La un pahar...de vorba...

  • Autor subiect DeletedUser1411
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser1411

Guest
Cu.........Rebelul!

Alexandra: Ai putea sa ne spui cate ceva despre tine, persoana din spatele nickname-ului?
Rebelul: Desigur... numele meu este Simi si am 18 anisori
Alexandra: Cu ce te ocupi?..in viata reala?
Rebelul: Momentam am ocazia de a avea cea mai frumoasa varsta, care imi ofera oportunitatea de a fi liber si de a descoperi noutatile lumii in care traim
Alexandra: Cum ai ajuns sa joci Grepolis?
Rebelul: Pai imi placeau jocurile de strategie... am jucat IKARIAM si mi-a placut foarte mult, insa dupa o saptamana cand am intrat pe cont: imi cereau bani! Am ramas dezamagit de modul de promovare si mi-am zis ca nu o sa mai joc astfel de jocuri. Dar cautand niste produse online, am dat peste o reclama in care aparea Grecia Antica si un nume misterios numit (Grepolis). A trebuit sa dau click pe reclama respectiva, si de atunci sunt ,,captiv" in spatiul acestui joc.
Alexandra: Iti mai amintesti cand se intampla acest lucru?
Rebelul: In urma cu 2 ani (nu mai stiu exact data, dar daca este necesar o sa ma uit la istoric)
Alexandra: Ai ceva experienta..
Alexandra: Poti sa amintesti...cateva nume din joc care au fost langa tine si te-au ajutat?
Rebelul: Deoarece cand am intrat sa joc, am fost un novice si incercam sa descopar tainele acestui joc, iar cel care m-a ajutat sa le descopar a fost : klausss. Apoi am avut un prieten foarte bun pe care il voi tine minte pt totdeauna (cosma.cent). O persoana foarte deosebita, care s-a dovedit a fi un adevarat prieten si niciodata nu m-a tradat (acuma nu mai joaca Cosmin). O alta persoana pe care nu as putea sa o uit este Demian Adelina pe care multi o cunosc, este alaturi de mine si este o persoana care merita toata stima din partea mea. Ar mai fi ncd1 (tot respectul pentru persoana respectiva). Si in incheiere sunt o multime de prieteni de pe toate lumile pe care joc care sunt alaturi de mine si pe care ii respect. (scuze... dar ar fi foarte mult de scris la acest subiect ).
Alexandra: Te consideri un jucator inrait?
Rebelul: Foarte. Dorm foarte putin, iar tot timpul este alocat acestui joc. Cand am probleme cu internetul si nu pot juca Grepolis nu aveti ce sta pe langa mine
Alexandra: Esti un veteran al Grepolisului, ce parere ai despre joc?..Care sunt punctele lui tari si slabe?
Rebelul: Jocul per ansamblu este foarte bun. Imi place activitatea echipei Grepolis, deoarece fac foarte multe actualizari ale versiunii si cand crezi ca nu mai are nici un farmec jocul, apar cu noi idei (de ex: minunile, lumea eroilor,etc). Punctele slabe ar fi: este asemenea unui drog. Odata ce ai inceput sa joci, nu te mai poti lasa. Vorba mea: ,,pana ce serverele ne vor desparti". Am omis unele erori, care sunt rezolvate odata cu actualizarile. (puncte slabe)
Alexandra: Care sunt lumile pe care activezi acum?..si pe care ai mai jucat?
Rebelul: Lumile pe care activez acuma sunt: EPSILON (am foarte mult argint in pestera: urmeaza sa ma las dupa ce imi goleste cineva pestera --- mi-am indeplinit scopul). ZETA (cea mai frumoasa lume), IOTA,LAMBDA, iar pe Xi si pe Achilles (am dat stergere cont, am confirmat si e-mailul si nu imi dispar din meniu).Lumile pe care am activat:-Kappa,Eta,Theta..Iar cu alt cont am jucat pe ALPHA. Si acuma cu un cont nou joc pe: Omicron si Pi + Am jucat foarte mult pe Grepolis.it si serverul de teste
Alexandra: Ai putea sa faci o comparatie intre toate aceste lumi?
Rebelul: Pentru mine toate care au sistemul de cucerire vechi sunt foarte bune. Cele cu revolta nu prea imi plac, insa prietenii te fac sa nu te poti lasa de ele. Dupa cate am observat pe Lambda sunt cei mai activi jucatori si pe Omicron. Sper sa nu ma insel.
Alexandra: Care sunt 5 din cei mai buni jucatori pe care i-ai cunoscut pe lumea Zeta?
Rebelul: hmm... cam greu de zis. Toti sunt buni, fiecare are stilul lui propriu: ncd1,cosma.cent,ipod,ionut85 si acelasi37.
Alexandra: Dezamagiri ai avut?
Rebelul: Uneori... de la anumiti „prieteni” (care m-au tradat), insa cu rabdare si mult efort ii faci sa regrete sau cel mai bun caz (sa dispara de pe lumea respectiva: EXEMPLU EPSILON)
Alexandra: Pe cine il consideri cel mai redutabil inamic?
Rebelul: Eu nu am asa ceva. De ce zic acest lucru ? Deoarece rar sunt atacat. Ideea este ca atunci cand incepi jocul trebuie sa ai o strategie bine pusa la punct, sa incepi prin controlarea insulei pe care te aflii si dupa care a celor din jurul tau (toate acestea se pot realiza prin lucru in echipa). Prin intermediul unei stranse colaborari reusim sa crestem foarte mult si sa controlam toata zona.Astfel inamicul dispare..
Alexandra: Descrie-mi in cateva cuvinte..alianta din care faci parte.. Centurionii-TRIADA-Force
Rebelul: Veteranii lumii ZETA (pentru mine cei mai buni). O echipa de prieteni.
Alexandra: Care-i scopul vostru, aici, pe lumea Zeta..ca si grup de prieteni, jucatori?
Rebelul: hmm... sa ramanem pana ce lumea se va incheia. Am trecut prin multe clipe frumoase, iar uneori grele ca sa ne lasam asa usor de aceasta lume.
Alexandra: Exista vreo decizie luata pe lumea Zeta, pe care s-o regreti in mod deosebit?
Rebelul: Nu. Uneori parea ca este foarte greu si se cam termina ultima clipa de speranta, insa asa am avut norocul... sa aleg doar decizii bune.
Alexandra: In final,un mesaj pentru cei care joaca pe lumea Zeta...daca ai sa transmiti.. te rog s-o faci..
Rebelul: Sa nu uitam ca toti suntem oameni, ceea ce rezulta ca toti gresim. Uneori am gresit, de aceea imi cer scuze. Am vrut sa sparg eu gheata cu acest interviu in ideea ca o sa fie motivati si alti jucatori sa incerce in cateva cuvinte sa isi faca un autoportret. Sper sa nu existe feedback negativ asupra acestui interviu.
Alexandra: Multumesc pentru timpul acordat!
Rebelul: Merci si eu.
 

DeletedUser5815

Guest
Cu.........Rebelul!

Apoi am avut un prieten foarte bun pe care il voi tine minte pt totdeauna (cosma.cent). O persoana foarte deosebita, care s-a dovedit a fi un adevarat prieten si niciodata nu m-a tradat (acuma nu mai joaca Cosmin).
poate il intrebi, daca tot sunteti asa buni prieteni, cine a dat dizolvare Centurionilor de pe contul lui ncd1 :)
 

DeletedUser

Guest
Eu ma refeream la persoana mea, nu la ce a facut el cu Centurionii ;) (stiam ceva, dar nu sigur...)
 

DeletedUser5815

Guest
daca "stiai ceva" chiar daca nu sigur, putina decenta in aprecieri, poate n-ar fi stricat :)

nu de alta, dar eu, dupa atata timp inca mai astept niste explicatii... dat fiind faptul ca inca mai pastoresc ultima ramasita din Triada -Centurionii... si cata vreme mai am cont pe lumea asta, macar amintirea a ceea ce a fost n-a murit
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser2351

Guest
Tania, îți răspund eu la tot ce dorești să știi:)
 

DeletedUser2351

Guest
Trecem la spam sau aici?Și ce vrei ca să știi?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5815

Guest
la spam... sa nu spamam inutil aici
ce vreau sa stiu? :) ... ce s-a intamplat ATUNCI! :)
 

DeletedUser3255

Guest
mi`a furat contul , mi`a dat inceput nou si dizolvare alianta :)
Admini au fost exrem de receptivi si mi`au dat sansa sa revin in joc oferindu`mi si orasele pe care lumea a sarit sa le ia .
Cel mai rau m`a dezamagit ionut85 m jucator pe care l`am luat sa il cresc de cand aveam un oras de 7k si ataca cu arcasii .
In mare , cam asta a fost.
Rebelul , multumesc pentru cuvntele bune.
 

DeletedUser7851

Guest
Pina la definitivarea noului regulament al forumului orice topic de spam/discutii libere/cafenele/etc se inchide
Orice incercare de a deschide un nou topic se sanctioneaza cu ban
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus