Lume nouă , setări noi , idei noi !

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Bună ziua .
Văd că mulţi sunt foarte dezamăgiţi de ultimele lumi care s-au anunţat , şi aici mă refer la viteză .
Iar de aceea , aş dori ca toţi cei din comunitatea Grepolis România sa facă "apel" la acest topic.
Să primim un PRO mare şi gras.

De exemplu : viteza 1 , 2 , 1 , 2 , deja este plictisitoare !

Uitaţi un model de setări bune :

- Viteza serverului: 2.5/3
- Viteza trupelor:1/1.5
- Se va putea alege direcţia de început
- Perioada protecţie iniţială: - 5 zile
- Bonusul de noapte: este activ începând cu ora 23:00 până la ora 07:00 / sau 00:00-08:00
- Limită de membri în alianță : 50-75 ( aici putem lua modelul lumii IOTA sau EPSILON , sau de pe grepolis.net , pe lumea PHI si PSI , unde limita este de 30 !!! )
- Sistemul de revolta : Inactiv/Activ ( nu conteaza prea mult asta daca stii sa joci )
- Sistem de cucerire : Vechi/Nou
- Moral : Inactiv .

Acestea ar fi o idee de o lume adevarata , unde ar fii multa lume , nu vor fi multe MRA-uri si va fi un joc rapid si fascinant , nu cu durata de cucerire 3 zile , sa faci ferma la lvl 40 sa stai 42 de ore sau cat era pe alpha , sa te misti in poze si etc.

Am inteles ca adminii nu vor sa auda de vreo lume noua inainte de cea a eroilor.
doar ca am citit pe forumul nostru , la intrebari -> lumea eroilor si sunt numai dezamagiri !

Acum va astept pe voi sa ma aprobati ( daca sunteti de acord cu mine ) !
iar daca se va deschide o lume , sa deschideti UNA RAPIDA , si in paralel cu aceasta lume a eroilor .

Multumesc .
 

DeletedUser3972

Guest
PRO.
O viteza de 3 sau chiar mai mare,ar fi buna.
Iar o limita mica de membri in alianta,ar face lumea mai interesanta.
 

DeletedUser

Guest
viteza poate fi si 4 din punctul meu de vedere, iar viteza trupelor chiar 2!
sistemul de cucerire nu conteaza! daca va fi cel clasic sa fie de maxim 12 ore!
bonusul de noapte ar fi ok doar 6 ore! :D
 

DeletedUser

Guest
Bună ziua .
Văd că mulţi sunt foarte dezamăgiţi de ultimele lumi care s-au anunţat , şi aici mă refer la viteză .
Iar de aceea , aş dori ca toţi cei din comunitatea Grepolis România sa facă "apel" la acest topic.
Să primim un PRO mare şi gras.

De exemplu : viteza 1 , 2 , 1 , 2 , deja este plictisitoare !

Uitaţi un model de setări bune :

- Viteza serverului: 2.5/3
- Viteza trupelor:1/1.5
- Se va putea alege direcţia de început
- Perioada protecţie iniţială: - 5 zile
- Bonusul de noapte: este activ începând cu ora 23:00 până la ora 07:00 / sau 00:00-08:00
- Limită de membri în alianță : 50-75 ( aici putem lua modelul lumii IOTA sau EPSILON , sau de pe grepolis.net , pe lumea PHI si PSI , unde limita este de 30 !!! )
- Sistemul de revolta : Inactiv/Activ ( nu conteaza prea mult asta daca stii sa joci )
- Sistem de cucerire : Vechi/Nou
- Moral : Inactiv .

Acestea ar fi o idee de o lume adevarata , unde ar fii multa lume , nu vor fi multe MRA-uri si va fi un joc rapid si fascinant , nu cu durata de cucerire 3 zile , sa faci ferma la lvl 40 sa stai 42 de ore sau cat era pe alpha , sa te misti in poze si etc.

Am inteles ca adminii nu vor sa auda de vreo lume noua inainte de cea a eroilor.
doar ca am citit pe forumul nostru , la intrebari -> lumea eroilor si sunt numai dezamagiri !

Acum va astept pe voi sa ma aprobati ( daca sunteti de acord cu mine ) !
iar daca se va deschide o lume , sa deschideti UNA RAPIDA , si in paralel cu aceasta lume a eroilor .

Multumesc .

alte pareri ?
 

DeletedUser

Guest
Va propun eu o lume cu specificatii tari!

Viteza serverului: 3
Viteza trupelor: 3
-Se va putea alege directia de inceput
-Perioda de protectie initiala - 8 zile
-Bonusul de noapte: este activ incepand cu ora 22:00 pana la ora 9:00
Limita de membri in alianta: 200
-Sistemul de revolta: Activ
-Sistem de cucverire: Inactiv
-Moral: Activ
-Pace: Activ
-Noroc: Activ
Zei activi: 5
Recomandat pentru inregistrae: DA/NU

Si desigur cand respectiva lume trece la lume eroilor i se modifica putin si criteriile! Eu cred ca ar fi destul de interesant!
B-);):D:)!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

DeletedUser

Guest
Stilule , nu poti sa-ti dau cu parerea?
eu zic ca ti-ar intra / v-ar intra mai multi bani in pusculita cu o viteza mare .
 

DeletedUser

Guest
Temă: Lume nouă , setări noi , idei noi !

propun un regulament nou sau cel putin modificat....
cel vechi e degeaba in mare parte....fiecare paragraf poate fii modificat dupa bunul plac al adminului respectiv...
sa fie scris iar scurt si la obiect:p
 

DeletedUser

Guest
E deja scurt si la subiect... Si nu poate fi interpretat dupa bunul plac...

Dar e chiar posibil sa-l rescriem... O sa ne gandim la asta..
 

DeletedUser1378

Guest
și-ar fi frumos dacă ați schimba și sistemul de cucerire al orașelor fantomă!
din moment ce nu mai au stăpân ar trebui să poată fi colonizate nu cucerite!!
 

DeletedUser

Guest
Colonizare inseamna "fondare" (incepere de la 0).. Din moment ce sunt orase deja fondate, trebuiesc cucerite, nu colonizate :)
 

DeletedUser

Guest
Ai un pro de la mine...
Dar cu mici modificari:
Viteza jocului : 3.5-4
Viteza trupelor : 2.
Bonusul de noapte : 00:00-07:00
Argumentare : pana acum nu a fost o lume de o aseamnea viteza.Atacurile se pot da de la distante mai mari...plus versiunea 2.X (sau la care se va ajunge),+limita mica de membrii in alianta(50),viteza trupelor 2,chiar ar fii frumos si interesant :)
Iar bonusul de noapte v-a face jocul mai palpitant..sa stai treaz toata seara,cu floricele, o sticla de cola si cu castile in urechi,asteptand un atac sa soseasca si sa il fentezi,nu e o senzatie cu care te intalnesti in fiecare zi.Asta pentru cei dorinici de adrenalina.
Daca se poate si zeita noua,care este in Lumea Eroilor,ar fii minunat!:))
Aceasta este parerea mea,am si argumentat,asa ca nu ma injurati!:D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Ai un pro de la mine...
Dar cu mici modificari:
Viteza jocului : 3.5-4
Viteza trupelor : 2.
Bonusul de noapte : 00:00-07:00
Argumentare : pana acum nu a fost o lume de o aseamnea viteza.Atacurile se pot da de la distante mai mari...plus versiunea 2.X (sau la care se va ajunge),+limita mica de membrii in alianta(50),viteza trupelor 2,chiar ar fii frumos si interesant :)
Iar bonusul de noapte v-a face jocul mai palpitant..sa stai treaz toata seara,cu floricele, o sticla de cola si cu castile in urechi,asteptand un atac sa soseasca si sa il fentezi,nu e o senzatie cu care te intalnesti in fiecare zi.Asta pentru cei dorinici de adrenalina.
Daca se poate si zeita noua,care este in Lumea Eroilor,ar fii minunat!:))
Aceasta este parerea mea,am si argumentat,asa ca nu ma injurati!:D

Andrenalina e in floricele sau in cola???,........caci din alta parte ...nu prea vad de unde.:D...sa fie de la casti:|
 

DeletedUser

Guest
Andrenalina e in floricele sau in cola???,........caci din alta parte ...nu prea vad de unde.:D...sa fie de la casti:|

bubu cred ca ar trebui sa ne facem baie multifunctionala sa stai nonstop la pc pentru setarile care le doreste el :)) iti dai seama atunci adrenalina :) cand vezi soare sa zici fratele meu dute la somn
 

DeletedUser

Guest
Ai un pro de la mine...
Dar cu mici modificari:
Viteza jocului : 3.5-4
Viteza trupelor : 2.
Bonusul de noapte : 00:00-07:00
Argumentare : pana acum nu a fost o lume de o aseamnea viteza.Atacurile se pot da de la distante mai mari...plus versiunea 2.X (sau la care se va ajunge),+limita mica de membrii in alianta(50),viteza trupelor 2,chiar ar fii frumos si interesant :)
Iar bonusul de noapte v-a face jocul mai palpitant..sa stai treaz toata seara,cu floricele, o sticla de cola si cu castile in urechi,asteptand un atac sa soseasca si sa il fentezi,nu e o senzatie cu care te intalnesti in fiecare zi.Asta pentru cei dorinici de adrenalina.
Daca se poate si zeita noua,care este in Lumea Eroilor,ar fii minunat!:))
Aceasta este parerea mea,am si argumentat,asa ca nu ma injurati!:D


Ar fi o idee...dar parca totusi viteza e putin cam mare...in rest cred ca e ok...
Daca tot o facem lata...sa nu fie bonus de noapte deloc...ca pe .net ,sitemul vechi de cucerire,fara moral...cu limita de 50 chiar ar fi ceva...

Zeita Artemis cred ca va fi implementata in cele din urma pe toate lumile de joc...pararea mea. ;)
 

DeletedUser

Guest
Ar fi o idee...dar parca totusi viteza e putin cam mare...in rest cred ca e ok...
Daca tot o facem lata...sa nu fie bonus de noapte deloc...ca pe .net ,sitemul vechi de cucerire,fara moral...cu limita de 50 chiar ar fi ceva...

Zeita Artemis cred ca va fi implementata in cele din urma pe toate lumile de joc...pararea mea. ;)
cu bonus de noapte .. acolo e server international , daia m-am si lasat :)
mi-au dat 2 croati atacuri de 3 zile la rand pe la 3-4 dimineata.. pai la ora aia si luna doarme ..

limita mica in ally , viteza maricica , fara moral .. si restul e can can .
 

DeletedUser2467

Guest
Da ,desigur ca se vor deschide lumi noi,dar nu stim o data exacta!
 

DeletedUser

Guest
Bună ziua .
Văd că mulţi sunt foarte dezamăgiţi de ultimele lumi care s-au anunţat , şi aici mă refer la viteză .
Iar de aceea , aş dori ca toţi cei din comunitatea Grepolis România sa facă "apel" la acest topic.
Să primim un PRO mare şi gras.

De exemplu : viteza 1 , 2 , 1 , 2 , deja este plictisitoare !

Uitaţi un model de setări bune :

- Viteza serverului: 2.5/3
- Viteza trupelor:1/1.5
- Se va putea alege direcţia de început
- Perioada protecţie iniţială: - 5 zile
- Bonusul de noapte: este activ începând cu ora 23:00 până la ora 07:00 / sau 00:00-08:00
- Limită de membri în alianță : 50-75 ( aici putem lua modelul lumii IOTA sau EPSILON , sau de pe grepolis.net , pe lumea PHI si PSI , unde limita este de 30 !!! )
- Sistemul de revolta : Inactiv/Activ ( nu conteaza prea mult asta daca stii sa joci )
- Sistem de cucerire : Vechi/Nou
- Moral : Inactiv .

Acestea ar fi o idee de o lume adevarata , unde ar fii multa lume , nu vor fi multe MRA-uri si va fi un joc rapid si fascinant , nu cu durata de cucerire 3 zile , sa faci ferma la lvl 40 sa stai 42 de ore sau cat era pe alpha , sa te misti in poze si etc.

Am inteles ca adminii nu vor sa auda de vreo lume noua inainte de cea a eroilor.
doar ca am citit pe forumul nostru , la intrebari -> lumea eroilor si sunt numai dezamagiri !

Acum va astept pe voi sa ma aprobati ( daca sunteti de acord cu mine ) !
iar daca se va deschide o lume , sa deschideti UNA RAPIDA , si in paralel cu aceasta lume a eroilor .

Multumesc .
Zei activi? Sau jucam fara zei?

totusi, sunt PRO. O lume speed - mi-ar placea si m-ar facea sa fiu printre primii care joaca :D
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus