Jos Cenzura!

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Si cine a facut ca sa plece jucatorii de pe lumile mai vechi?
As pleca si eu pana la urma pe alta lume, daca as reusi sa ma conectez la ro.grepolis. Dupa fiecare actualizare, aproximativ o saptamana nu reusesc sa ma conectez, trebuie sa depun tichete fara a fi rezolvat, in conditiile in care ma pot conecta aproape instant la servere din alte tari, la grepostat, la orice altceva din tot internetul, mai putin la ro.grepolis. Am reinstalat tot, am luat legatura si cu provider-ul si mi s-a confirmat ca totul e ok. Sa mai spun ca unul din moderatori a recunoscut ca mai sunt si altii cu astfel de probleme si nu stiu de ce?
Nu e un motiv ca sa renunt cu mare parere de rau la toata munca...? Din discutiile cu unii jucatori, motivul renuntarii la joc, a fost de asemenea pentru motivele tehnice si vesnic in curs de remediere. De miercuri nu am reusit sa intru decat de 2 ori, din care o data sa blocat serverul si m-a scos din joc.
Explica cum sa renunt la Alpha dupa aproape 3 ani si sa o iau de la inceput pe alta lume, cand nici macar nu pot accesa serverul si nimeni nu face nimic...????

E o problema veche(si eu am avut asa ceva cam 1 luna)...si nu e de la INNO.(ceva mai complicat un pic)....schimba Ip ,printr-o cerere la provider sau foloseste un proxy....se va rezolva fara probleme.
 

DeletedUser3394

Guest
Nu mai dramatiza atat, lasa juristii si constitutia in pace si continua-ti jocul, sau esti liber sa pleci; nu te-a obligat nimeni sa joci, sa cumperi premium sau sa pierzi timpul aici.
Asa se face reclama la un produs, gonind eventualii clienti????...in loc sa se atraga jucatori, sa fie incantati astfel incat sa nu renunte la joc, ei sunt lasati liberi sa plece, ba chiar alungati...de aia merg lucrurile bine in tara noastra...
@bubulica1. Dar de ce sa fiu eu cel care sa se chinuie, si sa nu remedieze ei problema, daca tot stiu de ea. Daca mi-as schimba IP-ul, imi stric toate "afacerile" pe care le am si ar insemna sa imi dau singur de lucru.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
nu are nici o legatura IP cu orice "afacere " pe care o ai!
De fapt ,problema e de la un alt provider ...al lui INNO...din Germania,din cate am inteles acolo se creeaza un fel de filtru pe IP ...si de aceea nu mai poti accesa serverul....
 

DeletedUser3991

Guest
Text original Poseidon20r
Bogdan, cu tot respectul vreau sa-ti spun doar atat : " orice inceput, are si un sfarsit! " Nu vad rostul certurilor cu echipa de conducere a jocului, pentru ca , vezi Doamne, iti inchid ei lumea pe care joci tu de 1 an de zile. Atat tu cat si eu si multi altii sunt in aceeasi situatie; lumiile de joc, rand pe rand se vor inchide, din simplul motiv: lipsa jucatorilor activi si implicti lipsa profitului din cumpararea de premium. Unde mai e farmecul jocului daca din 500 de jucatori activi, dupa regulile jocului (adica o logare la 1 luna de zile ) cumpara premium doar 50 din ei, si toti acestia se afla in alianta care a castigat lumea, care are cele mai multe orase si care a ajuns sa fie imbatabila.
Pe Epsilon e aproape acelasi lucru; rand pe rand jucatorii dau " stergere cont" si pleaca spre alte lumii.
Nu mai dramatiza atat, lasa juristii si constitutia in pace si continua-ti jocul, sau esti liber sa pleci; nu te-a obligat nimeni sa joci, sa cumperi premium sau sa pierzi timpul aici.
Si cine a facut ca sa plece jucatorii de pe lumile mai vechi?

highlander a spus:
As pleca si eu pana la urma pe alta lume, daca as reusi sa ma conectez la ro.grepolis. Dupa fiecare actualizare, aproximativ o saptamana nu reusesc sa ma conectez, trebuie sa depun tichete fara a fi rezolvat, in conditiile in care ma pot conecta aproape instant la servere din alte tari, la grepostat, la orice altceva din tot internetul, mai putin la ro.grepolis. Am reinstalat tot, am luat legatura si cu provider-ul si mi s-a confirmat ca totul e ok. Sa mai spun ca unul din moderatori a recunoscut ca mai sunt si altii cu astfel de probleme si nu stiu de ce?
Nu e un motiv ca sa renunt cu mare parere de rau la toata munca...? Din discutiile cu unii jucatori, motivul renuntarii la joc, a fost de asemenea pentru motivele tehnice si vesnic in curs de remediere. De miercuri nu am reusit sa intru decat de 2 ori, din care o data sa blocat serverul si m-a scos din joc.
Explica cum sa renunt la Alpha dupa aproape 3 ani si sa o iau de la inceput pe alta lume, cand nici macar nu pot accesa serverul si nimeni nu face nimic...????

Aceeasi problema am avut-o si eu, e dezbatuta aici! http://forum.ro.grepolis.com/showthread.php?4801-probleme-de-logare/page10

daca e acelasi fel de problema, nu stiu ce sa zic...aplica metoda folosita de mine, altfel...o sa zici adio jocului!
 

DeletedUser3394

Guest
Sunt nevoi sa pastrez acest IP, nu pot sa spun mai mult. Daca tot stiu de ce nu rezolva problema cu provider-ul respectiv, pentru ca am inteles ca nu sunt singurul???
Si daca tot am facut "galagie", mi-au dat drumul la server, dar pot intra doar pe omicron, pe care am luat de la zero de ieri, dar Alpha, tot nimic. Mai insist, poate pana la urma imi vor da drumul.
Si ei vor sa ma faca sa renunt la alpha si sa o iau de la inceput pe alta lume, dar atata timp cat au probleme, cata incredere sa am...

- - - Updated - - -

daca e acelasi fel de problema, nu stiu ce sa zic...aplica metoda folosita de mine, altfel...o sa zici adio jocului!
multumesc de raspuns, dar remedierea ar trebui sa fie treaba lor, nu a mea, iar daca o fi sa spun adio, garantez ca mai trag o gramada de jucatori dupa mine, ca sa ii ajut sa inchida alpha. Iar daca se continua in felul acesta de a trata jucatorii, s-ar putea ca aceasta afacere de joc a lor sa dea faliment, iar lumea sa se indrepte spre alte solutii, din pacate...
 

DeletedUser

Guest
las ca iti cumpar vopsea de par sa te vopsesti sa nu ti se vada firele alba.. bruneta este oke ? =))
@UNUL DE SE SIMTE RAU
000204EF.gif
...abia astept sa intre sefa...sa vezi tu" ce culoare alege"!!!
 

DeletedUser6817

Guest
Hai sa lasam off-topicul :)
Daca unii sunt chiar asa nostalgici deoarece se va inchide o lume aproape "moarta" pe care ei inca mai activeaza si au sute de orase, dati-le naiba o distincite "dinaia beton" ca a celor ce au facut minunile lumii. De genul: "Acest jucator a ramas pana la finalitatea lumii Alpha" si o imagine draguta..
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser9304

Guest
bavo capitane !macar cineva care este in pas cu realitatea!cu toti iubim lumea alpha dar nu avem ce sa facem,asta e viata! daca va moar o ruda ce faceti? va sinucideti??nu,purtati doliu si treceti peste!jucatori ai lumii alpha desteptativa!nu o sa puteti schimba nimic doar 10-20-30-40-50 de jucatori!daca vor admini pot chiar acum sa inchida jocul dar nu au de ce!
 

DeletedUser

Guest
Hai sa lasam off-topicul :)
Daca unii sunt chiar asa nostalgici deoarece se va inchide o lume aproape "moarta" pe care ei inca mai activeaza si au sute de orase, dati-le naiba o distincite "dinaia beton" ca a celor ce au facut minunile lumii. De genul: "Acest jucator a ramas pana la finalitatea lumii Alpha" si o imagine draguta..

hmm nea capitanu ce nu iti vezi tu de lumea ta aia vie de bine de rau noi jucam de 2 ani si ceva inpreuna si am ajuns la un nivel unde mai usor este sa inchida admini lumea decat sa sterg eu contu .. sa vad eu eroi paci cat dureaza daca se apropie macar la jumate din ce o fost alpha !!

daca va este asa usor sa renuntati la o lume si sa intrati in una noua imi dau seama ce fel de jucatori sunteti si devotati mie unu imi este foarte greu sa sterg contul asta din cauza colegilor care inca vor sa joace dar probabil ca trebuia sa fiu si eu la fel ca si voi mergem in alta lume ce mare scofala .
si ca sa stiti un lucru toti aia mari care au multe orase si mai joaca asa din cand in cand o fac doar din simplu fapt ca nu vor sa isi lase restu de colegi descoperiti pe granite si fronturi dar de unde sa stiti voi de asa ceva cand renuntati asa usor la tot si la toate ... bv voua eu unu nu pot asa usor sa las tot in urma .. plec cand se lasa cortina !!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Nu stiu de ce ne tot invartim in jurul cozii. Lumea Alpha nu mai este profitabila pentru Inno. Nu mai sunt destuli platitori pentru servicii "premium" si nu mai exista motivul economic pentru continuare lumii. Nu conteaza ce vor jucatorii sau adminii, afacerea e afacere, scopul ei e sa genereze profit.
Ca ne convine sau nu, asta e altceva dar nu schimba datele problemei.

Conform "Termenilor si conditiilor generale" :

"2.1 Utilizatorul nu are niciun drept cu privire la un contract de licență și, de asemenea, niciun drept cu privire la utilizarea serviciilor sau a serviciilor premium. Contractul de licență poate fi reziliat în orice moment de firma InnoGames și de utilizator, fără indicarea motivelor, iar serviciile pot fi întrerupte în orice moment fără indicarea motivelor pentru acest demers."

"9.3 Contractul premium poate fi reziliat în mod regulamentar de firma InnoGames și de utilizator cu un preaviz de trei (3) luni. Pentru rezilierea regulamentară nu este necesară indicarea motivelor"

Asadar, atunci cand se va inchide, cred ca vom stii cu 3 luni inainte (cel putin asta inteleg eu din hatisul de "termeni si conditii" specific acetui gen de afaceri).
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus