[IMPLEMENTAT-FORUM COMUN]Forum extern pentru aliante.

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Se pune problema (momentan pe alfa) de a limita numarul de membrii ai unei aliante.
Probabil vor urma organizari pe diverse aripi (wing, academie, sau orice alt nume se doreste).
Se poate pastra o buna comunicare intre toate aliantele si subaliantele ce formeaza o grupare dand posibilitatea aliantelor sa poata folosi in locul forumului aliantei, un forum exter, adica posibilitatea unui link spre un forum extern inclusa in joc.
La unele jocuri am vazut dusa aceasta idee chiar mai departe prin faptul ca aliatii aveau acces comun la anumite sectiuni, precum si sectiuni proprii.

Astept pareri si opinii (dar sa nu dati cu pietre daca nu va place ideea).
 

DeletedUser

Guest
De fapt eu ma gandeam mai mult la Travian 2, unde numarul mic al membrilor unei aliante facea strict necesar un astfel de forum.
Alta necesitate, care nu mai e valabila acum, rezida din faptul ca in general aliantele se faceau pe natiuni (de la Travian 3 s-au introdus prtaluri pe tari, inclusiv ro).
 

DeletedUser

Guest
Da; in cazul in care se limiteaza numarul membrilor este o idee buna sa putem avea forumuri comune :)

ps. mai interesant mi se pare sa imparti forumul cu dusmanii decat cu familia :p
 

DeletedUser

Guest
Sunt de acord , dar cu 2 conditii :
- sa poti avea maxim 2-3 forumuri comune ( pe Triburile.ro au unele triburi 100 forumuri comune )
- ca sa faci un forum comun sa ai cel putin un forum propriu ( pe Triburile.ro , unele triburi au numai forumuri comune si cand intri pe forum iti apare " Nu exista forumuri " , acelasi lucru pentru " Marcheaza forumul ca citit " )
 

DeletedUser

Guest
Ce ma intereseaza pe mine ca alianta...daca si a facut aliatu meu forum sau nu ? ...eu imi urmaresc scopu sa comunic cu alianta mai usor si mai repede...nu ca area ala 100 de forumuri externe si ca nu are el forum intern...
 

DeletedUser

Guest
Forum comun

Propun implementarea forumului comun asa cum exista el pe triburi.
Este foarte util in relatiile cu aliantele si academiile, mai ales in aceasta faza a jocului cand s-a limitat numarul de membrii dintr-o alianta.
Suntem toti sau majoritatea pusi in situatia de a infiinta academii, iar aceasta optiune a forumului ne-ar inlesni comunicarea.
 

DeletedUser

Guest
n-am primit un raspuns clar si am decis sa reiau discutia....
 

DeletedUser

Guest
Se poate relua discutia, dar folositi, va rog, aceeasi tema. Posturile de aici le voi muta dincolo.
 

DeletedUser

Guest
Se mai aude ceva de la sefi de acel forum comun intre aliante?, am inteles ca nu se accepta deoarece s-ar face spam. Dar va rog mai ganditi-va, foarte multi jucatori au nevoie de unul pentru a fi mai uniti, a comunica mai usor , mai repede, chiar nu exista o etoda de-a se face, de-a se scripta?
 

DeletedUser

Guest
Chatul este chat, avem chat insa degeaba nu se foloseste din simplul fapt ca nu este accesibil din interfata jocului, cand vorbim e bine sa accesam forumul cu usurinta si atat.

Este asa mare lucru sa se scripteze un forum comun?, am vazut ceva votari oricum si majoritatea au votat Da!
 

DeletedUser

Guest
:heh::heh::heh::eek::eek::eek:
cum adica esti vanat de admini ???:heh::heh::heh::eek:
 

DeletedUser

Guest
Doreşte să fie vânat de admini (doar suntem la „propuneri”).
Să fiu şi mai clar, vrea ban.

Cel puţin asta am înţeles eu.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus