Lumea Rho

  • Autor subiect DeletedUser9128
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Mr Jack

Super Moderator
si ca o optiune in plus blocare pactelor,aliante,etc
de ce?pt ca fiecare alianta sa joace pt ea ca asa cu pacte ,aliante este cam mare plictiseala

nu cred ca pot fi blocate pactele intre aliante, chiar daca s-ar scoate optiunea, nimic nu poate opri 2 aliante sa coopereze intre ele, daca vor
 

DeletedUser5700

Guest
Daca nu vrei pacte cu alte aliante fati tu una singur si blocheaza pactele dc sa scoata pactele din joc pentru 10-20 de playeri...
 

DeletedUser3991

Guest
.......))))))))))))))))))

O parere de a mea pt o lume

Viteza Joc: 3
Viteza Unitati: 2
Viteza Negot: 1
Bonus de Noapte: fara bonus
Membrii Alianta: 30 hai maxim 50
Sistem De cucerire: Vechi (fara revolta)
Zei: 5 ( Zeus Poseidon Hera Athena Hades )
Moral: Activ
Protectie Incepator: 3 zile
Durata de cucerire: 12 ore
Durata colonizare oraş : 12 ore merge si 24 ore

si ca o optiune in plus blocare pactelor,aliante,etc
de ce?pt ca fiecare alianta sa joace pt ea ca asa cu pacte ,aliante este cam mare plictiseala

E ok ce zici tu acolo sparta, dar nu ma incanta ideea de a juca fara bonus de noapte. Cand te mai odihnesti, daca esti predispus in orice moment sa fi atacat cu sanse reale de a-ti sparge defensiva si pierde orasul.
Pe mine m-ar incanta un bonus de noapte care sa inceapa dimineata la 9-10, si sa tina pena la 10-11 seara!

Blocarea pactelor/alierilor e derizorie. atata timp cat se pot da PM-uri , sprijinul vine de la prieteni, chear daca aliantele din care fac parte , nu se vad cu verde pe harta!

Ia exemplul nostru de pe Epsilon, unde sprijinul nu vine de la aliati, ci de la prieteni, ca sunt ei condusi de bunul Agruin sau ca se afla in tabara inamica. Totul se rezolva la telefon sau printr-un mesaj trimis "la tinta".
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser6817

Guest
Iti dai seama Sorin ca acele setari sunt pentru jucatorii experimentati care nu joaca in turma..ca 80% din grepolis. Pentru ei cu cat e mai mare si "grasa" alianta, cu cat mai bine..dar nu si pentru noi care jucam in mici grupuri deobicei.
 

DeletedUser

Guest
Buna ziua dragi jucatori cred ca ati fi foarte incantati daca se va deschide o lume noua
M-am gandit la lumea Rho avand exp. 3 ani si jucat grepolis.de

Lumea Rho,


Viteza Joc: 3
Viteza Unitati: 3
Viteza Negot: 1
Bonus de Noapte: Da; de la ora 00:00 durata 8 ore.
Grafica de Noapte: Activa
Membrii Alianta: 120
Sistem De cucerire: Vechi (fara revolta)
Zei: 5 ( Zeus Poseidon Hera Athena Hades )
Moral: Activ
Protectie Incepator: 7 Zile
Durata de cucerire: 12 Ore
Durata colonizare oraş : 12 Ore
Injumatatirea timpului la unitati: Da

Sper sa luati in considerare si ca lumea se va deschide cat mai repede

da mi se pare foarte k poate doar duarata de colonizare si cucerire sa fie de8 ore si protectia 5 zile in rest super ast cu nerabdare sa inceapa aceasta lume ;):x:D
 

Mr Jack

Super Moderator
sunt doar propunerile jucatorilor pentru setarile urmatoarei lumi, deocamdata nu s-a anuntat deschiderea unei lumi noi
 

DeletedUser

Guest
setarile propuse de knuf, sunt f bune, daca ar fii si norocul inactiv, ar fii super. k sincer, e naspa rau cand dai un full de usoare si prinzi norocul intre -25 si -30, in rest sunt bune setarile.
astept si eu sa se deschida aceasta lume ca sa revin pe grepo.
 

DeletedUser9377

Guest
eu tot optez pt. durata cuceririi 24 , colonizarii unui oras nou 12 si protectia de 7 zile...:)
 

DeletedUser

Guest
;) cum am mai zis dabea ast sa inceapa aceasta lume pana atunciiau pauza la grepo
 

DeletedUser

Guest
Eu sunt mai clasic :D.

Viteza Joc: 2
Viteza Unitati: 1
Viteza Negot: 1
Bonus de Noapte: 23:00-7:00
Membrii Alianta: 75
Sistem De cucerire: Vechi (fara revolta)
Zei: 5 ( Zeus Poseidon Hera Athena Hades )
Moral: Inactiv
Protectie Incepator: 5 zile
Durata de cucerire: 24 de ore
Durata colonizare oraş : 24 de ore
 

DeletedUser2673

Guest
Viteza Joc: 3
Viteza Unitati: 2
Viteza Negot: 2
Bonus de Noapte: 22:00-6:00
Membrii Alianta: 150
Sistem De cucerire: Vechi (fara revolta)
Zei: 5 ( Zeus Poseidon Hera Athena Hades )
Moral: Activ
Protectie Incepator: 5 zile
Durata de cucerire: 10 de ore
Durata colonizare oraş : 8 de ore
 

DeletedUser9105

Guest
Mie îmi plac chestiile acestei lumi dar aş vrea ca viteza negoţului să fie mai mare şi protecţia de începător să fie măcar 2.
 

DeletedUser5700

Guest
viteza negotului mi se pare ca e bine la 2 si protectia nu ai cum sa o pui 2 zile nu apuci sa te dezvolti cum trebe asa ca ami bine e 5 zile...
 

DeletedUser

Guest
decat sa va certati mai bine nu mai faceati subiectul...oricum o lume noua ar trebui sa se deschida cam o data la 2 luni(din ce am observat eu) deci ar cam trebui sa se deschida in curand...
 

DeletedUser

Guest
Sunt de acord cu toate dar as vrea sa fie o lume cu membrii infiniti in alianta..
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus