Grepolis Player Council

DeletedUser16037

Guest
Joc din 2012 atat pe servere romanesti cat si pe cele externe.Jocul imi sta deschis non stop fie pe calculator fie pe telefon iar jobul imi permite sa stau online mai mereu.Imi depun candidatura pentru Grepolis Player Council in speranta ca se va schimba in bine acest joc deoarece sunt destui jucatori romani care nu mai vor sa auda de serverele romanesti , joaca doar pe extern si baga destui bani acolo in loc sa o faca in Romania.Sper sa ii atrag inapoi si sa regasim placerea Grepolisului pe plaiuri natale :)
O votez pe Anda caci stiu ce poate si stiu ca merita.
 

DeletedUser1530

Guest
Salutare tuturor!

Imi depun si eu ,,candidatura".Va garantez ca o sa sustin in continuare toti multicontistii si goldistii,iar cei care isi iau bann pentru folosirea unor scripturi ,,interzise",vor fi ,,crutati".O sa fac tot posibilul sa duc acest joc, care de la an la an isi pierde din farmec,spre alt nivel.Voi duce grepolisul la rangul de incorectitudine totala(nu stiu daca m-am exprimat corect).
Mai pe scurt,voi sustine hotia,multiconturile si scripturile interzise.Va rog sa ma votati, cei care va simtiti cu musca pe caciula si care stiti ca va incadrati la cele spuse mai sus!
O zi buna!

Ps:Acesta este un pamflet si trebuie tratat ca atare

Ps2:Ce naiba s-a intamplat cu grepolisul pe care-l stiam?

fix asta ii lipsea acestui joc, player council!
smiley_emoticons_hust.gif
Odata cu alegerea lui va disparea toata durerea, toata intristarea, suspinarea si vom ajunge intr-un loc cu lumina si cu verdeata
smiley_emoticons_hust.gif
smiley_emoticons_irre4.gif
smiley_emoticons_wallbash.gif
 

saca 24

Stie Tot
Mai bine dati drumul la un server nou,fara posibilitatea de a baga gold(decat pentru cei 5 sfetnici amarati),si sa vedeti atunci cum va reveni apetitul pentru grepolis multor jucatori cu state vechi(si nu numai).Rezolvati problemele care sunt si pe care le stim cu totii,adica multiconturile.
Lasati player council-ul si alte nebunii de genu'.
Eu unul, nu vad rostul acestui player council.Ce-mi garanteaza mie ca jucator, ca daca-l votez pe x sau y,respectiva persoana va face minuni?Cum spunea si mata hari mai sus,citez: ,,Odata cu alegerea lui va disparea toata durerea, toata intristarea, suspinarea si vom ajunge intr-un loc cu lumina si cu verdeata ". :))
Acum sa nu ma-nteleaga nimeni gresit,nu sunt vreun Gica contra,dar chiar nu vad rostul ,,player council".
 

DeletedUser8698

Guest
Suna tentant!
smiley_emoticons_confusednew.gif

Nu stiu daca as putea sa schimb ceva,e ca si in guvern...trebuie sa dai tot jos,sa cureti cu "dezinfectant" prin toate gaurile si abia dupa poti cladi ceva!
Nu trebuie sa fi on non-stop,asta inseamna ca altceva nu ai mai bun de facut,deci gresita conceptia cu calculator/telefon...sunteti maniaci?aveti ceapa pe tastaturi cu resturi de branzeturi?
Slabe sanse sa redevina grepolisul ce a fost odata!Dar de ce sa nu incerc sa fac ceva BUN...Este ca si revolutia de strada,nu schimbi nimic daca stai si te uiti!
Experienta din plin!
Claudiu,32 de ani,joc grepolis cred ca din 2012,sunt obsedat de lucrurile facute ca la carte(secunda).
Imi depun candidatura!
Succes celui ales
smiley_emoticons_kleeblatt2.gif
cunosc jucatorul de la inceputurile sale pe acest joc. mai mult decit bun. am reusit, cred, sa il cunosc si pe Claudiu. Numai de bine despre el. Il sustin fara limite.
 

nicol 10

Stie Tot
Nu știam ca putem spune aici ce și pe cine am votat :) îmi susțin cu mare drag colegii, durerea mea este ca sunt doi, nu as putea alege intre Dana si Paul, amândoi au calități care îi fac perfecți pentru acest consiliu.
Succes dragii mei.
 

DeletedUser15884

Guest
Jucator activ , de echipa..Bun strateg .
Il recomand pentru Grepolis Player Council....si cred ca toti care au jucat cu el il vor sustine
invata`l sa scrie corect romaneste si apoi promoveaza`l. cum o sa poata in engleza (la nivel avansat), daca in romana intampina dificultati majore de exprimare?? daca iti place asa mult ia`l acasa si am terminat povestea.
 

DeletedUser8710

Guest
invata`l sa scrie corect romaneste si apoi promoveaza`l. cum o sa poata in engleza (la nivel avansat), daca in romana intampina dificultati majore de exprimare?? daca iti place asa mult ia`l acasa si am terminat povestea.
Credeam ca acest topic este facut pentru a ne exprima fiecare parerea.
Nu inteleg de ce parerea mea supara asa de mult pe cineva.
Poate ca nici eu nu sunt de acord cu opiniile altora dar nu ma apuc sa fac crize pe aici.
Oricum ,ai la indemana votul pentru sustinerea candidatului preferat,
 

DeletedUser15884

Guest
Credeam ca acest topic este facut pentru a ne exprima fiecare parerea.
Nu inteleg de ce parerea mea supara asa de mult pe cineva.
Poate ca nici eu nu sunt de acord cu opiniile altora dar nu ma apuc sa fac crize pe aici.
Oricum ,ai la indemana votul pentru sustinerea candidatului preferat,

asta am si facut. mi`am exprimat parerea. crize? =)))...pare sa fie rolul tau.
 

DeletedUser15884

Guest
mda. am citit tot ce s`a scris aici si nu ma impresioneaza..nu pozitiv.
sunt mai multe probleme si am sa le iau in ordine:
- nu isi pre are rostul consiliul asta,
- un forum mai bine structurat si actualizat ar rezolva tot ceea ce`si propune viitorul organism, acum e un haos total,
- cei ce isi doresc sa faca parte din consiluil asta ar trebui sa se poata exprima fluent in romana si engleza. macar in aceste doua limbi. cu exprimari greoaie si trunchiate, vocabular limitat (caci este un exemplu) nu vad cum ar putea interactiona eficient si cu un mesaj comprehensibil cu cei din alte parti ale lumii.
- nu vad ce legatura exista intre timpul petrecut ingame si capacitatea de a evalua doleantele playerilor si de a dezvolta unul sau mai multe proiecte prin care aceste sa poata fi luate in considerare de catre dezvoltatorul Grepolis?
- toata lumea are placa asta uzata cu multiconturile. e o ineptie. am doua telefoane si PC. multi altii au la fel. as putea avea lejer 3 conturi dupa care as fi activ in acelasi timp fara sa intru sub incidenta multicontului. personal nu cred ca merita sa ai mai multe conturi active. mai avem si viata personala...una reala.
- problema numarul unu (dupa cum vad eu situatia) e legata de playerii cu ft multi bani. playeri care pot compensa lipsa de experianta cu un card gras. problema asta a fost la LINEAGE. ca admin si owner de server am incercat sa o limitez (eradicatea totala duce la imposibilitatea jocului de a produce bani. bani necesari pt personal, dezvoltare, mentenanta, logistica, etc) marind valorile de achizitie pt diferitele avantaje.
- nu vad pe nici unul dintre candidati sa rezolve ceva. unii analfabeti functional (partial, e adevarat), altii limitati intelectual, altii lesinati dupa un titlu (oricare) apreciere care le lipseste in viata reala si dezvolta complexe de inferioritate....cu ce si cu cine sa faci ceva??

eu nu vreau sa intru in asa ceva, nu ma intereseaza o pozitie in consiliul asta. nu am scris astea pt simpatia sau aprobarea cuiva. ma lasa rece. am scris pt ca pot si vreau. joc de la inceput si voi juca atat timp cat logarea la Grepolis va fi gratuita. eu nu bag bani si nu imi pasa de parerile celorlalti. dar imi pasa de cum ne percep si cum ne vor percepe (in viitor) strainii. si nu as vrea sa joc pe un server strain si consiliul asta de doi bani sa imi aduca o eticheta nemeritata.
 
Ultima editare de un moderator:

saca 24

Stie Tot
Goldul ca goldul,e de inteles sa-si scoata si astia de la Inno Games banii.Cu toate ca eu nu-s de acord cu sistemul asta de ,,cumpara instant " etc.De ce?Fiindca creeaza un dezechilibru major in joc.
In fine..
Din punctul meu de vedere,principala problema ar fi caaaa... unii jucatori sunt tinuti in puf de unii admini.Ii stiti si voi(sau va stiti),ii stiu si eu,ii stie cam toata suflarea grepolitana.
Ca nu vrea nimeni sa recunoasca,asta e partea a doua.

Cat despre grepo player council..numai de bine :)) De-abia astept sa vad rezultatele.O sa ma amuz copios.
Si stiti de ce o sa ma amuz?
Va lamuresc imediat, facand o mica comparatie.

Il stiti pe Gheorghe Hagi?Da ,da, fotbalistul nostru roman,poate printre cei mai buni din toate timpurile( si nu glumesc)
Dar..l-ati vazut la interviuri, dupa meciuri,cum se exprima(in romana)?Eeh..aici e buba.
Ca jucator de fotbal a fost fenomenal,dar cand incearca sa se exprime,sa zica si el ceva ,,destept" nu-i prea iese..
Asa si cu player council-ul asta.Degeaba esti jucator bun,strateg excelent si ai 10 lumi castigate,daca nu stii sa te exprimi.Pana la urma urmei noi,,jucatorii de rand" o sa fim reprezentati de cel/cei alesi(habarnam),nu??Deci cei care-s in grepo player council vor trebui sa fie clari si concisi,no?E doar o parere,deci luati-o ca atare.
Astept cu nerabdare rezultatele. :))

Spor la joc tuturor!

PS:Eu sunt semianalfabet,agramat,si d'asta nu m-am inscris.
 

DeletedUser10008

Guest
Buna,
Sunt Deea am 27 de ani si joc acest joc din 2011, am jucat pe sistemul vechi cu asediu, dar si pe sistemul nou cu revolta, ambele imi plac la fel de mult. Timpul meu e nelimitat in joc, chiar si cand nu sunt acasa joc de pe telefon in browser.
Am jucat pe mai multe lumi, dorinta de a intra este pt a ajuta grepolisul sa ajunga la jocul de la inceputuri, unde se juca corect si doar de dragul de a juca. Acum multi jucatori au plecat pe extern. Si chiar as vrea sa vad jucatorii vechi inapoi pe serv. romanesc.
Si poate sa trec la alt niverl sa invat lucruri noi. E prima data cand particip la astfel de concursuri in grepolis.
As avea multe idei de impartasit in legatura cu jocul, dar mi-ar placea sa vad si alte idei.

Defecutl meu :))) sunt dependenta de acest joc :))) , pana si colegii de alianta imi spun asta.
smiley_emoticons_viking.gif
 

DeletedUser15613

Guest
grepolisul este in moarte clinica
jucatorii vechi au renuntat pentru ca nu mai e de mult un joc de strategie ci unul de cum sa dai clik sa faci trupe instant(asta daca-ti prisosesc banii)
adminii...putini vorbesc frumos sau raspund concret la tiketele sau nelamuririle care le ai;cei mai multi sunt mistocari si te iau in balon
jucatorii multicont...daca baga bani sunt lasati sa joace in continuare si din cand in cand mai se da cate o ciufuleala unuia care a intrat 5 min pe contul unui coleg
a fost un joc frumos,jucatorii se respectau chiar daca erau in tabere diferite si nu se injurau ca la usa cortului cum se intampla acum
pestele de la cap se impute si de la coada se curata
cam asta fac si cei din conducerea grepolisului romanesc
 

DeletedUser15890

Guest
Buna,
Sunt Deea am 27 de ani si joc acest joc din 2011, am jucat pe sistemul vechi cu asediu, dar si pe sistemul nou cu revolta, ambele imi plac la fel de mult. Timpul meu e nelimitat in joc, chiar si cand nu sunt acasa joc de pe telefon in browser.
Am jucat pe mai multe lumi, dorinta de a intra este pt a ajuta grepolisul sa ajunga la jocul de la inceputuri, unde se juca corect si doar de dragul de a juca. Acum multi jucatori au plecat pe extern. Si chiar as vrea sa vad jucatorii vechi inapoi pe serv. romanesc.
Si poate sa trec la alt niverl sa invat lucruri noi. E prima data cand particip la astfel de concursuri in grepolis.
As avea multe idei de impartasit in legatura cu jocul, dar mi-ar placea sa vad si alte idei.

Defecutl meu :))) sunt dependenta de acest joc :))) , pana si colegii de alianta imi spun asta.

asta e propunerea ta? asa ajuti grepolisul? e clar ca ai trecut la alt nivel,da iti da cu minus

UgB-6g5yQOKGygGSniokCQ.png
 
Sus