LUMEA RODOS

Au făcut Demos charge back sau nu

  • Da

    Voturi: 32 84,2%
  • Nu

    Voturi: 4 10,5%
  • Au jucat cu bot

    Voturi: 2 5,3%

  • Total votanți
    38

ElChapo

Stie Tot
D aia ti am dat dupa exemplu cu acelas grad ca ala era prea exagerat.
Mereu vei alege cei mai bun pentru tine,asa am facut si eu pe dimale si nessebar :)
Cum si pe uk am ales sa sterg ca nu mai suportam un ratat sa l aud pe discord :)
Fac si voi face mereu ce e mai bine pentru mine caci eu s mai important decat restul :)
Traim intr o jungla si trebuie sa supravietuim
 

thedaythatnevercomes

Membru activ
Nu facem aici filosofii ieftine
Vorbim despre un joc
Si n am tradat niciodata ..twist,gogosica si altii,iti pot confirma cand le am cedat peste suta de orase..si nu doar ei
Nu amesteca familia si alea alea
ca nu confundam jocul cu realitatea

D aia ti am dat dupa exemplu cu acelas grad ca ala era prea exagerat.
Mereu vei alege cei mai bun pentru tine,asa am facut si eu pe dimale si nessebar :)
pe joc n am ales niciodata ce e mai bn pt mn
asa sa stii
daca inca nu ai aflat
 

ElChapo

Stie Tot
Ai tradat si pe joc (tradarea nu se refera doar la schimbare de aliante,fiecare vede tradarea in felul lui,tradarea are mai multe moduri de exprimare)
 

DeletedUser17271

Guest
filozof mare pula asta ..si eu care credeam ca jandarmi stiu doar : pulan dai , pulan in cap .. culcat .. stai . :))))
 

ElChapo

Stie Tot
N am de unde sa stiu ce ai facut tu in astia 12 ani de grepolis ca nu s gucci,eu doar am zis ca tradarea este exprimata in mai multe moduri(nu doar in cel in care se schimba alianta) si cu siguranta la un moment dat ai facut o.
 

thedaythatnevercomes

Membru activ
a..era ceva ipotetic..o presupunere
pai intreaba i si pe aia din stelute..si pe iuli si pe cine vrei tu
Stiu ca e placut sa nu fi singurul care face diverse..dar eu nu fac..nimic
 

Gucci.Stallone

Stie Tot
N am de unde sa stiu ce ai facut tu in astia 12 ani de grepolis ca nu s gucci,eu doar am zis ca tradarea este exprimata in mai multe moduri(nu doar in cel in care se schimba alianta) si cu siguranta la un moment dat ai facut o.
pai normal ca nu ai ce sa sti despre un jucator precum codruta care a jucat mereu corect

se afla rapid ce si cum despre jucatorii care umbla cu necuratul gen tu =)))))))))))))

ai tradat de 2x demos.... esti patetic. MUIE @CaponeM
 
@ElChapo în primul rând fantomele nu au dreptul să comenteze, asta știu de pe nesebar, moment în care m-am rupt de fostul meu grup. În al doilea rând, n-ai dreptul să vorbești de mine sau de alții care vorba lu bilă își permit să bage 50 de lei... tot respectul pentru un player care joacă curat! În al treilea rând, fă poză la bot! Cred că din prima zi ați început cu tichetele sărăciile naibii ce sunteți, era sărbătoare când îmi prindeați niște trupe...ba dormeam...ba eram plecat prin zone fără semnal(nu mi-am dat viața pe teren ca voi) uită-te la hartă, cred că am cele mai multe orașe pe graniță, eram cel mai expus...nici pe any n-a stat nimeni mai mult de 2-3 ore sv ăsta...mi-ați luat orașul ăla...atunci...respect...vina mea....în rest...ați fost fermele mele....vă nenoroceam în fiecare dimineață. Topul la atacatori a fost dominat 95% de sv de mine...si asta fără simțuri...că dacă aveam...eram cu 60+ orase acum... te plângi ca ultima pizdă...că vezi domne nu am jucat serios...mai are capone să zică că aici nu a jucat demosu.... PENIBIL! Nu ești în stare să accepți o înfrângere de scrii romane pe aici....și dai explicații..nu ne interesează, poți să te abți...sau să îți vezi de treabă...
Îmi pare rău de mulți jucători din AllStars "frații mei" cum ar spune unii dintre ei... dar după cum ziceam....Dumnezeu nu doarme...v-am zis că nu e ok ce faceți....atat pe nesebar cât și aici ..acum..cine sunt eu să judec? Inevitabilul s-a produs ...sper să ne revedem pe vreun alt server....cine știe ...să jucăm de drag ..și aici am jucat cu drag și nu v-am spamat cum bine știți că o făceam cu inamicii când jucam împreună...am fost finuț ..în schimb voi mă faceți vedetă din 2 în 3 zile :)))

Așa că domnule RAGE, ciocu mic și nu mai chema tu alianțe să vă băteți cu ele...că nu sunteți în stare să băteți niște ciuperci ...mai erau 2 saptamani si se stergeau conturile ..trebuia sa stiti treaba asta...păcat că n-ati mai ajuns în punctul ala.... si mai zici ca nu joci serios ..sau la caterincă....și tu ești negru de supărare acu....

Vă aștept pe un extern....pe toti..acolo să vă văd pe graniță și ce faceți....cu goldul vostru adevărat în rasa voastră de terminați . ( noi nu jucăm serios ..doar facem evaziune fiscală ca să ne simțim bine când dăm instante).... penibil....
Degeaba zice capone ..că a dominat sv din toate punctele de vedere...dacă nu îl câștigă e degeaba .... locu 2 nu dă nimic...

Nu știu dacă am avut noroc cu acele conturi..si pentru mine a fost greu...dar una e sa faci conturi...alta e sa furi! Asa ca. .data viitoare...faceti si voi 10k conturi...si poate atunci reusiti ceva...
Aștept sa mai intrați pe alt sv...
 
@ElChapo daca nu sau facut tickete il invit pe @CaponeM @twistdark1 @NoobFromRo cu share (atat pe cocutzu cat si contul lui personal).Ce zici?
Ideea e ca noi furam gold de la voi pe mare cand transferati;)))).Nu transfera nimeni gold pe alt server cauta sa vezi unde am eu cont sau ceilalti server pt a transfera gold;)),Am furat de la voi:)).I am si zis la Guta ca am luat 5 6k intr o noapte(numai eu) + Codruta inca 3-4... Nihil 4k in numai o tura;))...adica plm...noi furam de la voi cand transferati
 

CaponeM

Stie Tot
Ba tarane in primul rand esecul se datoreaza din cauza ta si a lui capone ca ati aparut bombardieri aici , cu pla mare sa invitati aliante la joc .
Apoi prostul pli , daca ati vazut ca aia scot ciuperci pe banda la care au acces pe voi ce morti tai te a retinut sa faci 5k ciuperci ?????
Parca era nu stiu ce secret ca vor aparea aia cu ciuda pe Demos si vor face antijoc , si era si secret mare ca exista script ce face ciuperci , sau la o adica le faceai manual daca nu te duce capul sa folosesti CGTP , Sau mergeai draq pe futurepedia si alegeai un Ai ce face scripturi , si aveai si tu script .

Dar repet orice se putea intampla pana la dominatie , daca nu va manca in cur cu chargeback de vo banat juma de ally , acolo e problema ... oare cum ar fi fost daca adversari vostri erau vreo 10 20 banati pt chargeback , oare mai era poblema ciupercilor .

Degeaba va kkti uni pe aici , coie da ati tinut zona uni , jos palaria , dar ca sa castigi trebuie sa avansezi harta , lucru care voi nu l ati facut .

Cius , pa , nb , app nu m cac pe mine nici ca lider nici mare strateg , dar soluti ar fi fost , voi , v ati trezit ca pierdeti dupa ce ati vazut 3k ciuperci :))) wtf :))))))))))))))))))))))))))


1. Bă..:)))) unde nația ta de prost terminat m-ai văzut pe mine să invit pe cineva, ori sa fac pl mare pe aici ești cretin? E de ajuns sa reiei firul discuției de la prima pagină...

Și apoi, și dacă a-și fii făcut asta, trebuia sa intre ele, alianțele alea de le-am invitat, ALIANȚELE, NU CIUPERCILE.

Pă modul, dacă te invit pe tine la o bere, mă aștept sa vii tu, nu mă-ta sau gagică ta.. si totuși, unde am trimis invitații de genul?

2. Majoritatea dintre noi ne așteptăm să apară și acei frustrați pe demos, pe stars, pe mă-ta, care să facă antijoc, fake-uri s.a.m.d, dar cred că mai nimeni nu se aștepta la gainaria asta ieftina cu ciupercile.

Mai repede mă așteptam să intri tu pe srv, decat sa ma lovesc de 3k ciuperci, ciuperci făcute în prima 1h de la deschiderea serverului, in fuckin prima oră când sunt sigur că mai nimeni nu se uită pe hartă.. ori noi, când am făcut-o, era deja prea târziu s-o "mai facem și noi", că zonele de interes deja erau ocupate.

3. Chargeback-ul nu ar fii apărut niciodată în peisaj dacă managerul comunității si-ar fii dat interesul asa cum ar fii trebuit.. când vezi că ți se fute toata harta din prima ora, faci ticket, îți răspunde însuși al mai mare cap, îți spune că știe de problema, dar nu face mai nimic.. atunci, mno, cauti alte soluții.

4. Știu că îți place sa mânci mult cacat, dar ramai la a manca doar cu o mână, nu 2. Au fost banati 5 jucători, nu jumătate de alianță, că atunci când spui jumătate de alianță, inseamna cel putin 20 de jucatori, sau undeva pe acolo-n mortii de prost.

5. Nihil, unde am spus eu mă că am dominat srv la toate capitolele??? Pula mea, poate am fost eu prea spart și nu-mi mai aduc aminte. Asta prima chestie.

A 2a, cand Am spus ca pe nesebar nu a jucat demosul, ci brandul...am spus-o la modul, ori ca o paralela de genu : friends-ul lu varza murată nu are nici o treaba cu Friends-ul original, nici ca joc, nici ca organizare. Cam așa și cu demosul pe nesebar.

Aici în schimb, am intrat de la început și am oferit practic ocazia oricui dorește sa ma bată pe mine, brandul, împreună, ori separat, dar s-o facă pe harta, prin si pe joc, nu prin 3k ciuperci cu care să futi toata harta, si de care sa te folosești ca sa ai maxim avantaj în ce tine de dezvoltare... :))))))))))))

Si cum căcăt să spui " nu știu dacă am avut noroc cu acele conturi, si pt mine a fost greu ".. când tocmai acele conturi v-au tinut pe hartă, pe majoritatea dintre voi.

Si tot ție ți a fost greu, mă, măgarule:)))))))? Ce ți-a fost greu, sa urmărești cum ne chinuim să ne dezvoltam, cum luam stâncile in primire? Sau cum încercăm să menținem moralul oamenilor la nivel minim cât sa continue? Asta a fost greu pt tine ?:)))))
 
Ultima editare:
1. Bă..:)))) unde nația ta de prost terminat m-ai văzut pe mine să invit pe cineva, ori sa fac pl mare pe aici ești cretin? E de ajuns sa reiei firul discuției de la prima pagină...

Și apoi, și dacă a-și fii făcut asta, trebuia sa intre ele, alianțele alea de le-am invitat, ALIANȚELE, NU CIUPERCILE.

Pă modul, dacă te invit pe tine la o bere, mă aștept sa vii tu, nu mă-ta sau gagică ta.. si totuși, unde am trimis invitații de genul?

2. Majoritatea dintre noi ne așteptăm să apară și acei frustrați pe demos, pe stars, pe mă-ta, care să facă antijoc, fake-uri s.a.m.d, dar cred că mai nimeni nu se aștepta la gainaria asta ieftina cu ciupercile.

Mai repede mă așteptam să intri tu pe srv, decat sa ma lovesc de 3k ciuperci, ciuperci făcute în prima 1h de la deschiderea serverului, in fuckin prima oră când sunt sigur că mai nimeni nu se uită pe hartă.. ori noi, când am făcut-o, era deja prea târziu s-o "mai facem și noi", că zonele de interes deja erau ocupate.

3. Chargeback-ul nu ar fii apărut niciodată în peisaj dacă managerul comunității si-ar fii dat interesul asa cum ar fii trebuit.. când vezi că ți se fute toata harta din prima ora, faci ticket, îți răspunde însuși al mai mare cap, îți spune că știe de problema, dar nu face mai nimic.. atunci, mno, cauti alte soluții.

4. Știu că îți place sa mânci mult cacat, dar ramai la a manca doar cu o mână, nu 2. Au fost banati 5 jucători, nu jumătate de alianță, că atunci când spui jumătate de alianță, inseamna cel putin 20 de jucatori, sau undeva pe acolo-n mortii de prost.

5. Nihil, unde am spus eu mă că am dominat srv la toate capitolele??? Pula mea, poate am fost eu prea spart și nu-mi mai aduc aminte. Asta prima chestie.

A 2a, cand Am spus ca pe nesebar nu a jucat demosul, ci brandul...am spus-o la modul, ori ca o paralela de genu : friends-ul lu varza murată nu are nici o treaba cu Friends-ul original, nici ca joc, nici ca organizare. Cam așa și cu demosul pe nesebar.

Aici în schimb, am intrat de la început și am oferit practic ocazia oricui dorește sa ma bată pe mine, brandul, împreună, ori separat, dar s-o facă pe harta, prin si pe joc, nu prin 3k ciuperci cu care să futi toata harta, si de care sa te folosești ca sa ai maxim avantaj în ce tine de dezvoltare... :))))))))))))

Si cum căcăt să spui " nu știu dacă am avut noroc cu acele conturi, si pt mine a fost greu ".. când tocmai acele conturi v-au tinut pe hartă, pe majoritatea dintre voi.

Si tot ție ți a fost greu, mă, măgarule:)))))))? Ce ți-a fost greu, sa urmărești cum ne chinuim să ne dezvoltam, cum luam stâncile in primire? Sau cum încercăm să menținem moralul oamenilor la nivel minim cât sa continue? Asta a fost greu pt tine ?:)))))
Pai banul mai devreme sau mai tarziu tot aparea..practic v ati batut singuri...nu ciupercile.Lasa ciupercile in pace sa se bucure de vacanta
 

*cosminiq98

Membru activ
1. Bă..:)))) unde nația ta de prost terminat m-ai văzut pe mine să invit pe cineva, ori sa fac pl mare pe aici ești cretin? E de ajuns sa reiei firul discuției de la prima pagină...

Și apoi, și dacă a-și fii făcut asta, trebuia sa intre ele, alianțele alea de le-am invitat, ALIANȚELE, NU CIUPERCILE.

Pă modul, dacă te invit pe tine la o bere, mă aștept sa vii tu, nu mă-ta sau gagică ta.. si totuși, unde am trimis invitații de genul?

2. Majoritatea dintre noi ne așteptăm să apară și acei frustrați pe demos, pe stars, pe mă-ta, care să facă antijoc, fake-uri s.a.m.d, dar cred că mai nimeni nu se aștepta la gainaria asta ieftina cu ciupercile.

Mai repede mă așteptam să intri tu pe srv, decat sa ma lovesc de 3k ciuperci, ciuperci făcute în prima 1h de la deschiderea serverului, in fuckin prima oră când sunt sigur că mai nimeni nu se uită pe hartă.. ori noi, când am făcut-o, era deja prea târziu s-o "mai facem și noi", că zonele de interes deja erau ocupate.

3. Chargeback-ul nu ar fii apărut niciodată în peisaj dacă managerul comunității si-ar fii dat interesul asa cum ar fii trebuit.. când vezi că ți se fute toata harta din prima ora, faci ticket, îți răspunde însuși al mai mare cap, îți spune că știe de problema, dar nu face mai nimic.. atunci, mno, cauti alte soluții.

4. Știu că îți place sa mânci mult cacat, dar ramai la a manca doar cu o mână, nu 2. Au fost banati 5 jucători, nu jumătate de alianță, că atunci când spui jumătate de alianță, inseamna cel putin 20 de jucatori, sau undeva pe acolo-n mortii de prost.

5. Nihil, unde am spus eu mă că am dominat srv la toate capitolele??? Pula mea, poate am fost eu prea spart și nu-mi mai aduc aminte. Asta prima chestie.

A 2a, cand Am spus ca pe nesebar nu a jucat demosul, ci brandul...am spus-o la modul, ori ca o paralela de genu : friends-ul lu varza murată nu are nici o treaba cu Friends-ul original, nici ca joc, nici ca organizare. Cam așa și cu demosul pe nesebar.

Aici în schimb, am intrat de la început și am oferit practic ocazia oricui dorește sa ma bată pe mine, brandul, împreună, ori separat, dar s-o facă pe harta, prin si pe joc, nu prin 3k ciuperci cu care să futi toata harta, si de care sa te folosești ca sa ai maxim avantaj în ce tine de dezvoltare... :))))))))))))

Si cum căcăt să spui " nu știu dacă am avut noroc cu acele conturi, si pt mine a fost greu ".. când tocmai acele conturi v-au tinut pe hartă, pe majoritatea dintre voi.

Si tot ție ți a fost greu, mă, măgarule:)))))))? Ce ți-a fost greu, sa urmărești cum ne chinuim să ne dezvoltam, cum luam stâncile in primire? Sau cum încercăm să menținem moralul oamenilor la nivel minim cât sa continue? Asta a fost greu pt tine ?:)))))
Când le-ați dat cu piciorul la jucătorii ăia care, cât de cât, mai țineau o graniță, chiar dacă mai comentau din când în când, atunci a început sfârșitul vostru.
Numai bine!
Poate vor fi câțiva jucători de la voi care, în viitorul apropiat sper eu, vor dori să intre pe extern și să jucăm împreună. Pe serverele din Ro e cam gata treaba.
 

DeletedUser17271

Guest
1. Bă..:)))) unde nația ta de prost terminat m-ai văzut pe mine să invit pe cineva, ori sa fac pl mare pe aici ești cretin? E de ajuns sa reiei firul discuției de la prima pagină...

Și apoi, și dacă a-și fii făcut asta, trebuia sa intre ele, alianțele alea de le-am invitat, ALIANȚELE, NU CIUPERCILE.

Pă modul, dacă te invit pe tine la o bere, mă aștept sa vii tu, nu mă-ta sau gagică ta.. si totuși, unde am trimis invitații de genul?

2. Majoritatea dintre noi ne așteptăm să apară și acei frustrați pe demos, pe stars, pe mă-ta, care să facă antijoc, fake-uri s.a.m.d, dar cred că mai nimeni nu se aștepta la gainaria asta ieftina cu ciupercile.

Mai repede mă așteptam să intri tu pe srv, decat sa ma lovesc de 3k ciuperci, ciuperci făcute în prima 1h de la deschiderea serverului, in fuckin prima oră când sunt sigur că mai nimeni nu se uită pe hartă.. ori noi, când am făcut-o, era deja prea târziu s-o "mai facem și noi", că zonele de interes deja erau ocupate.

3. Chargeback-ul nu ar fii apărut niciodată în peisaj dacă managerul comunității si-ar fii dat interesul asa cum ar fii trebuit.. când vezi că ți se fute toata harta din prima ora, faci ticket, îți răspunde însuși al mai mare cap, îți spune că știe de problema, dar nu face mai nimic.. atunci, mno, cauti alte soluții.

4. Știu că îți place sa mânci mult cacat, dar ramai la a manca doar cu o mână, nu 2. Au fost banati 5 jucători, nu jumătate de alianță, că atunci când spui jumătate de alianță, inseamna cel putin 20 de jucatori, sau undeva pe acolo-n mortii de prost.

5. Nihil, unde am spus eu mă că am dominat srv la toate capitolele??? Pula mea, poate am fost eu prea spart și nu-mi mai aduc aminte. Asta prima chestie.

A 2a, cand Am spus ca pe nesebar nu a jucat demosul, ci brandul...am spus-o la modul, ori ca o paralela de genu : friends-ul lu varza murată nu are nici o treaba cu Friends-ul original, nici ca joc, nici ca organizare. Cam așa și cu demosul pe nesebar.

Aici în schimb, am intrat de la început și am oferit practic ocazia oricui dorește sa ma bată pe mine, brandul, împreună, ori separat, dar s-o facă pe harta, prin si pe joc, nu prin 3k ciuperci cu care să futi toata harta, si de care sa te folosești ca sa ai maxim avantaj în ce tine de dezvoltare... :))))))))))))

Si cum căcăt să spui " nu știu dacă am avut noroc cu acele conturi, si pt mine a fost greu ".. când tocmai acele conturi v-au tinut pe hartă, pe majoritatea dintre voi.

Si tot ție ți a fost greu, mă, măgarule:)))))))? Ce ți-a fost greu, sa urmărești cum ne chinuim să ne dezvoltam, cum luam stâncile in primire? Sau cum încercăm să menținem moralul oamenilor la nivel minim cât sa continue? Asta a fost greu pt tine ?:)))))
COITA , da ai invitat la joc , ori nu sti ce scrii , cred ca a pus si zilele trecute print cu postarile tale .
2. DACA tu ma inviti la o bere sau du stiu .. da e posibil sa vin cu cineva , de obicei la event -uri se vine +1 , dar cum tu posibil sa fi inca singur nu ai de unde sa sti .
3. Cu un sv inainte de asta s-a ridicat problema ( SE vorbise si aici pe extern ), ca aparuse vreo 2k de ciuperci ... coie ... pe bune ... auzi el nu se astepta pe sv asta sa apara ciuperci =)))))))))))) .
CA ERA SI SECRET CA PATURILE ARE SI DRAG DE TINE =))))))).
4. Solutii erau pana in ultima clipa , mai ales ca ciupercile alea nu pot sta mai mult de 40 zile in vacanta .. si mie greu sa cred ca aia luau iei in 40 zile 3k ciuperci ...
Sau ce plm la o adica v a retinut sa facetj si voi ?! Mai ales ca ati intrat sa castigati , si mai ales ca tu cu gura ta zicj ca oricum conducerea grepo.ro nu se implica .
Adevarul e ca v ati trezit tarziu ca ciupercile poate fi o problema reala cand nu prea mai aveati ce sa faceti .
Plus plm pai la valoarea voastra la o adica lasati pe aia sa cucereasca ciupercile sj voi le luati de la ei ... sau stai ca nu prea se putea nici asta .
5. Chiar si asa , scopul tau ar fi trebuit sa fie sa bustezi 40 oameni pt dominatie si sa explici la fiecare in parte motivele si sa motivezi lumea sa se ambitioneze tocmai pt ca v au futut cu 3k ciuperci ... apoi cand aveati fiecare 15 -20 sloturi din boostari sa luati ciupercile cand se faceau fantome ....
Dar plm tu in schimb ce ai zis aveti liber la chargeback ... sau ai lasat lucrurile in inertia jocului .... pai plm solutii erau , dar trebuie sa le puna cineva in aplicare ....daca ru esti mai activ oe extern ca pe joc pai plm ... e normal sa iei bataie .
ADEVARUL E CA AI ESUAT PE LUMEA ASTA CA LIDER , INTEMEIETOR, strategie , viziune asuora jocului , hartii S.A
 
Sus