Jurnalul lui Afroditu. Aventurile unu top-modelist.

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Draga jurnalule...
Aici imi voi expune experienta de viata, deci gandurile si aventurile zilnice ale lui Afroditu.

24.02.2012
Am fost sa imi iau mancare pentru weekend : brocolli, icre negre, salata de manciuria, mere padurete si suc natural de coacaze galbene de Calarasi, ca eu mananc numai natural si numai fara E-uri.
Si cum ma duceam eu asa pe drum, dau nas in nas cu o blonda siliconata. Ea se uita la mine, eu ma uita la ea si o intreb:
- Unde te grabesti papuse mica, hai la un capucino ceva...
Nici una nici doua mi-a tras o palma cu pumnul drept de mi-a sarit caciula de viezure din cap si mi-a spus : "Badaranule, care esti tu badaran!"

Deci eu care eram un gentleman si o invitasem la un capucino...

Papuselele nu mai sunt ce erau alta data...
 

DeletedUser

Guest
25.02.2012

Draga Jurnalule..

Azi mergeam eu pe strada cu al meu Bemveu, imi duceam mana prin parul auriu si care curgea in valuri ca lui Adionis sau Paris din Legendele toamnei, pardon Olimpului si cu cealalta mana intorceam volanul masinii mele de 007.. cand deodata aparu pe trotuar o domnisoara blonda cu inaintare mare si privirea imi fu atrasa magnetizant la ea. Si cum admiram eu asa mirific cocostarca de pe trotuar, am simtit cum m-am tocat de ceva cu bara din fata a masinii. Am dat intr-o alta masina. Am oprit sa evaluez pagubele.

Din masina lovita a iesit o femeie uriasa , dolofana bine, parca toata ziua mancase shaorma la reducere.

Mi-am pus alura de Cupidon si i-am zis elefantesei care se urnise din masina lovita:
- Papuse, te-am lovit tare ? Hai papusico sa te iau la un capucino mic sa reparam daunele morale

Grasuna s-a apropiat de mine rapid , probabil ca era atrasa in mod irezistibil de sharmul meu sarmant sau ceva si mi-a zis raspicat:
- Baga-ti capucino fix in **/beep*/ */beep*/

Era clar ca se indragostise lulea de mine! I-am zis irezistibil:
- Mirifica creatura ( era un elefant efectiv cat casa, dar trebuia sa o seduc iremediabil si era forta majora), nu ai vrea ca sa ne combinam la un film sau la o pruna mica la cofetaria din colt ?

Atunci grasuna creatura, evident topita ad-hoc dupa mine, a scos un levier din portbagaj si a inceput sa ma alerge in jurul masinii mele de agent secret. Evident din dragoste ma alerga, nu putea sa se abtina sau ceva.
Dupa o jumate de ora de cat a alergat dupa mine cu levierul.. probabil sa ma prinda sa imi arate dragostea ei de mamut, a obosit, s-a urcat in masina si a plecat urland in urma ei : "Luate-ar dreq si */beep*/ beep*/ "

Draga jurnalule, concluzia zilei este asta : "Pana si femeile mai plinute au sentimente cumplite de atractie fatala fata de mine"
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
26.02.2012

Draga Jurnalule...

Azi mi-am miscat faptura acrobatica la un jogging prin parc sa imi mentin alura de modelist.
Cum alergam eu asa usor sa nu ma sparg, o batrana cam la 70 si ceva ani s-a ivit in calea mea si s-a aruncat efectiv sub picioarele mele de atlet.
- Papuse, nu e nevoie sa mi te arunci la picioare, nu sunt un zeu.

Babaciunea s-a ridicat de jos, unde cazut cand am dat eu peste ea cu joggingul meu, si a inceput sa vorbeasca intr-o limba neintelesa de mine, zicand ceva de genul : "Nesimti..animaluli... iote pi undi ti fugaresti, dai pesti o femeii in etatii, du-te in *beep* si *beep* "
I-am zis atunci la babaciune:
- Papuse coapta esti, daca vrei iti dau sa iti iei un capucino.
- *Beeeeep* beeep* capucino ma*beep*

Draga Jurnalule, am descoperit ca atrag si papuselele mai coapte.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5208

Guest
Cu o parere din domeniu...tanarul de mai sus tinde spre normalitate , psihiatria l-ar rotunji ca si personalitate , fara a-i mai permite sa aiba micile insight-uri cu privire la cine e el cu adevarat.


De ce sa corectam ceva care functioneaza perfect?
 

DeletedUser7784

Guest
Afroditule tata,mai lasa te rog proteinele si cafelele de la farmacie k nu iti fac bine ;)
 

DeletedUser5208

Guest
Asta e suspect chiar si pentru mine ..

Afroditule bre , avem vreun var mai adorat ca tine de mujeres si eu n-am stiut ? In calitate de geaman solicit audienta pentru a intelege cine'i tanarul adorat al damelor!
 

DeletedUser

Guest
Cu o parere din domeniu...tanarul de mai sus tinde spre normalitate , psihiatria l-ar rotunji ca si personalitate , fara a-i mai permite sa aiba micile insight-uri cu privire la cine e el cu adevarat.


De ce sa corectam ceva care functioneaza perfect?
si te lasa inima sa-l lasi pe baitan,asa ....intrebandu-se mereu ......who am i?? sau what am i?:)
 

DeletedUser

Guest
Asta e suspect chiar si pentru mine ..

Afroditule bre , avem vreun var mai adorat ca tine de mujeres si eu n-am stiut ? In calitate de geaman solicit audienta pentru a intelege cine'i tanarul adorat al damelor!

normal ca eu sunt, stimate frate geaman :D
Mereu eram geamanul reusit din familie :p
 

DeletedUser5208

Guest
De fapt mai Bubule cum sa-ti spun..tanarul e atat de contemplativ in ceea ce priveste inlauntrul lui incat , daca as interveni cu tehnici progresite de corectare a instabilului si sensibilului lui neuron ar duce la o prabusire intreaga a intregii finte a lui Afroditu asa cum o stim noi !

Ar fi ca si cum i-as deschide cutia toracica sensibilosului sufletist cu ditamai bormasina electrica ..evident eu fiind legat la ochi .

Pe cat de interesant ar fi de privit cum Afroditu se zvarcoleste urlandu-si dragostea pentru noi in timp ce-l masacram ,pe atat de nefolositor ar fi sa-l schingium pe micul pui de om .


El "inca crede" in existanta mosuletului dragut cu barba alba si costum rosu ! Nu dam nume pentru a nu spulbera mitul creatiei !

Si nu vad sensul in a ma rani pe mine !
 

DeletedUser

Guest
de fapt mai bubule cum sa-ti spun..tanarul e atat de contemplativ in ceea ce priveste inlauntrul lui incat , daca as interveni cu tehnici progresite de corectare a instabilului si sensibilului lui neuron ar duce la o prabusire intreaga a intregii finte a lui afroditu asa cum o stim noi !

Ar fi ca si cum i-as deschide cutia toracica sensibilosului sufletist cu ditamai bormasina electrica ..evident eu fiind legat la ochi .

Pe cat de interesant ar fi de privit cum afroditu se zvarcoleste urlandu-si dragostea pentru noi in timp ce-l masacram ,pe atat de nefolositor ar fi sa-l schingium pe micul pui de om .


El "inca crede" in existanta mosuletului dragut cu barba alba si costum rosu ! Nu dam nume pentru a nu spulbera mitul creatiei !

Si nu vad sensul in a ma rani pe mine !

esti mare >>>dar mare ......;)
 

DeletedUser7784

Guest
mndaaaaa eu am fost scapat in WC la nastere si deaia e el mai bun:-O
plus k el era brunet cum se vede in imagine dar s-a vosit blond k sa fie mai Adonis si n-a el e preferatul mamei ce sa facem cu el se mandreste mai mult
 

DeletedUser

Guest
Mai, de cand am eu 2 frati ?
Ok, pe itonica il inteleg, dar adoratulfemeilor de cand mi-e frate?
Postul de var dulce nu mai era liber sau cum ? :D
 

DeletedUser5208

Guest
adoratul , varul meu de mult uitat , gresesti ..n-ai fost scapat..ai fost tu un pic mai negricios si ca sa evitam discutiile cum ca ai fi adoptat am ales sa-ti spunem o alta poveste . Eu ca si Afrodit iti confirm asta!
 

DeletedUser

Guest
Bravo, acum te dai si Afrodit, fratele meu... :D

Ce ti-e si cu familia asta.. :)
 

DeletedUser5208

Guest
Mica greseala de browser ! Corigibla de altfel !

Aici suntem multi , la fel si veseli , toti suntem unul si unul estem toti


Este frate geaman Afrodit?
 

DeletedUser

Guest
Ok, hai sa stabilim , ca sa nu fie lumea confuzionata:

Itonique este fratele meu geaman si nu e Afrodit, lumea zice ca semanam parca am fi unul si acelasi ( nu-i asa? )
adoratufemeilor este un fel de var primar sau ceva si e moartea femeilor ( il adora femeile ceva de speriat) , dar nu e nici el Afrodit

Afrodit sunt doar eu.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus