Lumea Carfi-Olymp

saca 24

Stie Tot
Care premiera ca astia au castigat 2 Cupe Europene pe vremuri daca nu ma insel.Prin 78 si 79 .Plus Cupe prin Anglia, campionat etc...:))))
 

tages0rin

Membru activ
Lovituri de departajare in semifinale playoff. Ma ia cu inima. Revin cu rezultatul. Eu am zis premier league, nu ca sunt in premiera acolo.

Ma destăinui vouă colegi de joc. Așa emoții nu am mai avut la fotbal de mult. A aparat 3 bucăți negroteiul din poarta lui FOREST. Aproape ca Duckadam. S a umplut stadionul City Ground de spectatori in 30 de secunde.
Cum au putut sa cânte și in pauza dintre reprizele prelungirilor. …… cât de civilizat și frumos. Sunt de 3 ori mai putini ca pe Anfield, ca atât e capacitatea stadionului, dar nu sunt mult sub suporterii cormoranilor la nivel de decibeli.

Urmează finala pe Wembley


Ps. Dacă e vreun hater care mi va spune ca nu vorbesc de grepo, subliniez faptul ca suntem pe un forum numit off-topic :))
 
Ultima editare:

saca 24

Stie Tot
Citisem eu aiurea la ce a zis elite oparite mai sus..de premiera :))))
My fault.. :)
Sper sa intre din nou in Premier, ca e echipa de traditie.
 

saca 24

Stie Tot
Lovituri de departajare in semifinale playoff. Ma ia cu inima. Revin cu rezultatul. Eu am zis premier league, nu ca sunt in premiera acolo.

Ma destăinui vouă colegi de joc. Așa emoții nu am mai avut la fotbal de mult. A aparat 3 bucăți negroteiul din poarta lui FOREST. Aproape ca Duckadam. S a umplut stadionul City Ground de spectatori in 30 de secunde.
Cum au putut sa cânte și in pauza dintre reprizele prelungirilor. …… cât de civilizat și frumos. Sunt de 3 ori mai putini ca pe Anfield, ca atât e capacitatea stadionului, dar nu sunt mult sub suporterii cormoranilor la nivel de decibeli.

Urmează finala pe Wembley
Ps. Dacă e vreun hater care mi va spune ca nu vorbesc de grepo, subliniez faptul ca suntem pe un forum numit off-topic :))
O sa fie meci destul de greu cu Huddersfield, o sa vezi. ;)
Dar merita Forestu' sa ajunga in prima liga.
 

tages0rin

Membru activ
Citisem eu aiurea la ce a zis elite oparite mai sus..de premiera :))))
My fault.. :)
Sper sa intre din nou in Premier, ca e echipa de traditie.
Intra. E plin pe YouTube in comentarii de oameni care zic asta. In orice filmuleț ai cauta despre ei din anul 2022 in secțiunea comentarii o sa vezi numai oameni care și doresc revenirea lor, exact așa ca tine, pt ca au tradiție. Dar eu vin in completare. Au suporteri frumoși tare. Au răbdat 23 de ani. Au fost și in liga 3 și tot era peste jumătate de stadion prezent. Sezonul asta au început cu 6 înfrângeri in primele 7 meciuri, ei cântau și ii încurajau.
 

tages0rin

Membru activ
O sa fie meci destul de greu cu Huddersfield, o sa vezi. ;)
Dar merita Forestu' sa ajunga in prima liga.
Toate au fost grele. Asta de azi cel mai greu. Parca au avut plumb in picioare după minutul 30. Nu am văzut celelalte meciuri integral, ca pe acesta, doar rezumate YouTube, dar păreau ca zboară mai ales pe contra atac. Cei mai buni din championship pe contra. Au zis o unii din rivalii lor. Azi nu au avut ocazia pt ca Sheffield nu a atacat cu linia de fundași sa riște sa i lase pe zburdalnici. In finala nimeni nu o sa vrea sa atingă mingea. Atâta frica o sa fie pe cei 22 de jucatori. Miza e de peste 100 mil lire cred plus faima recâștigată mai ales pt pădurari.
 

saca 24

Stie Tot
Toate au fost grele. Asta de azi cel mai greu. Parca au avut plumb in picioare după minutul 30. Nu am văzut celelalte meciuri integral, ca pe acesta, doar rezumate YouTube, dar păreau ca zboară mai ales pe contra atac. Cei mai buni din championship pe contra. Au zis o unii din rivalii lor. Azi nu au avut ocazia pt ca Sheffield nu a atacat cu linia de fundași sa riște sa i lase pe zburdalnici. In finala nimeni nu o sa vrea sa atingă mingea. Atâta frica o sa fie pe cei 22 de jucatori. Miza e de peste 100 mil lire cred plus faima recâștigată mai ales pt pădurari.
N-am apucat sa vad meciul, l-am urmarit doar livescore.
Acuma vorbesti cu cineva care e in domeniul pariurilor, si care urmareste meciuri din toate campionatele posibile si imposibile. :)))))
O sa fie un meci interesant urmatorul..
Dar mai interesanta va fi ultima etapa in Premier pentru deciderea campionatului. ;)
 
Ultima editare:

tages0rin

Membru activ
Habar nu am ce se intampla in alte ligi/campionate. M am uitat ca tot ai zis tu, dar nu e așa palpitant ca și cum ar fii fost sa joace între ele. Probabil sa i bată pe Villa e f ușor.
 

saca 24

Stie Tot
Nu se stie niciodata..
Un egal sa faca City si Liverpool sa castige, si paaaa paaaaa campionat.In Anglia e posibil orice.
Vezi si tu ce meciuri tari sunt in ligile inferioare englezesti....si cate se intampla.
 

Anubis.K

Stie Tot
smiley-emoticons-panik4.gif
 

Stewie Griffin

Stie Tot
Intra. E plin pe YouTube in comentarii de oameni care zic asta. In orice filmuleț ai cauta despre ei din anul 2022 in secțiunea comentarii o sa vezi numai oameni care și doresc revenirea lor, exact așa ca tine, pt ca au tradiție. Dar eu vin in completare. Au suporteri frumoși tare. Au răbdat 23 de ani. Au fost și in liga 3 și tot era peste jumătate de stadion prezent. Sezonul asta au început cu 6 înfrângeri in primele 7 meciuri, ei cântau și ii încurajau.
Ne mai uitam si in ograda proprie.. petrolul, rapid, dinamo, otelul, timisoara, brasov si inca cate echipe, au indurat din 2011 incoace soarta de a sta prin ligile inferioare sau a se lupta in mediocritate pentru salvare.. din pacate cultura fotbalistica la englezi aduce oamenii la stadion, la noi se umplu stadioanele doar cu echipa lui berbecali si atat, in rest, multumim peluzelor si galeriilor ce inca mai merg in ciuda scarboseniei ce este Legea 4/2008, fotbal sub medie, etc
 

saca 24

Stie Tot
Ne mai uitam si in ograda proprie.. petrolul, rapid, dinamo, otelul, timisoara, brasov si inca cate echipe, au indurat din 2011 incoace soarta de a sta prin ligile inferioare sau a se lupta in mediocritate pentru salvare.. din pacate cultura fotbalistica la englezi aduce oamenii la stadion, la noi se umplu stadioanele doar cu echipa lui berbecali si atat, in rest, multumim peluzelor si galeriilor ce inca mai merg in ciuda scarboseniei ce este Legea 4/2008, fotbal sub medie, etc
Vezi exemplul Rapidului, ca cica n-au drept de baraj...Ca nah, Burleanu si ceilalti mascarici de la Federatie, nu le dau voie..
O mizerie decizia asta, dar dam inainte.
Las' ca o sa joace Botosaniul si Voluntariul prin Europa si iar ne facem de ras.Facem coeficient bun si anul asta...
De bine de rau, Rapidul ar fi avut un plus, galeria, si te uitai cu placere la meciuri in caz ca intra in Europa.Asa..sa se uita cine-o vrea la Botosani si la Voluntari cand o sa fie alergati pe teren de alte echipe net superioare.
 

IndeedWise

Membru
Mai degraba intra rapidu cu petrolul decat voluntariu cu botosaniu, aveau galeria mai mare, mai dinamica... :)) echipe cu potential, daca ma intrebi pe mine..
 
Sus