Hefaistos (respinsa)

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser4006

Guest
Salut,

Aceasta propunere mi-a venit cand m-am uitat pe Google. Si mai nou, Zeii sunt mai populari pe aici!

Hefaistos
reprezintă zeul focului, al metalelor și al metalurgiei, al fierarilor, sculptorilor și artizanilor. Fiul șchiop al lui Zeus și al Herei, meșter neîntrecut, creațiile sale extraordinare uimindu-i chiar și pe zei: făurește arme și armuri miraculoase, obiecte care se mișcă singure (un fel de roboți superperfecționați), sau chiar pe Pandora și cutia acesteia.

Armuri si Arme (150) - Hefaistos face un dar luptatorilor: Armuri foarte rezistente si Arme foarte ascutite.In timp ce ataci, creste cu 3% puterea armelor fiecarui luptator tai, iar cand te aperi, creste cu 3% armura fiecarui razboinic (durata: 6 ore)

Lava incinsa (190) - Mania lui Hefaistos se revarsa pe un sat, erupand un vulcan. Un vulcan erupe, iar Ferma orasului dusman scade cu 1-3 nivele

Minunea de fier (25) - Hefaistos ne daruieste fier pentru sat.Orasul primeste 830 de monede de argint.

Chemarea Puterii (70) - Luptatori chemati de Hefaistos vin la tine.10Hopliti, 10Arcasi, 5Care de Lupte si 10Sabieri vin in sat

Unitati Divine:

PHOENIX (240) - Pasarea PHOENIX este nascuta din propria ei cenusa. Poate cara o capacitate destul de mare. Este foarte rapida si PHOENIX poate zbura pe alte insule fara nave de transport (Info:
infophoenix.png
; )

Pietrozaurus (360) - Un monstru nascut din Inima vulcanului. E jumatate din Magma si jumatate e piatra! Aceasta unitate este mult mai inceata decat Magma-REX, dar are o defensiva lengendara. Fata de Magma-REX, Pietrozaurus poate cara destul de multe resurse. (Info:
infopietrozaurus.png
; )


Sper sa va placa ;) ! Comentati acest subiect!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
1. Nu se va implementa nici un nou zeu in joc deocamdata.
Amintesteti ca nu a aparut nici Hades inca.

In timp ce ataci, creste cu 10% puterea armelor fiecarui luptator tai, iar cand te aperi, creste cu 5% armura fiecarui razboinic

2. Cresterea puterii cu 10% in atac este mai mult decat enorm.
Doar 150 favoruri ar duce la un dezechilibru total in joc.
3. Este imposibil ca o putere divina sa fie aplicata asupra trupelor ce se afla in aparare.

Mania lui Hefaistos se revarsa pe un sat, erupand un vulcan. Un vulcan erupe, iar Ferma orasului dusman scade cu 2-4 nivele

4. Ferma ar ajunge pe minus si acel oras ar fi grav avariat, ceea ce ar face un alt dezechilibru major in joc.

Minunea de fier (40) - Hefaistos ne daruieste fier pentru sat.Orasul primeste 1000 de monede de argint.

5. Este aceeasi putere cu a lui Hades.

Chemarea Puterii (40) - Luptatori chemati de Hefaistos vin la tine.2Hopliti, 5Arcasi, 5Care de Lupte si 2Sabieri vin in sat

6. Deci daca il ai pe Zeus trebuie sa dai 50 favoruri sa primesti un car , iar aici la doar 40 favoruri primesti 5 care + multe altele .

Unitati Divine:
Magma-REX (500) - Un dinozaur de Lava gigantic care poate distruge orice ii sta in cale. Din cauza corpului sau vulcanic, nu poate cara resurse. Iar apararea (arme de atac la distanta) nu-l afecteaza DELOC, fiind din lava, ele topindu-se sau arzand! Dar, toate astea au un pret: Este foarte lent.

7. Din cate stiu eu despre Grecia Antica, nu prea existau dinozauri. Deasemena, in mitologia greaca nu se mentioneaza nimic de vre-un monstru de lava.

Pietrozaurus poate cara destul de multe resurse. Pietrozaurus este o unitate mai mult de defensiva decat de ofensiva

8. Unitatile mitice sunt deobicei ofensive, deoarece sunt destul de greu de folosit in defensiva.
9. Deezechilibrul dintr eputerea de atac si de aparare face acele unitati total neindicate.
10. Cele doua unitati nu pot fi folosite in nici un caz in aparare. Subliniez aici ca ai spus ca cea de-a doua unitate este una defensiva.
11. Nici una dintre unitati nu are puterea pe pe baza costului de favoruri.
12. Nici una indre unitati nu poate care mult (prima nu poate cara deloc), desi unitatile mitice pot cara deobicei destul de mult.
13. Din cate vad eu la unitatile mitice, cu cativa calareti ar fi distrusi foarte usor.

14. Prefer sa nu comentez de unde sunt copiate denumirile unitatilor mitice si imaginile lor.


In concluzie, revin la prima idee care am scris-o si cred ( pe langa faptul ca acesta propunere este o bataie de joc) ca topicul ar trebui inchis.
Data viitoare cand faci o propunere ar trebui sa fi acumulat deja un nivel de experienta in joc.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser4006

Guest
11. Nici una dintre unitati nu are puterea pe pe baza costului de favoruri.
12. Nici una indre unitati nu poate care mult (prima nu poate cara deloc), desi unitatile mitice pot cara deobicei destul de mult.
13. Din cate vad eu la unitatile mitice, cu cativa calareti ar fi distrusi foarte usor.

14. Prefer sa nu comentez de unde sunt copiate denumirile unitatilor mitice si imaginile lor.
12. Ce vrei sa spui prin asta?
13. Care unitati (zi-le: Magma-REX sau Pietrozaurus) ?
14. Denumirile - create de mine
Imaginile - facute de mine

la restul, am incercat sa mai repar! :mad::mad::mad:
 

DeletedUser

Guest
hai sa ma bag in seama si eu si sa-l felicit pe danygrecul pentru imaginile originale create si pentru initiativa.Ca toate propunerile voastre, va ajunge undeva in germania unde va fi analizata si implementata sau nu. Mult succes
 

DeletedUser

Guest
12. Ce vrei sa spui prin asta?
13. Care unitati (zi-le: Magma-REX sau Pietrozaurus) ?
14. Denumirile - create de mine
Imaginile - facute de mine

15. la restul, am incercat sa mai repar! :mad::mad::mad:

12. Exact ceea ce am spus.
13. Ambele.
14. Sunt sigur ca sunt create de tine : Prima unitate.
A doua nu am rabdare sa o mai caut pe Internet.

15. Nu ai ce repara. Fundatia propunerii cat si fiecare idee in parte e gresita.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser4006

Guest
12. Exact ceea ce am spus.
13. Ambele.
14. Sunt sigur ca sunt create de tine : Prima unitate.
A doua nu am rabdare sa o mai caut pe Internet.

15. Nu ai ce repara. Fundatia propunerii cat si fiecare idee in parte e gresita.

13. Zi defectele (ca sa repar);
14. Numai Magma-REX e luat de pe net! Dar Pietrozaurus nu e luat!
 

DeletedUser

Guest
13. Zi defectele (ca sa repar);
14. Numai Magma-REX e luat de pe net! Dar Pietrozaurus nu e luat!

13. Puterea de atac, puterea de aparare, costul, viteza, transportul ... pe scurt: tot.
14. Imaginea este luata de pe Internet, iar elementul de compunere "zaurus" dintr-o carte de biologie.

Revin la ceea ce am zis si mai devreme : fundatia propunerii cat si fiecare idee in parte e gresita.

@ DanyGrecul, modificarile care le-ai facut in postul original sunt si mai gresite decat originalul.
 

DeletedUser

Guest
10000 monede la 100 favoruri sunt singurul care crede ca a exagerart:D
 

DeletedUser

Guest
e cam mult
cand la poseidon dai 25 favoruri pt 800 lemn...
100 favoruri de la poseidon = 3 200 lemn
iar...
100 favoruri de la hafasistos=10 000 argint

cam mare diferenta
 

DeletedUser

Guest
greu cu tine, dany! ti-am mai scris si la o alta propunere facuta de tine: inceteaza sa mai crezi ca jocul asta are vreo legatura cu fantezia ta. daca vrei sa faci intr-adevar o propunere, vezi cum poti usura jocul actual. dar pentru asta, trebuie sa-l stii cat de cat. in plus, citeste topicurile din sectiunea asta sa vezi cam care sunt cele mai fezabile propuneri.
 

DeletedUser4080

Guest
Pasarea Pheonix e luata de la Pokemon
Iar acel Rex e luat de la jocul YU-GI-OH

Nimic Facut de tine Dany si asta poate fi dat in judecata iar mai tarziu(cu un avocat bun)Se pot cere drepturi de autor iar daunele morale pot fi de ordinul sutelor de mii,deci Dislike
 

DeletedUser4006

Guest
Pasarea Pheonix e luata de la Pokemon
Iar acel Rex e luat de la jocul YU-GI-OH

Nimic Facut de tine Dany si asta poate fi dat in judecata iar mai tarziu(cu un avocat bun)Se pot cere drepturi de autor iar daunele morale pot fi de ordinul sutelor de mii,deci Dislike

N-a! Am pus pozele alea ca sa se inteleaga mai bine monstrul! M-am inspirat doar (de acolo) ! :mad:
 

DeletedUser

Guest
N-a! Am pus pozele alea ca sa se inteleaga mai bine monstrul! M-am inspirat doar (de acolo) ! :mad:

Ai facut o propunere pentru Grepolis inspirata din Pokemon si dintr-un joc de carti ? :eek:
Poate acum intelegi de ce propunerea ta nu este luata in serios...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Un nou zeu nici nu intra in discutie in perioada asta.

Va rog incercati sa nu mai propuneti alti zei.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus