LUMEA RODOS

Au făcut Demos charge back sau nu

  • Da

    Voturi: 32 84,2%
  • Nu

    Voturi: 4 10,5%
  • Au jucat cu bot

    Voturi: 2 5,3%

  • Total votanți
    38

twistdark1

Stie Tot
COITA , da ai invitat la joc , ori nu sti ce scrii , cred ca a pus si zilele trecute print cu postarile tale .
2. DACA tu ma inviti la o bere sau du stiu .. da e posibil sa vin cu cineva , de obicei la event -uri se vine +1 , dar cum tu posibil sa fi inca singur nu ai de unde sa sti .
3. Cu un sv inainte de asta s-a ridicat problema ( SE vorbise si aici pe extern ), ca aparuse vreo 2k de ciuperci ... coie ... pe bune ... auzi el nu se astepta pe sv asta sa apara ciuperci =)))))))))))) .
CA ERA SI SECRET CA PATURILE ARE SI DRAG DE TINE =))))))).
4. Solutii erau pana in ultima clipa , mai ales ca ciupercile alea nu pot sta mai mult de 40 zile in vacanta .. si mie greu sa cred ca aia luau iei in 40 zile 3k ciuperci ...
Sau ce plm la o adica v a retinut sa facetj si voi ?! Mai ales ca ati intrat sa castigati , si mai ales ca tu cu gura ta zicj ca oricum conducerea grepo.ro nu se implica .
Adevarul e ca v ati trezit tarziu ca ciupercile poate fi o problema reala cand nu prea mai aveati ce sa faceti .
Plus plm pai la valoarea voastra la o adica lasati pe aia sa cucereasca ciupercile sj voi le luati de la ei ... sau stai ca nu prea se putea nici asta .
5. Chiar si asa , scopul tau ar fi trebuit sa fie sa bustezi 40 oameni pt dominatie si sa explici la fiecare in parte motivele si sa motivezi lumea sa se ambitioneze tocmai pt ca v au futut cu 3k ciuperci ... apoi cand aveati fiecare 15 -20 sloturi din boostari sa luati ciupercile cand se faceau fantome ....
Dar plm tu in schimb ce ai zis aveti liber la chargeback ... sau ai lasat lucrurile in inertia jocului .... pai plm solutii erau , dar trebuie sa le puna cineva in aplicare ....daca ru esti mai activ oe extern ca pe joc pai plm ... e normal sa iei bataie .
ADEVARUL E CA AI ESUAT PE LUMEA ASTA CA LIDER , INTEMEIETOR, strategie , viziune asuora jocului , hartii S.A

Bai iuli , stersese adminul niste ciuperci si cand voiam sa trimit nava , imi dadea eroare ... am dat refresh la joc si erau alte ciuperci in locul lor , se vedea ca erau nou puse daca te uitai la data protectiei ... Pt astia care ziceti ca in 2 sapt dispareau alea , apareau altele in locul lor , 99% :) .

Exact ce am zis dupa prima sapt , lumea e lose din oficiu dat fiind end game ul de dominatie .

Nu mai incercati sa gasiti voi solutii la final de razboi ca noi am tot cautat , in zadar in cele din urma . Eu imi asum ce am facut , nu imi pare rau , cu siguranta nu as fi facut daca nu se ajungea la un punct 0 al jocului , dar hai nu mai fiti ipocriti :)) . Am tot citit cum se umflau oole unora care jurau ca nu folosesc boti , de exemplu , desi le-am stat cu manuta mea pe any la o mare parte din ei pe alte lumi si am o memorie destul de buna .
 
Ultima editare:
Bai iuli , stersese adminul niste ciuperci si cand voiam sa trimit nava , imi dadea eroare ... am dat refresh la joc si erau alte ciuperci in locul lor , se vedea ca erau nou puse daca te uitai la data protectiei ... Pt astia care ziceti ca in 2 sapt dispareau alea , apareau altele in locul lor , 99% :) .
lasa l ca nu stie;)) exact ce s a intamplat pana nu-l loveste vijelia pe el:)),era mai fun daca era bila pe server ul asta;)),dar m-am multumit si cu sclavii astia doi care ma invita ei sa joc din vacanta esti nebun
 

twistdark1

Stie Tot
Ba gen dupa ce am jucat o lume in care jum de alianta au facut si nu s au banat decat 2 conturi , m am gandit ca plm , stii?

Dar macar nu mai fii ipocrit .
 

CaponeM

Stie Tot
COITA , da ai invitat la joc , ori nu sti ce scrii , cred ca a pus si zilele trecute print cu postarile tale .
2. DACA tu ma inviti la o bere sau du stiu .. da e posibil sa vin cu cineva , de obicei la event -uri se vine +1 , dar cum tu posibil sa fi inca singur nu ai de unde sa sti .
3. Cu un sv inainte de asta s-a ridicat problema ( SE vorbise si aici pe extern ), ca aparuse vreo 2k de ciuperci ... coie ... pe bune ... auzi el nu se astepta pe sv asta sa apara ciuperci =)))))))))))) .
CA ERA SI SECRET CA PATURILE ARE SI DRAG DE TINE =))))))).
4. Solutii erau pana in ultima clipa , mai ales ca ciupercile alea nu pot sta mai mult de 40 zile in vacanta .. si mie greu sa cred ca aia luau iei in 40 zile 3k ciuperci ...
Sau ce plm la o adica v a retinut sa facetj si voi ?! Mai ales ca ati intrat sa castigati , si mai ales ca tu cu gura ta zicj ca oricum conducerea grepo.ro nu se implica .
Adevarul e ca v ati trezit tarziu ca ciupercile poate fi o problema reala cand nu prea mai aveati ce sa faceti .
Plus plm pai la valoarea voastra la o adica lasati pe aia sa cucereasca ciupercile sj voi le luati de la ei ... sau stai ca nu prea se putea nici asta .
5. Chiar si asa , scopul tau ar fi trebuit sa fie sa bustezi 40 oameni pt dominatie si sa explici la fiecare in parte motivele si sa motivezi lumea sa se ambitioneze tocmai pt ca v au futut cu 3k ciuperci ... apoi cand aveati fiecare 15 -20 sloturi din boostari sa luati ciupercile cand se faceau fantome ....
Dar plm tu in schimb ce ai zis aveti liber la chargeback ... sau ai lasat lucrurile in inertia jocului .... pai plm solutii erau , dar trebuie sa le puna cineva in aplicare ....daca ru esti mai activ oe extern ca pe joc pai plm ... e normal sa iei bataie .
ADEVARUL E CA AI ESUAT PE LUMEA ASTA CA LIDER , INTEMEIETOR, strategie , viziune asuora jocului , hartii S.A

Bă, îmi place despre tine... deși nu ai fost prezent în alianța, grupurile ori discuțiile noastre ca alianță ( și cel mai probabil nici pe server ) totuși îți dai cu părerea ca și cum ai fii fost acolo :))))))))))))

Si te-ai găsit tocmai tu in pula mea de praf să-mi vorbești de strategie și motivarea jucătorilor în contextul în care tu, pe hermonosa, sau unde plm te-ai bătut cu Oceania te ai făcut direct fantomă, ți-ai lăsat și oamenii și alianță de izbeliște, iar la final, ca bonus, ai mai avut si tupeul jegos să-i injuri fix pe aia care au mai spălat in urma ta .... si totusi vi să-mi spui mie de motivarea jucătorilor si strategie:))))))))

Tu să-mi vorbesti de motivarea jucătorilor si soluții în momentul în care te vei afla în situația în care am fost noi, când dupa 3 4 zile de la deschiderea serverului ne am dat seama că:

- ne batem cu 3k ciuperci;

- tot serverul s-a aliat împotriva noastră;

- dezvoltarea o sa fie mai grea decât băgatul navelor, sau chiar susținerea lor.

- deși era clar ca lumina zilei ca acele conturi sunt făcute intenționat, si aici nu discutam de 10,20,50,100 conturi, ci de mii de conturi, totuși nu a făcut nimic... pardon, mai nimic.


Tu îți dai seama cât de mult au lovit aceste lucruri în moralul jucătorilor, si asta la 3 4 zile de la deschiderea serverului. Multi au vrut sa renunte de atunci, pt ca șansele de a realiza ceva deja erau la cel mai jos nivel, si totuși, am rămas pe harta și am încercat sa facem ceva.. asta până ieri când s au luat 3 banuri, banurile fiind chiar pe graniță.

Io cred ca daca erai tu in aceeași poziție ca a mea/noastră, ștergeai de minim 5x.
 

ElChapo

Stie Tot
@NihilSineDeo cum poti sa zici ca ti a fost greu cu ciupercile,cand tot servarul doar cu ele te ai batut?Cum pula mea poti sa afirmi ca tu ne prindeai trupele cand pana si dormeza de Capone ajungea sa te curete pe orase ca nu ti mai mergea botul=))))))
Cum pula mea poti sa zici ca tu joci curat cand mai multi din all stars ti am stat pe anydesk pe carfi nessebar extern=))))))))))))))))))) bai preot idiot tu te ai rupt de noi n ai cum sa zici ca noi nu te cunoastem,hai fie nu te cunosc eu asa bine dar restul(twist,xergio,terica) ?=))))))))))))))
 

Atașamente

  • Screenshot_20231002-105050_Samsung Internet.jpg
    Screenshot_20231002-105050_Samsung Internet.jpg
    927,9 KB · Vizualizări: 27
@NihilSineDeo cum poti sa zici ca ti a fost greu cu ciupercile,cand tot servarul doar cu ele te ai batut?Cum pula mea poti sa afirmi ca tu ne prindeai trupele cand pana si dormeza de Capone ajungea sa te curete pe orase ca nu ti mai mergea botul=))))))
Cum pula mea poti sa zici ca tu joci curat cand mai multi din all stars ti am stat pe anydesk pe carfi nessebar extern=))))))))))))))))))) bai preot idiot tu te ai rupt de noi n ai cum sa zici ca noi nu te cunoastem,hai fie nu te cunosc eu asa bine dar restul(twist,xergio,terica) ?=))))))))))))))
Ba macar el a cucerit ceva...tu ai ajuns in plm sa ti cucereasca FlameDude orase,COAIE FLAMEDUDE si tu incepi sa l injuri pe domn parinte,porc jegos imbracat in uniforma statului.
 

CaponeM

Stie Tot
Când le-ați dat cu piciorul la jucătorii ăia care, cât de cât, mai țineau o graniță, chiar dacă mai comentau din când în când, atunci a început sfârșitul vostru.
Numai bine!
Poate vor fi câțiva jucători de la voi care, în viitorul apropiat sper eu, vor dori să intre pe extern și să jucăm împreună. Pe serverele din Ro e cam gata treaba.

Asta ar fii relevanță doar dacă am fii luat-o pe cârcă direct pe hartă, prin joc, prin cuceriri, acțiuni, etc.. dar nah, uneori vorbim doar ca să facem conv :)))
 
Sus