Gluma si rasplata

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Dupa cum stiti a avut loc celebrul "razboi al intereselor" pe forumul extern!
Ma frec si acum la ochi sa inteleg logica premiilor dar sunt depasit de situatie!
Au castigat evident jucatorii "cei mai potriviti",cu 3 postari si respectiv 1(da una singura de 20 de cuvinte)
O porcarie de premiere.....
PAcat de cei care au "latrat " acolo exceptandu-ma pe mine.

felicitari echipei grepolis,.....sunteti buni si nepartinitori.....offfff....
_L_yBNyeSLR8Ozx6nX7I.png

Iata celebra dezbatere pe care a premiat-o cu 100 gold echipa ....nu pot sa cred!
Acest membru a spus 20 de cuvinte,,atat...si a luat premiul 3?
Cum ati premiat invers proportional cu numarul de cuvinte scrise in dezbatere.....e de rau ...da de rau tare!
wAzReP38zoWKKhFEr79-.png
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Dupa cum s-a scris in regulamentul concursului, premiile au fost acordate jucatorilor ale caror postari au insumat cele mai multe puncte de reputatie. Aceste puncte le puteti vedea la profilul celor mentionati mai sus.
 

DeletedUser

Guest
Normal ca reputatia ati dat-o voi nu??
Tu ,Odmm si jack..etc....
e normal...la ce mai faceti concursuri daca va premiati intre voi ?
Cumva va placut ce a scris Ipod ati cazut pe spate si ati dat + rep....?Ceilalti au numarat castraveti si au pus muzica?
Virati goldul in contul cui trebuie si nu mai faceti bascalie de jucatori pe extern ca chiar nu merita asa ceva!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Daca te uiti la profilele jucatorilor care au postat la concurs, vei vedea ca moderatorii au dat doar reputatie negativa celor care au avut postari in afara subiectului concursului. Repet, lucru verificabil printr simpla vizualizare a profilului jucatorului.
 

DeletedUser

Guest
Nici nu ma mai uit ca rad de unul singur!
O parodie ,nimic altceva!
Unii posteaza si se zbat pentru a castiga in fata celuilalt cu argumente ,ore intregi ,si altii isi dau puncte de reputatie via skype...la cu coment de 20 de cuvintele!
Jenant,mai ales pentru voi!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Bubu,
N-are rost sa aprinzi un foc ce abea s-a stins. Ma asteptam sa dureze mai mult acest concurs si sa fie mai multi cei care posteaza,-sau inscris multi dar putini au postat.Plus ca dpdv al meu termenii de comparatie nu au fost bine pusi la punct,n-am intentionat nici o clipa sa castig insa mi-as fi dorit mai multa socializare intre jucatori si o apropiere a lor.

Cat despre premii intradevar nici eu nu cred ca au fost alocate corect(doar unul dintre castigatori poate ar fi meritat sa castige),dar nici in realitate cel mai potrivit om pentru a fi presedinte nu va fi. Multi voteaza,pe culori,pentru postari lungi,pentru prietenie,estenta subiectului fiind data la o parte.Regulamentul este regulament :))
Dureros este sa vezi cum jucatorii care au capacitate se lasa inselati de asemenea aspecte.

Ne mai bagam la un concurs daca mai apare :))) sau stam relax la hyperborea fara cresteri de tensiune arteriala :))
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
DA, sigur,eu am sa mai ma bag la un concurs pe acest forum cand o sa zbori tu!
Tu nu vezi ce lipsa de respect fata de cei ce s-au chinuit acolo,lord,tu ,cristoselu,protest.......
asta e mistoul peloponeziac..nu razboiul...
 

DeletedUser

Guest
unde-i lege nu-i tocmeala,ar fi trebuit sa te ascult cand mi-ai zis sa ma retrag sa numai postez,dar eu nimic,batman,batman,batman

cu zburatul imi cumpar aeroplan si tot zbor,ca aripi nu-mi vor creste niciodata m-am resemnat,dar tot zbor eu intr-un fel sau altu
 

DeletedUser

Guest
Nici nu ma mai uit ca rad de unul singur!
O parodie ,nimic altceva!
Unii posteaza si se zbat pentru a castiga in fata celuilalt cu argumente ,ore intregi ,si altii isi dau puncte de reputatie via skype...la cu coment de 20 de cuvintele!
Jenant,mai ales pentru voi!


Nu te uiti, dar dai cu parul... Iar criteriile de acordare a punctelor de reputatie am incercat sa le facem cat mai restrictive, de aceea s-a interzis participarea la dezbatere si la vot a conturilor create cu 15 zile inainte de data anuntarii concursului, dar asupra prieteniilor si listelor de skype a jucatorilor noi, echipa de moderatori, chiar nu avem nici un control, imi pare rau.
Si presupun ca acest gen de concurs va avea soarta celui denumit Personalitatea Lunii :( Pacat, pentru ca ideea nu era rea...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Sigur ca da,te cred ...
Dar tot un misto de concurs a fost!
punctele trebuia sa le dati voi...si nu altii intre ei!
Consider ca cei care erau abilitati in a spune ce e bun si ce nu era echipa de moderatori sau admini..si nu soacra mea si bunica mea
In stilul asta fac si eu un concurs si pun toti purceii sa ma voteze....(nu ca nu sa mai intamplat),pai cum ,castigam asa la capul gol..?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser7909

Guest
Bubu,
N-are rost sa aprinzi un foc ce abea s-a stins. Ma asteptam sa dureze mai mult acest concurs si sa fie mai multi cei care posteaza,-sau inscris multi dar putini au postat.Plus ca dpdv al meu termenii de comparatie nu au fost bine pusi la punct,n-am intentionat nici o clipa sa castig insa mi-as fi dorit mai multa socializare intre jucatori si o apropiere a lor.

Cat despre premii intradevar nici eu nu cred ca au fost alocate corect(doar unul dintre castigatori poate ar fi meritat sa castige),dar nici in realitate cel mai potrivit om pentru a fi presedinte nu va fi. Multi voteaza,pe culori,pentru postari lungi,pentru prietenie,estenta subiectului fiind data la o parte.Regulamentul este regulament :))
Dureros este sa vezi cum jucatorii care au capacitate se lasa inselati de asemenea aspecte.

Ne mai bagam la un concurs daca mai apare :))) sau stam relax la hyperborea fara cresteri de tensiune arteriala :))

Mai stii tu, porcule draga, pe cand erai Zamfira si iti reprosam voturile pe baza de skype si prietesuguri raspandite prin diversele concursuri si concursulete de pe extern? Erai Napoleonul meu:)) Ce vremuri, Doamne! Bine ca s-au dus.:)
 

DeletedUser2351

Guest
Tatal lor(Bubu) vrei ca sa primesti tu premiul de 100 gold?Uite iti cedez cei 100 gold ca sa poti dormi linistit la noapte.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Tatal lor(Bubu) vrei ca sa primesti tu premiul de 100 gold?Uite iti cedez cei 100 gold ca sa poti dormi linistit la noapte.Iar tu Zamfira ai uitat ca pe lumea eroilor ai vorbit cu o gramada ca sa te voteze pentru personalitatea luni?

Ipoade,eu m-am descalificat singur,si nu imi doream premiul,nici macar nu il puteam incasa pentru ca contul acesta nu e pe joc!
E vorba de fair si atat!
 

DeletedUser

Guest
Sigur ca da,te cred ...
Dar tot un misto de concurs a fost!
punctele trebuia sa le dati voi...si nu altii intre ei!
Consider ca cei care erau abilitati in a spune ce e bun si ce nu era echipa de moderatori sau admini..si nu soacra mea si bunica mea
In stilul asta fac si eu un concurs si pun toti purceii sa ma voteze....(nu ca nu sa mai intamplat),pai cum ,castigam asa la capul gol..?

In lumea idealista in care acest concurs a fost creat, trebuiau sa existe muuuuulte postari cu argumente care sa sustina cele doua sisteme de cucerire iar cei care le citeau sa le premieze cu puncte de reputatie in baza argumentelor pe care le contineau. Si exista postari care au fost premiate tocmai din motivul expus mai sus. Repet, la profilul jucatorilor se pot vedea punctele primite si de cine au fost acordate...
 

DeletedUser

Guest
Deci chestia cu votatul unul pe altul intr-un concurs,ma da pe spate rau!
DAca cineva imi spune ca postarea lui Ipod a fost atat de interesanta incat acea intreaga pagina scrisa a lui cristoselu a "palit" ,ma las de scris pe aici!
Am spus ca unii cu "latratul"si "muscatul" si altii cu incasatul,nu's cum se face dar mereu la locul potrivit!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Bubu data viitoare iti promit ca fac manevra. Ne bagam la un concurs si postezi decat o fraza din 5-6 cuvinte,iti pot da cuvantul meu de om ca vei castiga.Am in lista mea de skipe cel putin 100-150 de jucatori fosti jucatori de grepolis(bine inteles cel putin jumatate din ei cu cont pe forumul extern) la care daca as apela vreodata mi-ar intinde o mana de ajutor.
Tii minte ca a mai fost o faza de genul asta la concursul personalitatea lunii in care chiar tu ai fost unul din personajele principale.

Pai i-a gandeste-te tu acum,jucatorii care au fost de partea ta atunci,jucatorii care au fost de partea mea atunci sunt cel lejer peste suta :))) . Oh da ,sa vezi atunci reputatie maxima.

Iti spun sincer ca puteam face manevra asta,la acest concurs intre tine,money si mine nu ca am fi optat vreunu dintre noi pentru premiu. Putea strica concursul facand asta regulamentar(eu am mai facuto in trecut,am regretat dar acum in urma celor intamplate nu-mi pare rau) .
Nu-mi pare rau pentru ca daca nu o faceam eu o faceau altii,clar daca accepti vreun fel de concurs sigur ca vom avea regulamentul in fata il vom respecta,insa trebuie sa ne urmarim prppriul nostru interes.
Da proba,imi aduc aminte,asta e meritam sa se intample asa,este pedeapsa de la Dumnezeu :))

Noapte buna am fugit.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Sa ne reamintim de Personalitatea Lunii, care era practica de vot atunci si nu vreau sa jignesc pe nimeni cand spun asta... Iar cu privire la voturile pe care noi, echipa de moderatori ar fi trebuit sa le acordam, nici nu vreau sa imi imaginez ce iesea daca rezultatele nu erau pe placul unora. Ceva de genul nenumaratelor teme deschise pe tema "am fost banat nevinovat, echipa e nashpa" sau" mi-a fost spart contul, dati-mi orasele inapoi"

PS: ar trebui sa ne dea de gandit acest concurs despre modul de apreciere al efortului depus de unii oameni.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Nu's ce draq ma pus pe mine sa ma inscriu in" corul latratorilor',am mai avut parte de asemeanea manevre tactice si nu m-am lecuit!
Promit ca nu mai postez la nici un concurs,daca o voi face .sa imi dati ban ca inseamna ca nu sunt eu (bubu) pe cont!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Da, ma bucur ca s-a inteles intentia, aprecierea efortului depus atat de echipa in organizarea concursului cat si a jucatorilor care au dezbatut in adevaratul sens al cuvantului cele doua sisteme de cucerire m-a lasat fara cuvinte, si mai ales pentru demonstrarea (a nu stiu cata oara) ca vorba fratilor nostri de peste ocean "no good deed goes unpunished" este adevarata :|
 

DeletedUser2351

Guest
Ipoade,eu m-am descalificat singur,si nu imi doream premiul,nici macar nu il puteam incasa pentru ca contul acesta nu e pe joc!
E vorba de fair si atat!
Si ce dovezi ai ca nu am fost "fair si atat"?Te rog frumos sa nu mai arunci cu noroi la adresa mea pentru ca nu ma cunosti.Fac ceva pe cei 100 gold, iar tu Zamfirel cred ca ai uitat de lumea eroilor ce mult ai vorbit ca sa fie votat x si y.In fine credeti ce vreti pentru ca imi este egal de parerea voastra.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus