Lume Speed

  • Autor subiect DeletedUser8862
  • Data de început

DeletedUser8862

Guest
Propun deschiderea unei noi lumi grepolis!
Membrii alianta: 50
Timp de cucerire: 2 ore
Mortal: activ
Bonus de noapte: activ



Stiu ca s-a mai propus asta dar ar fii o idee foarte buna si multi jucatori ai fii incantati sa joace pe o asemenea lume
Pe o asemenea lume jucatori vor capata experienta si vor intelege jocul mai usor
Sunt sigur ca sunt multi jucatori care iubesc acest joc si care nu au reusit sa faca mai mult de 3 orase
 

DeletedUser10502

Guest
Propun deschiderea unei noi lumi grepolis!
Membrii alianta: 50
Timp de cucerire: 2 ore
Mortal: activ
Bonus de noapte: activ



Stiu ca s-a mai propus asta dar ar fii o idee foarte buna si multi jucatori ai fii incantati sa joace pe o asemenea lume
Pe o asemenea lume jucatori vor capata experienta si vor intelege jocul mai usor
Sunt sigur ca sunt multi jucatori care iubesc acest joc si care nu au reusit sa faca mai mult de 3 orase

mda nu cred ca ai vrea sa joci pe o astfel de lume...nu ai avea timp nici sa te duci la baie :))))
 

DeletedUser8862

Guest
ai avea timp frate pt ca ai avea sprijin de la colegi
se vor baga santinele iar colegi tai vor stii daca ai atac sau nu ai
 

DeletedUser

Guest
ar fi fost o idee buna daca se permitea co-playerul..altfel s-ar putea ca intr-o noapte sa ramai fara orase si nu cred ca iti vine usor sa o tot iei de la capat..cucerirea pe o lume e ok de minim 7 ore..mai putin e destul de dificil..
 

DeletedUser9489

Guest
Durata cucerii < Bonusul de Noapte.
Imagineaza-ti ca se deschide o lume Speed, sa zicem Athens. Bonus 00-08, durata de cucerire 4h-7h.
Eu bag nava la ora 23:59, iar tu trebuie sa ataci ca sa spargi nava. Trupele mele se dubleaza(daca eu am strans 3000 bireme, inseamna 6000). Cum mai spargi TU nava?
 

DeletedUser9400

Guest
Da' nici nu e nevoie sa-ti sprijini orasul daca bagi o nava pe la 3-4 dimineata... Se trezeste omul dimineata ca trebuie sa aleaga directia de inceput nou.
 

DeletedUser8998

Guest
Cred ca unii din noi nu stiu ce inseamna o lume speed
Nu stiu ca o nava de colonizare la viteza lume 50 face 6/7 minute dintr-un capat in altul
O unitate de lupta se construieste la ordinul secundelor,depozitul e mereu plin,etc...Nu mai apuci nici sa mananci sau in cel mai bun caz mananci in fata PC-ului.
Din experienta mea am rezista 36 ore pe o asemenea lume si am atipit vreo 30 minute si am ajuns sa imi caut alta directie[fara orase]
Lumile gen speed se deschid in scop concurs,adica este deschisa 2/3 zile ca nu rezisti mai mult........si povestea poate sa continue dar nu este cazul
 

DeletedUser8862

Guest
Eu nu zic ca o lume speed sa dureze 1 luna
Ar fii bine ca aceasta lume sa dureze 3-4 zile si sa se termine
Dupa sa inceapa alta . Eu sunt sigur ca s-ar strange foarte multi jucatori activi pe o asemenea lume si v-a fii o lume echilibrata
Eu nu zic sa se faca o lume cu viteza de 1000 si una cu viteza de 10 macar

- - - Updated - - -

Durata cucerii < Bonusul de Noapte.
Imagineaza-ti ca se deschide o lume Speed, sa zicem Athens. Bonus 00-08, durata de cucerire 4h-7h.
Eu bag nava la ora 23:59, iar tu trebuie sa ataci ca sa spargi nava. Trupele mele se dubleaza(daca eu am strans 3000 bireme, inseamna 6000). Cum mai spargi TU nava?


daca strangi tu 6000 bireme crezi ca nu se strang mai multe usoare?
 

DeletedUser8998

Guest
O lume cu viteza 4/5 este deja prea mult pt unii jucatori pt ca acest joc iti cere timp care din pacate este berechet din cauza crizei,
Pana la lumea epsilon pot sa spun ca s-a jucat grepolis dar cu ocazia schimbarii versiunii de joc multi jucatori au renuntat la acest joc ,venirea jucatorilor noi din cate se obsearva nu aduce noutati acestui joc,a devenit un joc de lauda pt cei care stiu sa vb mai bine romaneste,cine are caracterul mai stralucit,etc.Prea multe aere de lidericopii frustranti care isi etaleaza talentele de smecherasi pe acest forum si alte negativisme care incet duc neimportanta acestui joc
Parerea mea ar fi ca mai in avantaj am fi daca am veni cu idei constructive pt acest joc in loc sa ne certam pe acest forum
In fine sunt sigur ca administratorii vor deschide o lume speed,macar cu o viteza 25 pt un termen limitat 2/3 zile gen concurs
 

DeletedUser

Guest
Pare un luctru tare interesant la care ma-si baga si eu, dar sa nu dureze decat 1 luna acea lume, iar dupa aceea toti cei care au jucat acel joc sa primeasca e-mail-uri ca reincepe acea lume sa vedem cati se vor baga a doua oara si cel mai frumos ar fi ca in ordinea clasamentului fiecarui jucator sa ii bage in mijlocul hartii si ceilalti inspre margine. Iar clasamentul sa fie facut ori dupa clasamentul jucatorilor ori dupa clasamentul aliantelor, iar cei mai buni sa fie in centru si cei mai slabi sa fie in margine :) cei mai buni din toate aliantele sa se bata intre ei va dati seama ce ar iesi ;) atunci va fi clasa. Mai ale ar fi foarte interesant sa imprastie si oamenii din alianta pe harta sa vedem atunci ce o sa iasa si cum or sa se mai apropie unii de altii, prieteni de prieteni care se baga in alta alianta si asa mai departe :)) :))
 

DeletedUser

Guest
O lume cu viteza 4/5 este deja prea mult pt unii jucatori pt ca acest joc iti cere timp care din pacate este berechet din cauza crizei,
Pana la lumea epsilon pot sa spun ca s-a jucat grepolis dar cu ocazia schimbarii versiunii de joc multi jucatori au renuntat la acest joc ,venirea jucatorilor noi din cate se obsearva nu aduce noutati acestui joc,a devenit un joc de lauda pt cei care stiu sa vb mai bine romaneste,cine are caracterul mai stralucit,etc.Prea multe aere de lidericopii frustranti care isi etaleaza talentele de smecherasi pe acest forum si alte negativisme care incet duc neimportanta acestui joc
Parerea mea ar fi ca mai in avantaj am fi daca am veni cu idei constructive pt acest joc in loc sa ne certam pe acest forum
In fine sunt sigur ca administratorii vor deschide o lume speed,macar cu o viteza 25 pt un termen limitat 2/3 zile gen concurs
Patroane,cred ca esti in alta lume totusi,exista ceva neconcordante intre primele postari ale tale si cele finale!
unde te crezi tu de speri la un speed de 25 pe 3-4 zile?
Grepolis e un game de strategie ,nu un RPG!
Ai jucat pe vre-un speed mai mare de 4 vreodata?
Eu stiu cativa de pe aici care au jucat ,si eu insumi,....am jucat...parca 8 in versiune beta,dar 25....bunica ..crapa teava de la server..si nici nu poti juca!
daca esti on ,si mai folosesti si premium cu injumatatiri ,refaci trupe aproape instantaneu!
Tu ce vrei sa se vada,daca romanul rezista 3-4 zile sa nu doarma sau daca grupurile de colegi ce "salasluiesc" pe acelasi calculator din aceeasi camera modesta de camin ,reusesc sa se inlocuiasca unul pe altul pentru a fi on contul non stop?
Be serious man!!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser7210

Guest
am jucat pe 2 lumi speed 50...2 zile tin aceste lumi,nici nu poti sa rezisti ami mult,nu cred ca o sa apara prea curant aici,avand in vedere ca iti cer si o taxa la intrare...sa nu uitam ca suntem in rom:D
 

DeletedUser5957

Guest
Am vazut o lume speed pe alte jocuri , nu pe grepolis , dar sunt o idee proasta . Chiar nu ai timp sa mergi la baie , iar cum s-a zis si mai sus , pe o lume cu viteza 50 cum au zis unii o nava nu cred ca face mai mult de o ora de la marea 10 la marea 90
 

DeletedUser

Guest
daca se face cu viteza foarte mare nu mai are nici un farmec, deci ideea este sa fie o viteza mare in care sa ajungi cu nava de la un cap al hartii la celalalt in 50 de ore ( nu stiu ce viteza ar fi asta) dar cred ca si asa este mult, iar jocul sa tina 3-4 zile nu faci nimic si te plictisesti si repede :( cred ca ar fi cel mai naspa :(
 

DeletedUser8998

Guest
Patroane,cred ca esti in alta lume totusi,exista ceva neconcordante intre primele postari ale tale si cele finale!
unde te crezi tu de speri la un speed de 25 pe 3-4 zile?
Grepolis e un game de strategie ,nu un RPG!
Ai jucat pe vre-un speed mai mare de 4 vreodata?
Eu stiu cativa de pe aici care au jucat ,si eu insumi,....am jucat...parca 8 in versiune beta,dar 25....bunica ..crapa teava de la server..si nici nu poti juca!
daca esti on ,si mai folosesti si premium cu injumatatiri ,refaci trupe aproape instantaneu!
Tu ce vrei sa se vada,daca romanul rezista 3-4 zile sa nu doarma sau daca grupurile de colegi ce "salasluiesc" pe acelasi calculator din aceeasi camera modesta de camin ,reusesc sa se inlocuiasca unul pe altul pentru a fi on contul non stop?
Be serious man!!


Mda,o fi asa cum spui
Nu ma contrazic cu tine ca doar esti ``tatal lor``
boo
Mai culege niste informatii si apoi cauta-ma,mai iesi si tu in lume un pic ca pierzi sirul evenimentelor
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Domnule" bun la toate",puteam sa ma intitulez si Mucea sau cum ai dori tu ,asta nu importa!
Eu am vorbit la modul serios cand am spus ca te contrazici in afirmatii!
uite,ce intelegi tu....?
O lume cu viteza 4/5 este deja prea mult pt unii jucatori pt ca acest joc iti cere timp care din pacate este berechet din cauza crizei,
Pana la lumea epsilon pot sa spun ca s-a jucat grepolis dar cu ocazia schimbarii versiunii de joc multi jucatori au renuntat la acest joc ,venirea jucatorilor noi din cate se obsearva nu aduce noutati acestui joc,a devenit un joc de lauda pt cei care stiu sa vb mai bine romaneste,cine are caracterul mai stralucit,etc.Prea multe aere de lidericopii frustranti care isi etaleaza talentele de smecherasi pe acest forum si alte negativisme care incet duc neimportanta acestui joc
Parerea mea ar fi ca mai in avantaj am fi daca am veni cu idei constructive pt acest joc in loc sa ne certam pe acest forum
In fine sunt sigur ca administratorii vor deschide o lume speed,macar cu o viteza 25 pt un termen limitat 2/3 zile gen concurs

si cu iesitul in lume,ce sa spun....stai tu acolo,nu'i bai ,cultivate tu si pentru mine,evenimentele incerc eu sa le retin asa cum pot!DAca nu reusesc, am sa iti cer o "mana de ajutor", ceva, un sfat..cine stie...
 
Ultima editare de un moderator:
Sus