I.R.R (Imperiul Roman de Răsărit)

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Imperiul Roman de Răsărit , fosta alianţă condusă de SnOp şi Akmon , va reveni in cea mai mare splendoare pe lumea XI !
Conducerea alianţei va fi ca şi pe fostul server , Lambda . cu Akmon şi SnOp la inaintare şi cu o conducere Dictatorială!
Un mic Istoric al alianţei Imperiului Roman de Răsărit ( I.R.R ) :
Istoricul alianţei I.R.R.(grepostats)

Alianţa a luat naştere din doi foşti duşmani ( SnOp şi Akmon ) , care aveau ceva de împărţit de când s-au cunoscut .
Am căzut la un comun-acord să înfiinţăm o maşină de război din Grecia Antică , iar această alianţă s-a numit I.R.R ( Imperiul Roman de Răsărit ) .
Am hotărât să intrăm pe lumea Lambda ( ultima care apăruse ) şi să ne facem simţită prezenţa în direcţia mării 55 ( S-E ) .

Am cules nişte jucători activi şi buni , şi împreună am ajuns unde am fost până la plecarea mea . Obiectivele noastre au fost următoarele de la începutul lumii :
-> Locul 1 Global (rezolvat)
-> Locul 1 pe Mare [55(rezolvat)]
-> Locul 1 Atacatori alianţe (rezolvat)
-> Locul 1 Luptători alianţe (rezolvat)
-> Prietenie şi mulţi duşmani (rezolvat)
Iar după ce ne-am atins aceste obiective , am auzit şi de Bornele Lumii Lambda care pe mine , personal , m-au „fascinat” şi am decis să luăm şi aceste borne .. am crezut în primă fază că luăm ceva dacă le „nimerim” , dar , doar am fost trecuţi pe un Topic ..
După ce am prins gustul acelor Borne , încet, încet, încet luam tot ce prindeam .
Multe alianţe erau în zisul mare „RĂZBOI” împotriva alianţei I.R.R ( care , după părerea mea , a fost foarte invidiată cât timp a fost acolo sus , cum sunt toţi cei mai buni .. )
După un zis RĂZBOI cu vreo 10-11 alianţe ( nu le mai ştiu numele ) , în care noi urcam în clasament iar duşmanii coborau , am decis să nu mai continui lumea fiindcă în primă fază s-a zis că durata de cucerire va fi de 8 ore , şi ea însă , a ajuns la 24 .. Am mai renunţat şi din pricina veri.

I.R.R-ul a dominat lumea in lung şi in lat pe Lambda , fiind pe locul 1 in toate cele . Locul 1 Global , pe Marea 55 , atacatori , intr-un final aparatori , luptatori si ocupand si locul 2 pe marea 45 .



Coordonatele aliantei pe viitoarea lume : N-V ( nord-vest ).
Data intrarii : 16:00/17:00 ..
Va asteptam cu mic cu mare sa va stabiliti la noi in alianta , dorim jucatori cu experienta , cei care vor intra in alianta si nu dau RANDAMENT vor fi exclusi .


Bornele care I.R.R-ul le-a cules :
Bornele jucatorilor
Oraşe
5 Orașe: -Jaguar-
10 Orașe: cracker44
Puncte
25,000 Puncte: -Jaguar-
50,000 Puncte: -Jaguar-
100k Puncte: cracker44
Puncte de bătălie ca aparatori
12k Puncte: -Jaguar-
Puncte de bătălie total
30k Puncte: -Jaguar-
100k Puncte: cracker44
iar acum cele mai importante ..

Bornele aliantelor

Orașe

200 Orașe: I.R.R
Puncte

300k Puncte: I.R.R
500k Puncte: I.R.R
1 Milion Puncte: I.R.R
Media alianței
(Minim 15 membri)

1k Puncte: I.R.R
5k Puncte: I.R.R
10k Puncte: I.R.R
20k Puncte: I.R.R
Puncte de bătălie ca atacatori

5k: I.R.R
10k: I.R.R
25k: I.R.R
50k: I.R.R
100k: I.R.R
250k: I.R.R
Puncte de bătălie ca apărători

100k: I.R.R
250k: I.R.R
Puncte de bătălie total

10k Puncte: I.R.R
25k Puncte: I.R.R
50k Puncte: I.R.R
100k Puncte: I.R.R
250k Puncte: I.R.R
500k Puncte: I.R.R
Prima cucerire a unui jucător inactiv sau a unei abandonate: george07
Atinge limita de membri: I.R.R

Cu respect :
Conducerea alianţei I.R.R !​
 

DeletedUser7034

Guest
Vine si GuessWh0 dar acum cu alt cont..celalat s`a dus:( Stiu ca faceti treaba buna!! Mult noroc:)
Acum cu contul DoarUnJucator .
 

DeletedUser

Guest
ok :).
imi aduc aminte de tine .. parca ai fost intemeietor la academie ..
 

DeletedUser

Guest
nu-s chiar asa batran :).
eu voi intra cu Minov .. am facut postul cu acest cont ca celelalt .. e banat :)
 

DeletedUser7034

Guest
Ok. Eu momentan astept setarile la Xi, se vor afisa luni..mai e de asteptat:))
 

DeletedUser

Guest
PANA pe data de 9 ..
deci astea pot fi afisate de azi pana pe 9 ..
adica
7
8
9..
 

DeletedUser

Guest
mda...se pare k trebuie sa joc si pe noua lumea :|

O sa bat la voi k la fasole>)
 

DeletedUser

Guest
te asteptam :) sa vedem ce bati .
in primul rand cand ne vezi ar trebui sa dai sarutmana .. deoarece noi "te-am crescut" in acest joc.;)
bafta cu mucosii care zic aceleasi lucruri .

mda...se pare k trebuie sa joc si pe noua lumea :|

O sa bat la voi k la fasole>)
 

DeletedUser7034

Guest
Deja il invitati la margine?:)) Ce maniere pe voi:))
Si cred ca are dreptate Akmon..parca erai cu noi in IRR pe lambda.. Cum se schimba lumea..:|
 

DeletedUser

Guest
da am fost cu voi... Akmone ai uitat cand ziceai k st spion si ziceai sa dau atacuri pe x si y sa vezi u.. am acceptat doar pt k nu eram dezvoltat atunci k altfel te faceam praf..si ai vazut k nu te-a mai vrut nimeni drept conducator...era logic sa te dea jos pt k tu nu stii sa conduci o alianta...intr-o alianta nu se dau ordine.toti sunt egali...cat tupeu pe tine sa-i zici cuiva sa dea atacuri fortat unde vrei u...
 

DeletedUser6401

Guest
Fara suparare, dar I.R.R. pe lumea Lambda nu a fost o alianta! A fost o adunatura de jucatori, condusa de un jucator care se crede dictator.
 

DeletedUser

Guest
da am fost cu voi... Akmone ai uitat cand ziceai k st spion si ziceai sa dau atacuri pe x si y sa vezi u.. am acceptat doar pt k nu eram dezvoltat atunci k altfel te faceam praf..si ai vazut k nu te-a mai vrut nimeni drept conducator...era logic sa te dea jos pt k tu nu stii sa conduci o alianta...intr-o alianta nu se dau ordine.toti sunt egali...cat tupeu pe tine sa-i zici cuiva sa dea atacuri fortat unde vrei u...

Bai...Amice?I-a pliscu' mic...Ca m-ai trezit...X(

Un lider trebuie sa-si indrume alianta,exact ce a facut si el.Ca tu esti **** si nu participi la actiuni,normal sa te i-a in ochi!...Te astept eu,sa vedem,ce le faci.
 

DeletedUser

Guest
da am fost cu voi... Akmone ai uitat cand ziceai k st spion si ziceai sa dau atacuri pe x si y sa vezi u.. am acceptat doar pt k nu eram dezvoltat atunci k altfel te faceam praf..si ai vazut k nu te-a mai vrut nimeni drept conducator...era logic sa te dea jos pt k tu nu stii sa conduci o alianta...intr-o alianta nu se dau ordine.toti sunt egali...cat tupeu pe tine sa-i zici cuiva sa dea atacuri fortat unde vrei u...
Da , pentru ca mai multi mi-au zis ca esti un spion . Dupa aceea am primit o confirmare de la jucator ( Iulius nu mai stiu cum il chema ) ca te-a confundat .
Iar dupa mi-a cerut drepturi si defapt el era acel spion .. si a plecat repede la Black Legion I .
Si daca tot ai adus aminte de spion si de atac .. nu era normal sa ataci ?
si in + , daca iar nu iti aduci tu aminte bine , mi-am cerut scuze ca te-am facut spion .Ai dreptate ca toti sunt egali , dar .. dictatura este cea mai buna . parerea mea personala .. daca vrei sa faci treaba , stai si faci treaba , nu trebuie sa te iei dupa parerea tuturor .. pentru ca daca faci asta , ar insemna o harababura totala .. nu toti sunt de aceeasi parere .
Fara suparare, dar I.R.R. pe lumea Lambda nu a fost o alianta! A fost o adunatura de jucatori, condusa de un jucator care se crede dictator.
Asta numai conteaza ce a fost pe Lambda , si chiar a fost o alianta .. cat timp am vrut sa joc cu sufletul si cu distractie , am facut o treaba buna .. dupa , ca am plecat , si ca mi-am cam iesit din minti , asta este alta problema .. dar la cate am facut pentru alianta eu zic ca am facut cu sufletul.

Eu eram singurul care se zbatea sa faca totul pentru alianta , incercam sa fiu cat mai mult on ca sa fac o treaba buna , si deasta am renuntat , ca o luasem razna .. am vrut prea multa perfectie , si m-am ambalat prea mult . iar dupa am lasat-o moale , iar acum , ca tot ati zis ca am fost un conducator prost .. de ce am fost pe primul loc la toate capitolele fara sa avem toata mapa cu verde?
de ce nu ati plecat atunci cand va fost bine ? cand eram pe locul 1 nimic rau , iar dupa ce au aparut niste certuri , nu mai era bun nimeni .
de ce?
iar in + , Senecut a zis pe Lambda la acel mesaj trimis de SnOp ca " cine a pus bazele aliantei : ))"?
pai ca sa stiti si voi , din prima alianta ( grepo all stars ) din 71 de jucatori 21-22 sunt din fosta alianta I.R.R , iar atunci cand au fost sa plece .. acei jucatori care erau la vremea aia 70 , haideti sa zicem 40 au plecat in grepo , or fi dat stergere cont sau altceva , 10 erau inactivi , iar 10 au dat stergere cont ca nu au acceptat aceasta plecare.
Ps-> iar acel 'smecher' (BATOSAI) a facut toate astea.. daca erati un grup uni , dupa CE AM PLECAT EU , daca tot nu va mai placea de mine , ramaneati si va bateati cu grepo all stars .
dar acum nu stau sa mai dezgrop mortii .. va salut.

Ce-a fost in trecut numai conteaza , vom vedea viitorul , care este mereu mai bun decat trecutul ;).
 

DeletedUser

Guest
cu dictatura ii vei face pe jucatori sa se departeze de tine...o aliantre trebuie condusa de toti membrii...nu trebuie cineva ca sa-ti impuna ce sa faci
 

DeletedUser

Guest
bine domn`profet.
fiecare conduce cum stie..sau cum crede de cuviinta.

eu ti-am explicat in frazele de mai sus .
NU TOTI SUNT DE ACEEASI PARERE , IAR DACA AR LUA CINEVA IN SEAMA TOATE PROPUNERILE , NU STII PE CARE SA O APLICI , DEOARECE IN POPOR NU TOATA LUMEA GANDESTE LA FEL .
cu asta am incheiat.

ramai cu grepostars si cu restu . te/va astept si pe xi .

edit : in + , am mai discutat pe indelete cu -jaguar- cand l-am prins pe mess , seearman , si mai multi de pe la voi , ovidiunho
toti vor sa adere la noi .. rebelul la fel , care a fost cel mai de incredere om .. el cand toti au plecat , a incercat sa ramana cu irr-ul avand 30 de oameni ..
aia da tarie de caracter.
pe jaguar nu l-am mai prins pe mess sa ii zic de noua lume , dar poate a vazut mesajul lui snop , si va veni ;).
toate cele bune.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Akmon?Daca-mi permiti,hai putin pe PM...Sa-ti explic ceva...
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus