Lucruri ilogice

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Am observat ca in Grepolis sunt niste lucruri cam ilogice.Voi posta in continuare care sunt lucrurile;
 

DeletedUser

Guest
1. Problema- Daca ai pestera nivel 10 poti stoca un infinit de monede de argint.Acestea sunt din materie deci cum sa poti stoca infinit?In grecia antica incapeau un infinit intr-o pestera?Nu cred.
Solutie-Sa poti stoca un numar limitat.De exemplu 1 000 000.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
nu sunt deacord ;) lasa acolo cate 1 mil de monede in pestera :))
 

DeletedUser

Guest
2.Problema-Limita la 500 de favoruri.Favorurile sunt un lucru imaterial deci de ce sa fie o limita?Scuza cu "nu se poate sa abuzati la infinit de vraji si unitati mitice" nu merge.Adica de spionaj putem abuza la infinit?
Solutie-Nelimitarea favorurilor.
 

DeletedUser

Guest
3.Problema-Nava incendiatoare.Mi se pare inuman sa pui 8 oameni pe o corabie si sa ii dai foc.
Solutie-Populatia 0 la nava incendiatoare.Limita sa fie asa:atatea nave(Bireme,Nave uşoare,Trireme) ai,atatea nave incendiatoare ai voie sa ai.
 

DeletedUser

Guest
4. Problema-Imposibilitatea combinatiei trupe pe jos-nave de lupta pe aceeasi insula.De ce nu pot merge trupele pe jos(pe aceeiasi insula) si navele pe apa?
Solutie-Posibilitatea combinatiei trupe pe jos-nave de lupta pe aceeasi insula.
 

DeletedUser

Guest
5.Problema-Unitati sectionate-pui un Minotaur pe doua nave de transport(si nu numai).
Solutie-20 locuri=20 de trupe(indiferent de populatie).
 

DeletedUser7784

Guest
Da ai dreptate..unele sunt ilogice dar ele fac parte din jocul in sine pe care il iubim,si nu vrem sa se schimbe.....
jocul nu e un simulator deci.....
 

DeletedUser

Guest
pentru ca nu au sens .. daca ar fi asa cum spui tu. ce sens ar mai avea jocu ?
 

DeletedUser

Guest
2.Problema-Limita la 500 de favoruri.Favorurile sunt un lucru imaterial deci de ce sa fie o limita?Scuza cu "nu se poate sa abuzati la infinit de vraji si unitati mitice" nu merge.Adica de spionaj putem abuza la infinit?
Solutie-Nelimitarea favorurilor.

Asta chiar ar fi ridicol...Păi stau până fac 5000 de favoruri,și îmi fac 500 de care?
Nu este o idee prea strălucită,asta...
 

DeletedUser

Guest
[Da ai dreptate..unele sunt ilogice dar ele fac parte din jocul in sine pe care il iubim,si nu vrem sa se schimbe.....
jocul nu e un simulator deci..... ]
Daca nu vrem s-al schimbam de ce e sectiunea propuneri?
 

DeletedUser

Guest
[Asta chiar ar fi ridicol...Păi stau până fac 5000 de favoruri,și îmi fac 500 de care?
Nu este o idee prea strălucită,asta...]
Si daca stai pana faci de 10 ori 500 de favoruri nu inseamna tot 500 de care?
 

DeletedUser

Guest
[pentru ca nu au sens .. daca ar fi asa cum spui tu. ce sens ar mai avea jocu ?]
De ce nu are sens?Explica-mi te rog.
 

DeletedUser

Guest
poi nu numai la faza cu pesterea. cu 10k.. poi asa oricine vede ce ai in oras.. CONTAR :)
la cea cu favoruri. de ce nu sunt bune 500 ? asa ai pierde fav aiurea. -> CONTRA
la cea cu nava incendiatoare -> PRO
la aia cu propunera 4 -> CONTRA
la 5 -> CONTRA
 

DeletedUser

Guest
Te rog sa motivezi alegerea la 4 si 5.
La pestera si atacatorul are maxim 10 000.Concluzie-ai pestera plina,nu te poate spiona nimeni din prima.
Cum ai pierde favoruri?
 

DeletedUser

Guest
poi simplu.. pentru ca nu le folosesti pe toate si raman acolo degeaba.. nu aer ssen cea cu favorurile
 

DeletedUser

Guest
Cum raman degeaba?Nu cred ca intelegi.Limita nu exista.Le poti folosi.
 

DeletedUser8218

Guest
asa propunerea cu pestera so lasam asa k nu strica sa punem cate monezi vrem...
cea cu favorurile favoruri infinite nu cred poate sa marim limita 2000...sau asa ceva
cea k nava incendiatoare ai dreptate sunt pro 0 oameni
cea cu terestrele sa mearga sg pe alta insula ......pai si spionu se deplaseaza sg pe alte insule... pro
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus