Intrebari legate de cladiri

DeletedUser

Guest
intrebare

am si eu o intrebare. cand ai suficiente resurse si indeplinite toate conditiile pentru cladirile din stanga(bai termale, biblioteca ,s.a) poti , in timp, sa le construiesti pe toate in acelas oras?:confused:
 

DeletedUser

Guest
Intr-un oras pot fi contruite doar 2 din cele 8 cladiri "speciale".Deci,se poate contrui o cladirea din coloana stanga si o cladire din coloana dreapta.
 

DeletedUser

Guest
Intreb si eu, abia de la ce nivel iti poti face armate, eu joc de 2 aini si jumatate Triburile, dar aici lucrurile vad ca sunt putin altfel si nu reusesc sa ma prind. Poate exista un binevoitor care sa-mi explice si mie.
Multumesc mult.
 

DeletedUser

Guest
Intreb si eu, abia de la ce nivel iti poti face armate, eu joc de 2 aini si jumatate Triburile, dar aici lucrurile vad ca sunt putin altfel si nu reusesc sa ma prind. Poate exista un binevoitor care sa-mi explice si mie.
Multumesc mult.

Soldatii pot fi recrutati in cazarma. La inceput primesti 6 sabieri . Dupa ce construiesti cazarma poti recruta oricati sabieri in functie de cate resurse ai . Dupa ce construiesti Academia poti cerceta unitati apoi poti sa le recrutezi in cazarma. Unitatile mitice se recruteaza deasemenea in cazarma ( detalii aici : http://wiki.ro.grepolis.com/wiki/Grepolis_FAQ#Cum_pot_recruta_unit.C4.83.C5.A3i_mitologice.3F ).
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Incepi cu 6 luptatori cu spada.Pt. a mari numarul trupelor ai nevoie de o cazarma.Imediat dupa ce ai contruit-o,poti recruta luptatori cu spada.Pt. a putea recruta si altfel de unitati,trebuie sa contruiesti Academia si sa cercetazi celelalte trupe.Citeste wiki-ul pt. mai multe informatii.
 

DeletedUser

Guest
Ultimele Cladiri

Daca , construiesc o biblioteca si apoi o demolez imi raman punctele de cercetare? sau daca punctele le-am folosit deja si daram biblioteca imi decerceteaza unele lucruri ca sa se recupereze punctele de cercetare folosite?
 

DeletedUser

Guest
Nu iti raman punctele, ca sa o demolezi ai nevoie de acele 12 puncte de cercetare libere in academie :) mai exact va trebui sa resetezi in cazul in care bagi la cercetat de tot ce ai
 

DeletedUser

Guest

DeletedUser

Guest
Magazin

daca construiesc magazinul, cu cate resurse imi adauga la negotul de la satele de tarani??
 

DeletedUser

Guest
Nu îţi adaugă resurse.Doar îţi va îmbunătăţi raportul de schimb.
 

DeletedUser

Guest
Magazin

pai... asta am intzeles si eu...dar cu cat il mareste??:confused::confused:...stie cnv?
 

DeletedUser

Guest
Scz ca va intreb dar dupa ce ramanem fara populatie libera ce facem:confused:
 

DeletedUser

Guest
Banuiesc ca ai ajuns cu ferma la nivel maxim si nu mai stii de unde sa obtii populatie. Trebuie sa tai atunci din elementele care consuma populatie:
1. Trimite-ti trupele, respectiv navele la atac si mai omoara din ele.
2. Demoleaza cladiri care nu iti mai trebuie si elibereaza din populatie. Singurele cladiri care nu consuma populatie si deci ar fi o prostie sa le demolezi sunt Depozitul, Pestera si Ferma (cea din urma iti da populatie deci chiar ar fi o prostie sa o scoti).

In plus de asta mai poti cerceta Plug, respectiv ridica Bai Termale (cladiri speciale pe stanga).
 

DeletedUser

Guest
@Leo17: Corect, însă bănuiala mea ar fi că e singurul lui oraș și că ar trebui să se gândească la cucerirea sau fondarea unui oraș nou.
 

DeletedUser

Guest
diferenta timp la constructie cladiri

salutare!
cine ma poate lamuri de ce,la constructia oricarei cladiri exista diferenta de timp intre cel afisat pe harta polisului si cea reala(si mai ales cea afisata la constructie) adik de la 7 min defapt sunt 4 ore.........multumesc anticipat
 

DeletedUser

Guest
Aceasta se întâmplă pentru că ,acea clădire este în construcţie după altceva.Astfel,se adună timpul de construcţie de la cele 2.

De exemplu : O construcţie durează 7 min,iar alta dinaintea ei 4.Astfel a doua clădire ,până se va finaliza va dura 7+4=11 minute.
 

DeletedUser

Guest
Aceasta se întâmplă pentru că ,acea clădire este în construcţie după altceva.Astfel,se adună timpul de construcţie de la cele 2.

De exemplu : O construcţie durează 7 min,iar alta dinaintea ei 4.Astfel a doua clădire ,până se va finaliza va dura 7+4=11 minute.

merci mult pt lamurire Krishna :)
 
Sus