Interviul lunii???

DeletedUser

Guest
Putem sa facem si altfel de "interviu"
Etapa 1: propuneti un jucator (o jucatoare)
Etapa 2: propune fiecare o intrebare
Etapa 3: cind se ajunge la 10 intrebari cel propus va raspunde
Organizam topic separat. Puteti intreba orice (inclusiv culoarea ochilor), dar fara intrebari indecente, ofensatoare si mai ales fara spam.

Incercam?
pare mai interesant asa si usuram si treaba reporterului, in speta Ancai :)
 

DeletedUser

Guest
Putem sa facem si altfel de "interviu"
Etapa 1: propuneti un jucator (o jucatoare)
Etapa 2: propune fiecare o intrebare
Etapa 3: cind se ajunge la 10 intrebari cel propus va raspunde
Organizam topic separat. Puteti intreba orice (inclusiv culoarea ochilor), dar fara intrebari indecente, ofensatoare si mai ales fara spam.

Incercam?

Super ideea ,as avea o mentiune,nu stiu daca e demna de luat in seama dar am sa incerc!
Deci ,consider ca nu in mod obligatoriu e nevoie de doar 10 intrebari si dupa sa se stopeze acceptarea lor!
Se pot accepta intrebari o anumita perioada de timp,stabilita bineinteles de catre moderator,dupa care consider ca acesta ar trebui sa selecteze din ele ceea ce i se par mai interesante si mai cu "gust "(trebuie sa admitem ca vor fi mai deocheate si de ce nu si acestea fac "deliciul " cititorului si discutiile post interviu)
 

DeletedUser7851

Guest
Orice idee e bine venita. Forumul este al celor cel utilizeaza si atata timp cit se pastreaza limitele decentei, putem sa organizam tot ceea ce va doriti
Se pare ca lumea Achilles e activa, plina de oameni deschisi si care doresc sa faca ceva.
 

DeletedUser

Guest
Orice idee e bine venita. Forumul este al celor cel utilizeaza si atata timp cit se pastreaza limitele decentei, putem sa organizam tot ceea ce va doriti
Se pare ca lumea Achilles e activa, plina de oameni deschisi si care doresc sa faca ceva.
:D,sigur ca da ...eu ,daddy si domnu".,shadow si cp.JackSparow.....
plina de oameni deschisi si care doresc sa faca ceva.
:p
Ai mai vazut pe cineva ??:p
 

DeletedUser7851

Guest
Sunt sigura ca mai sunt. Si vor mai veni daca vor avea pentru ce.
 

DeletedUser

Guest
Asta e foarte adevarat ,si vreau sa cred ca acest format care incerci sa-l perfectionezi(la cel al interviurilor ma refer),va atrage in prima faza destui curiosi si poate in viitor pasionati telenovelisti(ce'i mai place romanului barfa :))
PS.sper ca nu am ofensat pe cineva ,nu acesta a fost scopul comentului meu(cum ar crede unii din "prietenii mei'),ci sa o inveselesc putin pe sefa :D
000203E5.gif
 

DeletedUser7851

Guest
Interviu luna septembrie

Anca Boghian: Eu sunt Anca :)

Mieila: Ca id-ul, Robert :) Incepem?

Anca Boghian: Da

Mieila: OK, numai ca va trebui sa ai si putina rabdare ca nu " ma misc" prea repede cu scrisul, ma straduiesc...

Anca Boghian: Nu-i problema, stai linistit.

Mieila: Nu prea sunt fan YM si nici nu-l prea folosesc.

Anca Boghian: Mda... Mai cunosc pe cineva ca tine. A dezvotat o alergie puternica la astfel de mijloace de comunicare, alergie care se manifesta prin stari de nervozitate excesiva :))))))

Mieila: Prefer telefonul, de aia, daca tot trebuie sa comunic cu cineva... Exclus in cazul de fata, ca am somnorosi prin casa :))))

Anca Boghian: Si eu :)))))

Mieila: Deci?

Anca Boghian: Mi-ai spus ca te numesti Robert. Cati ani are Robert?

Mileila: Major.

Anca Boghian: )) Major insemnand ... ?

Mieila: Major. Peste 20 :))

Anca Boghian: Nu peste 18? :p

Mieila: Depinde de tara :))

Anca Boghian: Corect. De la Robert la Mieila e distanta lunga. Sau cel putin asa vad eu. De unde vine acest nickname?

Mieila: Provine de la o porecla data de colegii de serviciu, defapt a tot derivat :))

Anca Boghian: Aha... Si de cat timp joci Grepolis?

Mieila: 04.07.2010 este data inregistrarii.

Anca Boghian: Cum ai descoperit acest joc?

Mieila: Jucam triburile si tot aparea reclama cu acest joc si mi-am zis sa vad ce-i de capul lui...

Anca Boghian: Si care a fost prima impresie cand ai intrat si ti-ai facut cont pe Grepolis?

Mieila: O impresie care m-a facut sa intru iar pe triburi si sa-mi sterg contul ... mult mai calumea si interesant :D

Anca Boghian: Poti sa dezvolti asta te rog?

Mieila: Am fost captivat de grafica, find pasionat de istorie si cat de cat de mitologie, m-au atras posibilitatile de a avea unitati mitologice, vraji, etc...

Anca Boghian: Daca ai putea alege un personaj mitologic, care ar fi acesta?

Mieila: In ce sens?

Anca Boghian: Personajul mitologic preferat. Care este?

Mieila: Pot spune ca, minotaurul, in plus imi este si mai familiar din alte jocuri de strategie (care nu-s on-line).

Anca Boghian: Dintre eroii mitologiei, care ti-ai dori sa fii?

Mieila: Chiar doxa nu sunt, Ahile cred, pentru ca mi-a placut filmul :))

Anca Boghian: Spune-mi te rog pe ce lumi activezi?

Mieila: Mai joc pe Delta (lumea unde am inceput sa joc), pe Achilles si asa, la vrajeala, pe Omicron...

Anca Boghian: De ce "la vrajeala"?

Mieila: Intru o data pe zi si atat, fara un scop anume...

Anca Boghian: Care dintre aceste lumi pe care activezi iti place mai mult? Si de ce?

Mieila: Desigur ca acum Achilles ca e actiune, desi nu ma omor dupa sistemul de cucerire.

Anca Boghian: Si Delta?

Mieila: Pe Delta e liniste si pace, sistemul de cucerire e mai ok (cel cu revolta) nu exista purificare si am o "mosie" care-mi permite sa stau linistit indiferent de situatie, daca ar mai fi vreuna...

Anca Boghian: S-a deschis lumea Pi, care are acelasi sistem de cucerire, revolta. De ce nu joci acolo?

Mieila: Am intrat si acolo dar neavand timp sa o iau in serios, mi-am pierdut orasul principal si am sters si acel cont, la fel intram o data sau 2 ori pe zi si nu le-a fost greu sa ma cucereasca :(

Anca Boghian: Am inteles. De ce preferi sistemul de cucerire cu revolta celui normal?

Mieila: E mai putin stresant, daca tot iti da revolta, ai la dispozitie 12h sa stabilesti strategia si sa "blindezi" orasul. Asa pe sistem vechi, daca nu esti atent, te trezesti cu nava-n oras si daca-i urmata imediat de sprijin, putin probabil sa o mai scoti, cel putin pe Achile unde se presupune ca e crema Grepolisului...

Anca Boghian: Ca noi toti, ai fost un incepator. Ai fost autodidact sau te-a initiat cineva in tainele jocului?

Mieila: Si una si alta, si nici acum nu pot spune ca le cunosc pe toate, probabil mi-a fost un pic mai usor ca altor playeri ca sunt familiar cu jocurile de strategie.

Anca Boghian: Cateva nume ale unor jucatori care ti-au influentat cariera de jucatori Grepolis imi poti da? Colegi, aliati si adversari deopotriva.

Mieila: Pot spune ca cel mai mult am invatat de la AlbanosiRomina cu care-s coleg si pe Delta aproape de la inceput... Desigur si altii m-au invatat cate ceva, dar de la Albano stiu cele mai multe despre joc, extra ce am citit la capitolul ajutor din joc sau din ce am ghicit sau asociat eu.

Anca Boghian: Care dintre aliantele in care esti ti se pare cea mai reusita?

Mieila: Pot spune ca cea de pe Achilles, acolo joaca si catva colegi de pe Delta si cu cei pe care i-am gasit acolo, care in mare parte sunt profesionisti si de treaba, compenseaza cu ce mai e pe Delta din lipsa interesului fata de acea lume.

Anca Boghian: De ce Delta nu mai e interesanta?

Mieila: Lipsa de interes din partea majoritatii playerilor, cel putin din punctul meu de vedere, nu mai sunt actiunile care sunt acum pe Achilles.

Anca Boghian: Spune-mi ce provocari iti ofera tie o zi de Grepolis?

Mieila: Nu pot spune ca ma astept la o anumita provocare ci mai mult sunt curios de noi strategii sau "gaselnite" de ale "dusmanului" prin care sa ma fenteze :D

Anca Boghian: Cat de importanta este perfectionarea in cadrul jocului?

Mieila: Dupa parerea mea nu exista perfectiune in acest joc, doar invatarea unor noi metode de atac, aparare, inselarea vigilentei adversarului, iar eu personal nu consider ca, cineva poate fi perfect pe acest joc caci este influentat de alti factori ce nu depind de jucatorul respectiv, cel mai important fiind in jargon "cu cat te fura serverul"; degeaba ai totul pregatit cand serverul face un decalaj impotriva ta.

Anca Boghian: Ce factori determina, in viziunea ta, evolutia unui jucator? Cum ajunge de la un oras de 175 de puncte in topul jucatorilor pe o lume?

Mieila: Timpul petrecut in fata PC-ului, folosirea sau nu a contului premium, ajutorul colegilor in momente critice si reciproc care duce la o buna cooperare intre jucatorii apropiati si nu in ultimul rand bunavointa.

Anca Boghian: Ai schimba ceva la joc daca ai putea?

Mieila: Da, as face ca acel decalaj sa nu mai fie asa mare, personal am avut si 13 sec dar am auzit ca ar fi si mai mult, desigur + sau - , altceva nu pot spune ca m-ar deranja asa de mult

Anca Boghian: Regreti ceva din ce s-a intamplat pe Grepolis? O decizie luata intr-un anumit moment, o miscare pe harta...

Mieila: Nu pot spune ca as fi facut ceva grav de care sa regret ... pot spune ca mi-a parut rau de cateva ori ca am luat singurul oras al unui player care era mic, dar din motive strategice am preferat sa-l iau eu decat "dusmanul"

Anca Boghian: Celor care abia acum descopera Grepolis ce le-ai spune?

Mieila: Sa nu se enerveze daca pierd, sa fie corecti (in primul rand cu ei) sa citeasc forumul, ca se pot afla chestii interesante si acolo si sa nu confunde viata virtuala cu cea reala.

Anca Boghian: Echipei de administrare a jocului, ai sa le spui ceva?

Mieila: Eu am avut o singura tangenta personala cu adminii si care sa rezolvat repede si amiabil.

Anca Boghian: Eu iti multumesc pentru amabilitate si rabdare si sper sa ne mai "vedem" pe forumul extern

Mieila: Tot ce-i posibil, multumesc si eu.
 
Ultima editare de un moderator:
Sus