Lumea Iota la final - pareri, impresii, planuri de viitor...

  • Autor subiect AncaBoghian
  • Data de început

DeletedUser7774

Guest
Daca x are avutie in grepolis se traduce prin orase mai multe si implicit trupe mai multe resurse mai multe iar acest lucru nu se obtine din mila moderatorilor sau administratorilor de joc se obtine folosindu-ti inteligenta si timpul
 

DeletedUser

Guest
Daca x are avutie in grepolis se traduce prin orase mai multe si implicit trupe mai multe resurse mai multe iar acest lucru nu se obtine din mila moderatorilor sau administratorilor de joc se obtine folosindu-ti inteligenta si timpul

Aoleoooo,nu incepeti iar.
Am crezut ca a inteles Anca.
Nu bagati lemne pe foc!
Afirmatia mea a fost la adesa "gandirii tipic romanesti' Atat!Atat! Atat!

- - - Updated - - -

Gata am dat eu cu tamaie!
tamaie-efecte1.jpg
 

DeletedUser7774

Guest
Eu nu incep doar ti-am dat traducerea vorbelor mele nu am vrut sa te las in ceata
 

DeletedUser

Guest
Eu nu incep doar ti-am dat traducerea vorbelor mele nu am vrut sa te las in ceata

Eu am inteles foarte bine ,am si raspuns .
Traducerea a cerut-o Anca,avea dubii (ca de obicei) la "momentele " in care postez eu (chipurile pe langa subiect)
 

DeletedUser7774

Guest
Eu cred ca Anca a inteles destul de bine ce am vrut sa spun ,tu ai fost cel care a luat cuvintele mele exact cum le-am spus. Ideea este ca unele persoane vin cu acuzatii ca se fura si ca au fost furate dar nu aduc si dovezile palpabile doar pentru ca le place sa posteze in victime iar acest lucru este penibil .
 

DeletedUser

Guest
Normal ca Anca a inteles bine...la ce sa mai comentez..daca imi citeste gandurile...atunci ce sa zic!
Am spus la ce m-am referit si voi ..gramada pe mine.!
Bah...cu mine nu tine nimeni???
 

DeletedUser

Guest
Am si eu o intrebare, pe lumea Iota doar atat a fost? Discutii in contradictoriu si nimic mai mult? Mi-e greu sa cred asta...
 

DeletedUser7774

Guest
Cu scuzele de rigoare pentru spamul pe care l-am facut eu va urez noapte buna si bafta in tot ce veti face in continuare .
 

DeletedUser

Guest
Sa fiu sincer mi se pare o aiureala povestea asta cu inchiderea lumii!
Dupa ce am ajuns la un nivel relativ ok aici de ce as mai lua-o de la capat?
De la 63 de orase la doar unul?
Nu, multumesc!
Mai degraba cred ca voi renunta cu totul la joc, chiar daca am cumparat niste "gold", mi se pare o decizie absurda!
 

DeletedUser9563

Guest
Am si eu o intrebare, pe lumea Iota doar atat a fost? Discutii in contradictoriu si nimic mai mult? Mi-e greu sa cred asta...
Nu a fost doar atit,dar din pacate pe final asta a ajuns.Cei care pina la un punct ne-au fost prieteni,au devenit dusmani si cei care erau dusmani au devenit prieteni.Dar tot ramine cea mai curata lume pe care am jucat.

http://youtu.be/2Eb8SRyyXOA
 

DeletedUser

Guest
Nu a fost doar atit,dar din pacate pe final asta a ajuns.Cei care pina la un punct ne-au fost prieteni,au devenit dusmani si cei care erau dusmani au devenit prieteni.Dar tot ramine cea mai curata lume pe care am jucat.

http://youtu.be/2Eb8SRyyXOA

Asa arata domnilor un ecologist convins :)...cand are castig de cauza e ok cand nu are scuipa si el seminte printre dinti, sa traiesti coane...numa bine, viata lunga si nu uitati, ipocrizia dauneaza grav sanatatii.
 

DeletedUser

Guest
Vad ca nu aveti nimic cu lumea asta,deci..
Ok...Vreau sa spun ca a fost cea mai tare lume ever pe care am jucat..pf..imi pare rau...nustiu ce sa mai spun...ca sa vedeti ca mie foarte dor de lumea aceasta..cu lumea aceasta am inceput,cu un oras de 175 de puncte,atacam cu sabieri,bine-inteles pe v.1...in lumea aia am colonizat un oras,am pierdut un oras,am cucerit un oras si mai ales,pe lumea aia am cunoscut,niste amici,ca Demian Adelina,Rebelul,Vipera,Lupii Marilor[va datorez toata anscensiunea mea pe acea lume]:)

I LOVE Iota!

 

DeletedUser

Guest
Pe lumile romanesti multicontul este permis si daca indrazneam sa fac tichet primeam amenintari ca daca mai continui sa fac asta voi fi banat.
Sa zicem greu de crezut,mai ai amenintarile...mesajele,sau ce ar fi ele?
M-ar interesa si pe mine un pic.....
 

DeletedUser

Guest
Nu stiu ce ai vrut sa spui cu avertismentul ala pe care mi l-ai dat Anca Boghian,dar nu imi aduc aminte sa ma fi luat de tine in vreun fel sau altul.Cit despre experienta am trait pe serverele romanesti multe porcarii.Si unii admini chiar au influentat lumile unde jucau si erau si moderatori.
Am si dovada despre unu.Platinum din Cainii infernului a fost ales moderator (acum nu mai e) si mi-a raspuns la un tichet pe Iota.Daca raspundea la tichete ,cum pot stii daca nu facea si altceva?
Iar pe Pi a fost ceva foarte urit ce se intimpla acolo_Orice tichet faceam nu era rezolvat, dar daca cei din Incognito faceau un tichet erau luate imediat masuri.Nu mai imi da avertismente ca renunt la Grepolis Romania , deci orice avertisment e degeaba.Dar as fi vrut ca acest joc sa nu fie afectat de romanisme ,dar din pacate asa a fost.Din punctul meu de vedere un moderator nu trebuia sa joace deloc Grepolis pentru a fi obiectiv.

- - - Updated - - -

Pe lumile romanesti multicontul este permis si daca indrazneam sa fac tichet primeam amenintari ca daca mai continui sa fac asta voi fi banat.Am intrat aici pentru relaxare si sa ma distrez cu alti jucatori,dar unii incalcau regulamentele si erau lasati sa faca asta.Daca altii in schimb faceau acelasi lucru erau imediat pedepsiti.


Eu voiam sa scriu ceva de genu Isusee care le stii pe toate de la Tatal Nostru Doruldor....explica-mi si mie ca unui care habar n-are de nimic.
De unde stii tu, timpul de rezolvare a tiketelor a celor din incognito ....afirmatia ta...duce la urmatoarele concluzii...ori esti o zeitate ori esti admin ori esti unul din aia ce s-au rasturnat in Caracal...inclin 10000000000% sa pun pariu ca faci parte din ultima categorie.

Pentru informatia ta...crispatule...ca vad ca scrii de pe wc....intreaba-te de ce primesti avertizmente nu amenintari ...ca le percepi amenintari ca atat te duce capu asta e altceva.
Primesti asa ceva la fel cum primesc si eu...pentru ca faci mai mult de 3-4-5 tikete /zi....in care raportezi jucatori...dar eu am gasit o solutie ca sa nu mai primesc asemnea avertizmente...si asta pentru ca eu caut solutii nu arat cu degetu...exemplu ei zic sa nu mai folosesc verde...atunci folosesc albastru si galben dar daca nu sunteti capabili sa gasiti solutii decat sa aratati cu degetu pe bau bau ce sa va fac....va resemnati...si incepeti sa va plangeti mai ceva ca un cor de bocitoare....la orice problema e o solutie BA, si inca una simpla
Acest avertizment l-am primit si eu pe lumea kappa cand am facut o gramajoara de tikete intr-o singura zi...Acuma vine intrebarea....cat de ipocrit poti sa fii...ca sa rastalmacesti cuvintele si faptele astfel incat ele sa se potriveasca cu starea voastra psihotica iti spun eu...nu tre sa faci nimic doar sa asculti monologurile interminabile a prietenului si preaiubitului tau tovaras si mare lider nu dau nume CA SE STIE!!!!! Sa fii iubit, ca se vede ca ai nevoie de afectiune materna.
Pun pariu ca nu o sa intelegi nimic din ce am scris asa ca sa fii sanatos cap ai...dar mai iti tre ceva
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Nu stiu ce treaba ai cu DorulDor si cine esti de fapt,ca vad ca te ascunzi sub alt nume decit cel de jucator de Grepolis,dar nu te-am facut in nici un fel,de fapt daca imi aduc aminte nici nu am vorbit cu tine.Eu nu mi-am ascuns numele de joc de frica ca voi primi avertismente si pedepse.

Atunci da fuga la taticu sa-ti explice, ceea ce am scris mai sus...pentru ca e clar ca n-ai inteles nimic :)

Din toata postarea ai inteles ca tu nu esti fricos iar eu sunt...nah...felicitari ce sa-ti spun :)

O dedicatie din partea mea pentru tine cu o nemarginta afectiune miocardica :
Doar două lucruri sunt infinite, universul şi prostia umană, însă nu sunt sigur despre primul.

[video=youtube;d2-MKq27hIQ]http://www.youtube.com/watch?v=d2-MKq27hIQ[/video]
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Felicitari pentru cei care au ramas pina la sfirsitul Lumi Iota.
Si eu cred ca a fost una dintre cele mai bune lumi ca stil de joc si calitatea(discutabila uneori) a jucatorilor.Nu exista padure fara uscaturi.
Per total a fost un joc extraordinar,si ii admir pe cei care au curajul sa o ia de la capat pe alte lumi,eu o sa ma retrag.
Felicit alianta Ciinilor care a dat dovada de ceea mai buna organizare si sau situat in fruntea clasamentului la aproape tot ce era mai important,
Felicit alianta Panick care au tinut stindardul sus al aliantei si au mer bine pe drumul razboinicilor ,la fel si Bigul care in ciuda plecari(si a tradarilor)liderilor au reusit sa se mentina pe pozitie ca o alianta puternica.
Interesanta a fost si alianta vedetelor Best care au au aparut,din pacate prea tirziu pe iota.
Cu aceasta find spus va doresc o viata cit mai placuta in continuare.
P.S.
Cei mai importanti jucatori pentru mine au fost GyGy,ISIS,MOLNAR,RACNEM,EULESCU,Lacra Elena....si mai sunt citva.
 

DeletedUser

Guest
Asta este ,lumea sa terminat.Degeaba va certati acum pentru ca oricum nu mai rezolvati nimic...
 
Sus