Jos Cenzura!

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Ca de obicei cand nu mai sunt argumente, se inchide topicul.
Norbit, te-ai gandit vreun pic ce "marsavie" faci inchizand topicul cu numele "Parerea ta conteaza"?



Bogdan.. Da.. Cuvantul Institutie nu se refera neaparat la minister, primarie, prefectura. Se mai poate referi la spital, politie, chiar si muzee.. Dar la noi sub nici o forma. Noi nu facem un serviciu de interes public.. (la fel cum nici brutaria nu face un serviciu de interes public)... Cel putin nu prin definitie legala.

Ca sa nu zici ca sunt rau, primul rezultat in urma unei cautari pe Google: http://www.comunicatedepresa.ro/inst...ica/definitie/

Mai ... fara nici o suparare... dar tu vorbesti prostii intentionat sperand ca poate, poate reusesti sa ne denigrezi in felul asta?
Wrong!
Se refera la altceva.
Tu imi dai un citat din Constitutie, care se refera altceva in acel articol decat legea 544/2001.

Azi mi-am consultat juristul de la firma si un avocat.
Nu mai inchide topicul ca ma silesti sa iti demonstrez veridicitatea spuselor mele.

Intelegeti ca oricat insistati nu putem tine lumea deschisa la nesfarsit, iar deschiderea ei nu ar oferi decat o eventuala prelungire prin multi-uri, intr-un mod inacceptabil pentru noi.

Cat despre inchiderea lumilor vechi... Din moment ce nu s-a intrat pe ea cand inca era deschisa, ce motiv exista sa se intre acum... Cine ar sta cand au vecini ce sunt cu 2 ani in fata lor?

Atunci da odata reset sau delete la ALPHA.
Dar, deoarece nu esti mandatat cu competenta de a face asta... doar vorbesti si inchizi topicuri.
Mai bine iti schimbi numele din CO-manager in purtator de cuvant.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser9466

Guest
domnilor "manageri",de ce ati inchis discutiile?

cand nu va convine ceva asa procedati?

sa va fie rusine!!!
 

DeletedUser

Guest
Domnule Bogdan,imi pare rau sa te dezamagesc dar trebuie sa schimbi juristul!!
cu toata stima pentru ceea ce stii tu personal...insa acea lege e pentru institutiile statului..si am sa-ti demonstrez direct pe lege!!
ART. 1
Accesul liber si neingradit al persoanei la orice informatii de interes public, definite astfel
prin prezenta lege, constituie unul dintre principiile fundamentale ale relatiilor dintre
persoane si autoritatile publice,
in conformitate cu Constitutia Romaniei si cu
documentele internationale ratificate de Parlamentul Romaniei.
ART.2
b) prin informatie de interes public se intelege orice informatie care priveste activitatile
sau rezulta din activitatile unei autoritati publice sau institutii publice,
indiferent de
suportul ori de forma sau de modul de exprimare a informatiei;
SI CAND FIRMA IN CARE LUCREZI VA FACE CEEA CE ZICE LEGEWA ASTA ,AM SA ACCEPT CA CEL CARE TI-A DAT SFATUL E JURIST!!!
ART. 5
(1) Fiecare autoritate sau institutie publica are obligatia sa comunice din oficiu
urmatoarele informatii de interes public:
a) actele normative care reglementeaza organizarea si functionarea autoritatii sau
institutiei publice;
b) structura organizatorica, atributiile departamentelor, programul de functionare,
programul de audiente al autoritatii sau institutiei publice;
c) numele si prenumele persoanelor din conducerea autoritatii sau a institutiei publice si
ale functionarului responsabil cu difuzarea informatiilor publice;
d) coordonatele de contact ale autoritatii sau institutiei publice, respectiv: denumirea,
sediul, numerele de telefon, fax, adresa de e-mail si adresa paginii de Internet;
e) sursele financiare, bugetul si bilantul contabil;
f) programele si strategiile proprii;
g) lista cuprinzand documentele de interes public;
h) lista cuprinzand categoriile de documente produse si/sau gestionate, potrivit legii;
i) modalitatile de contestare a deciziei autoritatii sau a institutiei publice in situatia in care
persoana se considera vatamata in privinta dreptului de acces la informatiile de interes
public solicitate.
Tu stii ceva legat de informatii ce trebuiesc puse la dispozitia cuiva(nu vreau sa spun cui ,caci sunt institutii) si asta se face pe baza unui protocol;)
A..era sa uit....ca sa fii edificat intrutotul te invit sa citesti ceea ce iti voi da eu mai jos si pe urma poate vei inceta sa acuzi ca vrei nu's ce IP,ca vrei cine stie ce in scris , ca ai drepturi ,ca bl bla ...(arata si juristului si avocatului,poate le foloseste cine stie;)
Legea privind prelucrarea datelor cu caracter personal si protectia
vietii private in sectorul comunicatiilor electronice
<<<>>> 506/2004

Legea nr. 677/2001 <<<>>>pentru protectia persoanelor cu privire la prelucrarea datelor cu caracter personalsi libera circulatie a acestor date
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Am sa verific, si daca e asa, il schimb.
Nu e greu sa dai afara unul slab, e mai greu sa gasesti unul bun.
Dar tu imi citezi din 506/2004 si 677/2001.
544/2001 nu ai citito.

Nu vreau nici un ip, dragul meu.
Dar m-am saturat sa imi spuna norbit ca se chinuie sa nu dea reset, ca se chinuie sa imi tina mie lumea sa pot cuceri.

Poate da insa reset si ne scutim toti reciproc de chin.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
ti-am citat din 544 modificata in 2002....daca vrei iti dau link>>>http://www.usamvcluj.ro/files/LEGE_nr_544.pdf

- - - Updated - - -

Nu vreau nici un ip, dragul meu.
Dar m-am saturat sa imi spuna norbit ca se chinuie sa nu dea reset, ca se chinuie sa imi tina mie lumea sa pot cuceri.

Poate da insa reset si ne scutim toti reciproc de chin.
Domnule Bogdan,eu nu contest diplomele niciunuia dintre dumneavoastra ,desi acuzele si "intepaturile" au fost lipsite de etica morala si oportunitate.Hotararea care se ia intr-o anumita privinta pe acest joc,apartine DOAR managerilor si DOAR atat. Noi jucatorii trebuie sa ne supunem unor anumite decizii ,fara drept de replica ,tinand cont ca totul e o afacere ce se vrea profitabila!
Daca e profitabila sau nu ,daca e just sau nu sa se inchida lumi e decizia lor domnule Bogdan si nu a noastra beneficiarii!!
Am vazut ca ai pus in balanta ceea ce face firma la care lucrezi in comparatie cu INNO......nejustificabila comparatia,ceea ce se intampla cu gandirea economica e la nivel de manageriat si nu cred ca un oarecare player are acest drept sa judece ,ce si cum!
Dumneavoastra ,performand pe acest server ca si player trebuie sa va supuneti deciziilor managerilor si punct! Cred ca acolo unde lucrati managerul hotareste si nu femeia de servici .(fie-mi scuzata interpretarea plastica)
 

DeletedUser

Guest
Azi mi-am consultat juristul de la firma si un avocat.

:)))) Crede-ma pe cuvant, schimba-i!!!!! Maine, poimaine o sa arunci cu un ghiveci dupa cineva, si daca o sa-i explici raului de politist ca ti-a spus juristul sau avocatul ca nu este nicio problema....o sa-ti cam rada-n nas.:D
O parere de la cineva neavizat....:)
 

DeletedUser

Guest
ti-am citat din 544 modificata in 2002....daca vrei iti dau link>>>http://www.usamvcluj.ro/files/LEGE_nr_544.pdf

- - - Updated - - -

Domnule Bogdan,eu nu contest diplomele niciunuia dintre dumneavoastra ,desi acuzele si "intepaturile" au fost lipsite de etica morala si oportunitate.Hotararea care se ia intr-o anumita privinta pe acest joc,apartine DOAR managerilor si DOAR atat. Noi jucatorii trebuie sa ne supunem unor anumite decizii ,fara drept de replica ,tinand cont ca totul e o afacere ce se vrea profitabila!
Daca e profitabila sau nu ,daca e just sau nu sa se inchida lumi e decizia lor domnule Bogdan si nu a noastra beneficiarii!!
Am vazut ca ai pus in balanta ceea ce face firma la care lucrezi in comparatie cu INNO......nejustificabila comparatia,ceea ce se intampla cu gandirea economica e la nivel de manageriat si nu cred ca un oarecare player are acest drept sa judece ,ce si cum!
Dumneavoastra ,performand pe acest server ca si player trebuie sa va supuneti deciziilor managerilor si punct! Cred ca acolo unde lucrati managerul hotareste si nu femeia de servici .(fie-mi scuzata interpretarea plastica)


Supune-te tu!
Eu NU sunt sclav.
 

DeletedUser

Guest
Supune-te tu!
Eu NU sunt sclav.

Pai cum? Gata cu legea si cu Constitutia? Acum incepem cu abolirea sclaviei pe serverele grepo?


Am si eu doua intrebari pentru un om de "calibrul" dumneavoastra, stimate domn bogdanlm:

1. juristul si avocatul de la firma unde va desfasurati activitatea ce-au spus cand v-ati dus la ei cu intrebari de ordin juridic despre un joc online?

2. Seful dvs. stie ce activitati prestati in timpul pentru care el va plateste?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Supune-te tu!
Eu NU sunt sclav.

Bogdane,faptul ca trebuiesc respectate decizile managerilor (si am inteles ca si tu asti in real asa ceva),nu inseamna ca suntem sclavi!Eu unul nu ma simt,desi am sesizat o usoare aluzie!Ce sa spun ,la felul cum gandesti pari a fi un anarhist convins,cel putin aici in virtual.
M-a indoiesc ca in real te lasi calcat in picioare de "femeia de servici " sau joci dupa cum iti "canta " secretara ...NU ???
Exact cum vad ca Norbit a si spus-o ,esti un client,si doar atat,ca si mine de altfel ,insa DEPARTE chestia aia invechita "clientul nostru=stapanul nostru"....si nu cred ca m-a poti contrazice!E adevarat ca se vinde ceea ce se cere ,insa aici nu e cazul ,posibil ca "cererea" sa fie mult mai mica decat "oferta",si sper ca ai inteles substratul deoarece nu doresc sa intru in discutii strict economice!
Faptul de accepta ceea ce nu iti convine nu e o injosire, chiar daca unii dintre noi suntem mai orgoliosi din fire,dar daca vorbim desprea a fi "sclav",cu anumite conotatii evident,te asigur ca si tu esti sclav in real ,chiar daca o recunosti sau nu!Atat timp cat platesti taxe,impozite etc.......esti supus cuiva (chiar si persoana juridica sau institutie find),sa inteleg atunci ca suntem in sclavagism ??? Nu,cu siguranta ca nu,sau cel putin asa o spune istoria,nu mai confundati slavagismul cu decizia unui grup de manageri ce urmaresc profitul!!
 

DeletedUser3991

Guest
Bogdan, cu tot respectul vreau sa-ti spun doar atat : " orice inceput, are si un sfarsit! " Nu vad rostul certurilor cu echipa de conducere a jocului, pentru ca , vezi Doamne, iti inchid ei lumea pe care joci tu de 1 an de zile. Atat tu cat si eu si multi altii sunt in aceeasi situatie; lumiile de joc, rand pe rand se vor inchide, din simplul motiv: lipsa jucatorilor activi si implicti lipsa profitului din cumpararea de premium. Unde mai e farmecul jocului daca din 500 de jucatori activi, dupa regulile jocului (adica o logare la 1 luna de zile ) cumpara premium doar 50 din ei, si toti acestia se afla in alianta care a castigat lumea, care are cele mai multe orase si care a ajuns sa fie imbatabila.

Pe Epsilon e aproape acelasi lucru; rand pe rand jucatorii dau " stergere cont" si pleaca spre alte lumii.
Nu mai dramatiza atat, lasa juristii si constitutia in pace si continua-ti jocul, sau esti liber sa pleci; nu te-a obligat nimeni sa joci, sa cumperi premium sau sa pierzi timpul aici.
 

DeletedUser

Guest
Pai cum? Gata cu legea si cu Constitutia? Acum incepem cu abolirea sclaviei pe serverele grepo?


Am si eu doua intrebari pentru un om de "calibrul" dumneavoastra, stimate domn bogdanlm:

1. juristul si avocatul de la firma unde va desfasurati activitatea ce-au spus cand v-ati dus la ei cu intrebari de ordin juridic despre un joc online?

2. Seful dvs. stie ce activitati prestati in timpul pentru care el va plateste?

hai mai ce ai cu bietul om ? :)) mda dar eu tot nu am inteles ce vrea sa spuna.. sa nu mai vb cenzurat pe forum-ul extern si pe joc ? :|
 

DeletedUser

Guest
hai mai ce ai cu bietul om ? :)) mda dar eu tot nu am inteles ce vrea sa spuna.. sa nu mai vb cenzurat pe forum-ul extern si pe joc ? :|
Pfffff...nici nu incerca sa intelegi Danciune...te vei stresa inutil ....
PS:nici nu spera cineva sa intelegi :D
Si stii de ce ??Erai apoi pe capul nostru ....si nu e usor:p
 

DeletedUser5815

Guest
io-s mai proasta de felul meu si nu pricep neam de ce atata incrancenare pe o lume care e moarta si ingropata... de ce sa-ti doresti sa joci la infinit un joc care s-a incheiat deja
inteleg sa fii nostalgic, dar nu anacronic... pana la introducerea versiunii 2.0 nu exista un punct terminus.... apoi s-a oferit aceasta solutie eleganta de a inchide purceaua in cotet si de a-i da foc... si cu asta basta

contrar opiniei dumneavoastra, nu va mai intra nimeni pe alpha ca si jucator nou, toata lumea va alege lumile recent deschise, ceea ce mi se pare normal ... cine e atat de nebun sa se bata cu gigantii deja existenti?!

mie imi suna mai mult a teama de a o lua de la capat... un soi de "atata am putut, atata am facut si lasati-mi in continuare jucariile, ca eu cu astea m-am obisnuit si altele ma fac nervos" - no offence

lumea nu se inchide din buton pana cand nu se mai logheaza jucatorii in termenii specificati... daca vreti sa dati o mana de ajutor la chestia asta, nu mai intrati ... sau dati delete la conturi in continuare si luati-o de la inceput unde vi se pare mai ok ... cel putin asa veti demonstra ca voi - titanii alpha - mai stiti sa jucati si nu v-ati impotmolit in acele sute de orase pe care le detineti ... si pe care - fie vorba intre noi- e mai mare daraua sa le gestionati decat sa cuceriti altele pe lumile noi
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Pfffff...nici nu incerca sa intelegi Danciune...te vei stresa inutil ....
PS:nici nu spera cineva sa intelegi :D
Si stii de ce ??Erai apoi pe capul nostru ....si nu e usor:p

apoi nici nu imi bateam capu si da ai dreptate va scot peri albi :D
 

DeletedUser

Guest
e cam offf ,dar fie...mie personal nu imi scoti peri albi decat grimase de uimire si hohote de ras,insa la doamnele moderatoare cu siguranta ca numarul de fire albe e in crestere in urma prestatiilor tale!
Stii ceva ..??? doamnelor nu le plac firele albe ..asa ca ...mare grijaB-)
 

DeletedUser

Guest
Ce-mi mai plac picanteriile astea.Aveti si o bere si o punga de popcorn pt o vizionare mai adecvata :)?

Apropo,Tania,ma declar fanul no.1 a stilului tau de a vorbi
 

DeletedUser

Guest
Ce-mi mai plac picanteriile astea.Aveti si o bere si o punga de popcorn pt o vizionare mai adecvata :)?

Apropo,Tania,ma declar fanul no.1 a stilului tau de a vorbi

Hai ca iti fac eu hatarul .......sa vad ce ai sa mai spui ..
XgAf5mDJwc0uZbneYj8B.png
 

DeletedUser3394

Guest
Bogdan, cu tot respectul vreau sa-ti spun doar atat : " orice inceput, are si un sfarsit! " Nu vad rostul certurilor cu echipa de conducere a jocului, pentru ca , vezi Doamne, iti inchid ei lumea pe care joci tu de 1 an de zile. Atat tu cat si eu si multi altii sunt in aceeasi situatie; lumiile de joc, rand pe rand se vor inchide, din simplul motiv: lipsa jucatorilor activi si implicti lipsa profitului din cumpararea de premium. Unde mai e farmecul jocului daca din 500 de jucatori activi, dupa regulile jocului (adica o logare la 1 luna de zile ) cumpara premium doar 50 din ei, si toti acestia se afla in alianta care a castigat lumea, care are cele mai multe orase si care a ajuns sa fie imbatabila.
Pe Epsilon e aproape acelasi lucru; rand pe rand jucatorii dau " stergere cont" si pleaca spre alte lumii.
Nu mai dramatiza atat, lasa juristii si constitutia in pace si continua-ti jocul, sau esti liber sa pleci; nu te-a obligat nimeni sa joci, sa cumperi premium sau sa pierzi timpul aici.
Si cine a facut ca sa plece jucatorii de pe lumile mai vechi?
As pleca si eu pana la urma pe alta lume, daca as reusi sa ma conectez la ro.grepolis. Dupa fiecare actualizare, aproximativ o saptamana nu reusesc sa ma conectez, trebuie sa depun tichete fara a fi rezolvat, in conditiile in care ma pot conecta aproape instant la servere din alte tari, la grepostat, la orice altceva din tot internetul, mai putin la ro.grepolis. Am reinstalat tot, am luat legatura si cu provider-ul si mi s-a confirmat ca totul e ok. Sa mai spun ca unul din moderatori a recunoscut ca mai sunt si altii cu astfel de probleme si nu stiu de ce?
Nu e un motiv ca sa renunt cu mare parere de rau la toata munca...? Din discutiile cu unii jucatori, motivul renuntarii la joc, a fost de asemenea pentru motivele tehnice si vesnic in curs de remediere. De miercuri nu am reusit sa intru decat de 2 ori, din care o data sa blocat serverul si m-a scos din joc.
Explica cum sa renunt la Alpha dupa aproape 3 ani si sa o iau de la inceput pe alta lume, cand nici macar nu pot accesa serverul si nimeni nu face nimic...????

- - - Updated - - -

io-s mai proasta de felul meu si nu pricep neam de ce atata incrancenare pe o lume care e moarta si ingropata... de ce sa-ti doresti sa joci la infinit un joc care s-a incheiat deja
inteleg sa fii nostalgic, dar nu anacronic... pana la introducerea versiunii 2.0 nu exista un punct terminus.... apoi s-a oferit aceasta solutie eleganta de a inchide purceaua in cotet si de a-i da foc... si cu asta basta

contrar opiniei dumneavoastra, nu va mai intra nimeni pe alpha ca si jucator nou, toata lumea va alege lumile recent deschise, ceea ce mi se pare normal ... cine e atat de nebun sa se bata cu gigantii deja existenti?!

mie imi suna mai mult a teama de a o lua de la capat... un soi de "atata am putut, atata am facut si lasati-mi in continuare jucariile, ca eu cu astea m-am obisnuit si altele ma fac nervos" - no offence

lumea nu se inchide din buton pana cand nu se mai logheaza jucatorii in termenii specificati... daca vreti sa dati o mana de ajutor la chestia asta, nu mai intrati ... sau dati delete la conturi in continuare si luati-o de la inceput unde vi se pare mai ok ... cel putin asa veti demonstra ca voi - titanii alpha - mai stiti sa jucati si nu v-ati impotmolit in acele sute de orase pe care le detineti ... si pe care - fie vorba intre noi- e mai mare daraua sa le gestionati decat sa cuceriti altele pe lumile noi
Mai sunt multe de facut pe Alpha, iar voi ne stricati pofta de joc prin limitarea participarii!
Cati din cei care au iesit de pe Alpha au inceput iar pe o alta lume?
Si ca sa nu spuneti ca ne este greu sa o luam de la inceput, ca ne e greu sa ne gestionam orasele si tot felul de astfel de motive ca sa NU ne faceti pe plac ... as incepe si eu, as lua-o de la capat pe o alta lume, nu mi-e greu, dar daca v-ar functiona serverul in parametri si ar face fata solicitarilor. Atata timp cat eu (si numai eu) nu pot accesa serverul, intru cu dificultate pe Alpha, ce ma poate face sa cred ca va merge mai bine pe o alta lume (pe care din pacate nu ma pot inscrie, tot datorita problemelor tehnice pe care le tot remediati la nesfarsit).
Dati-mi o sansa, rezolvati problema care apare la fiecare actualizare pe care o realizati, faceti-ma sa cred ca nu voi mai avea astfel de probleme si voi renunta la Alpha pentru o lume noua. Faceti-ma fericit :).
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus