 

DeletedUser

Guest
sint PRO,si as adauga ca nu ar trebui sa fie limita la zei la favoruri,ptr ca e cam ilogica idea sa ai magazie la favoruri la zei :D

ca o gluma.... hei zeus vezi ca esti full ,iti da favorurile pe afara....:D
 

DeletedUser9007

Guest
Nu pot spune ca ideea nu este buna. Acest subiect a fost adus in discutie si de jucatorii de pe serverele internationale. Ce stiu momentan este ca nu se prevede nici o crestere a "magaziei de favoruri".
 

DeletedUser7478

Guest
Da se poate si mai bine,limita de 500 e foarte putin.
Logic daca ai 200 de orase cu templele nivel maxim ai o productie de favoruri de 100 favor pe ora,daca am activata si M.P e 200 pe ora,ridicol in 2 ore jumate sa ai plin de favoruri.
Deci se pierd enorm de multe favoruri peste noapte.E o idee buna si trebuie trimisa mai departe.
 

DeletedUser9007

Guest
Sunt jucatori care au si 320 de orase pe serverele internationale, dar asta nu schimba cu nimic regulile jocului. Este adevarat, se pierd favoruri, dar trebuie sa ne gandim totusi ca noi, jucatorii, nu putem totusi folosi puterile zeilor la nesfarsit. Trebuie undeva sa existe o limita, asa cum exista si limita depozitului.
 

DeletedUser

Guest
pai nu a spus nimeni sa nu existe o limita ci doar sa fie marita, daca ar fi macar dublata ar fi mult mai usor sa faci si anumite unitati mitice . foarte buna ideea si ar fi bine sa fie luata in considerare .
 

DeletedUser

Guest
E bine sa imbunatatim si slefuim noi ideea cat putem,sa avem o varianta finita care sa fie transmisa nemtilor de la inno...apoi daca vom avea noroc poate se va implementa...asta depinde daca ne ajuta si staful Grepo Romania ;)
 

DeletedUser

Guest
cred ca va ramane doar la stadiu de propunere buna ideea ta bugs :D
 

DeletedUser

Guest
Proooo ;x :))) ..
Iti dai 1 luna toate templele pe Zeus si faci vreo 3-4 orase full manticore :)) ..
 

DeletedUser9079

Guest
hai sa ne mai gandim ...

Mersi...dar se pare ca am primit si un - rep de la cineva...hate the game ,not the player :)

o idee f buna , ca sa ma demoleze astia de tot !!! ma lupt cu o alianta care are ca ultima strategie folosirea cutremurelor , fulgerelor si a ciumei - si sunt si multi !!! unde ajungem daca pe un oras unde constructiile sunt la maxim primesti cateva fulgere pe zi ? sau cutremure ? ieri am receptat ca sa zic asa 6 cutremure , 4 fulgere si 1 ciuma ...
 

DeletedUser

Guest
o idee f buna , ca sa ma demoleze astia de tot !!! ma lupt cu o alianta care are ca ultima strategie folosirea cutremurelor , fulgerelor si a ciumei - si sunt si multi !!! unde ajungem daca pe un oras unde constructiile sunt la maxim primesti cateva fulgere pe zi ? sau cutremure ? ieri am receptat ca sa zic asa 6 cutremure , 4 fulgere si 1 ciuma ...


Inseamna ca esti foarte "iubit"...dar daca nu ai noroc de "luptatori adevarati",poate ai noroc in dragoste...acum serios:
-daca se mareste sau nu capacitatea,influenteaza in vreun fel faptul ca vei primi sau nu vraji negatieve?!sincer nu cred,oricum vrajile astea pot fi folosite pe un oras doar odata la cateva ore...si nu sunt date de un singur jucator...si cu 200 capacitatea de stocare,daca se pune pe tine o alianta intreaga cu vraji,oricum iti da de sari in sus...
-vrajile astea le ai si tu si colegii tai,folositi-le si voi...sunt implemantate in joc cu un scop...


Asta e jocul si cu bune si cu rele...se aplica si aici legea junglei...te adaptezi sau dispari...
 

DeletedUser9079

Guest
Inseamna ca esti foarte "iubit"...dar daca nu ai noroc de "luptatori adevarati",poate ai noroc in dragoste...acum serios:
-daca se mareste sau nu capacitatea,influenteaza in vreun fel faptul ca vei primi sau nu vraji negatieve?!sincer nu cred,oricum vrajile astea pot fi folosite pe un oras doar odata la cateva ore...si nu sunt date de un singur jucator...si cu 200 capacitatea de stocare,daca se pune pe tine o alianta intreaga cu vraji,oricum iti da de sari in sus...
-vrajile astea le ai si tu si colegii tai,folositi-le si voi...sunt implemantate in joc cu un scop...


Asta e jocul si cu bune si cu rele...se aplica si aici legea junglei...te adaptezi sau dispari...[/QU


oricum de asta vor beneficia in primul rand frustratii astia de '' luptatori adevarati '' , raman la parerea ca atata timp cat toti au aceeasi magazie de favoruri e ok - pe de alta parte astia mici cu un oras , doua , sunt dezavantajati , daaaar cum ai zis si tu , te adaptezi sau dispari :))))) Respect !!
 

DeletedUser

Guest
favorurile ar fi bunatatea zeilor si nare cum sa se opreasca proo desii are sicteva probleme
 

DeletedUser

Guest
PRO asa asi reusi si eu sa dorm mai mult noapte tot ma trezesc din 2 in 2 ore sa nu fie favorurile pe rosu
 

DeletedUser7478

Guest
o idee f buna , ca sa ma demoleze astia de tot !!! ma lupt cu o alianta care are ca ultima strategie folosirea cutremurelor , fulgerelor si a ciumei - si sunt si multi !!! unde ajungem daca pe un oras unde constructiile sunt la maxim primesti cateva fulgere pe zi ? sau cutremure ? ieri am receptat ca sa zic asa 6 cutremure , 4 fulgere si 1 ciuma ...

Da asta e adevarul,un depozit mai mare de favoruri aduce neplaceri pentru oricine aflat in ipostaze cu fulger pe acoperis si ciuma pe recolte.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus