Interviu neconventional

  • Autor subiect DeletedUser7851
  • Data de început

DeletedUser7851

Guest
Chiar daca ne place sau nu, trebuie sa stabilim un regulament minim.
1.Se face o singura propunere, dupa care urmeaza setul de intrebari
2.Cel propus va raspunde (sa speram ca intra pe forum)
3.Nu facem spam, nu atacam persoana, nu imbogatim forumul cu "pareri, sugestii, reclamatii"
4.Daca pe parcursul desfasurarii acestui tip de interviu se vor ivi probleme, imi rezerv dreptul de a modifica regulamentul astfel incit sa obtinem ceea ce ne dorim (un interviu amuzant, fara prejudecati si de ce nu, util)

Primul propus este:
Intrebarile sunt:
 

DeletedUser1411

Guest
hmm..propun pe Agruin ca primul jucator "epsilonian"..intervievat..

Intrebarea mea este: Care este/sunt motivul/motivele pentru care ai ramas fidel aliantei din care faci parte in acest moment?
 

DeletedUser3391

Guest
Respect!

hmm..propun pe Agruin ca primul jucator "epsilonian"..intervievat..

Intrebarea mea este: Care este/sunt motivul/motivele pentru care ai ramas fidel aliantei din care faci parte in acest moment?

Tatonarea la inceput de joc nu se pune :)
Fac parte din marea familie pretoriana din martie anul trecut (deci nu sunt fondator) ... jucatorii intalniti (personal/telefonic/virtual) s-au transformat in prieteni. Ca in orice "familie" exista mai multe pareri insa am reusit intotdeauna sa punem interesul aliantei mai presus de cel personal si cred ca acest lucru ma face sa merg mai departe. Chiar daca unii au renuntat, tinem legatura reala si sper sa ramana asa! AU AU AU!!!
 

DeletedUser1411

Guest
Multumesc pentru raspuns...dar..continui cu intrebarile la adresa ta..:D

Dupa cum bine se stie..facem parte din aliante adverse..
Presupunem,prin absurd,ca la un moment dat vei intalni, in viata reala,un jucator din din alianta adversara..care ti-ar fi primul instinct atunci cand ai afla acest lucru?
(tu..face-to-face cu adversarul tau de joc)
 

DeletedUser

Guest
Multumesc pentru raspuns...dar..continui cu intrebarile la adresa ta..:D

Dupa cum bine se stie..facem parte din aliante adverse..
Presupunem,prin absurd,ca la un moment dat vei intalni, in viata reala,un jucator din din alianta adversara..care ti-ar fi primul instinct atunci cand ai afla acest lucru?
(tu..face-to-face cu adversarul tau de joc)


Prin absurd...?!
Nu poti presupune asa ceva :) ...daca va fi...va fi total premeditat ...
Insa la cum il stiu eu pe Agruin,tolerant,intelept si cu cea mai mare doza de bun simt de pe tot epsilonul,cred...(el cred ca are 14 ani de acasa,nu 7...va reactiona in tonul atributelor descrise in functie de "calibrul" respectivului adversar...:)

In speta,cu unii va bea o bere,cu unii o palinca,cu unii un Jack iar cu altii...apa chioara :)...eventual cu gheata

Scz ca m-am bagat unde nu imi era locul dar m-am simtit moral-obligat sa imi dau cu parerea :)
 

DeletedUser3391

Guest
Multumesc pentru raspuns...dar..continui cu intrebarile la adresa ta..:D

Dupa cum bine se stie..facem parte din aliante adverse..
Presupunem,prin absurd,ca la un moment dat vei intalni, in viata reala,un jucator din din alianta adversara..care ti-ar fi primul instinct atunci cand ai afla acest lucru?
(tu..face-to-face cu adversarul tau de joc)

Bem o cafea? si apoi felicitari sincere pentru activitatea lui! Respecta-ti colegii insa in aceeasi masura si adversarul!
Iar absurdul (adversarul principal pe joc) de care vorbesti se afla la 800 pana la 1000 de metri de job-ul meu principal. Doar ca nu s-a ivit ocazia desi recunosc ca au fost invitatii :) O atitudine de "expectativa a inceputului" e normala avand in vedere cat de implicat am fost in "cunoasterea" adversarului" si labirintul complicat al Epsilon.
 

DeletedUser3991

Guest
OK, Agruin vin eu cu urmatoarele intrebari:
1.Care sunt lucrurile care te-au impresionat sau continua sa te impresioneze de cand faci parte din familia pretoriana!
2. Daca ar fi sa renunti la contul tau, la lumea epsilon si la colegi, ai avea puterea sa o iei de la capat pe alta lume de joc. De ce?
 

DeletedUser3391

Guest
:)

OK, Agruin vin eu cu urmatoarele intrebari:
1.Care sunt lucrurile care te-au impresionat sau continua sa te impresioneze de cand faci parte din familia pretoriana!
2. Daca ar fi sa renunti la contul tau, la lumea epsilon si la colegi, ai avea puterea sa o iei de la capat pe alta lume de joc. De ce?


Zeu al Marilor (dupa cum iti spune al meu fiu care ma tot intreaba ce face cu acea furca mare, omul cu barba :D)...sunt impresionat de modul cum, oameni de varste diferite, caractere puternice, de la copii de clasa IV sau V pana la pensionare/i au inteles sa abordeze acest joc .... au inteles si respecta voluntar ierarhizarea in alianta, au inteles ca fiind un grup de oameni (chiar daca doar pe joc) isi fac timp 1 minut...5 minute sau mai mult din timpul lor limitat sa ajute un coleg. Altii, atunci cand le pica net-ul fug prin parcuri sau magazine in cautarea unui wireless :) Cum sa nu te impresioneze grija pe care ti-o poarta un coleg atunci cand te suna si iti spune ca : esti atacat :) Nu odata mi s-a intamplat sa ma sune castil (nu numai) seara pe la ora 23.00 sa imi spuna cu o voce soptita : "vezi ca ai fost atacat pe orasul XXX, ai revolta? Nu am mult in zona dar pot trimite cateva barcute cu arcasi" Sau ... trimiti unui coleg doar un mesaj cum ca ai revolta si instant vezi ca vine sprijin si in liniste si fara griji te poti pune la somn. Sunt doar exemple care arata ca ceea ce am reusit noi in aceasta "familie virtuala" se apropie intrucatva de viata reala.

La cea de a doua intrebare imi este simplu sa iti raspund : nu voi renunta la cont, la Epsilon si la colegi.
 
Sus