[GHID] Revolta

DeletedUser

Guest
NECESAR !

- armata ( navala si terestra )
- nava de colonizare
- revolta cercetata
- puncte de cultura suficiente

Asta inseamna ca veti avea nevoie de :

- depozit level 23
- academie level 28
- port level 20

Armata terestra

Una din diferentele dintre sistemele de revolta si cucerire este faptul ca va trebui ca atacatorul sa invinga armata playerului care se apara de doua ori. Deci , va vor trebui ceva soldati pentru a castiga.

Armata navala

Nava de colonizare este scumpa si cand este folosita , trebuie sa treaca mult timp pentru a ajunge la orasul tinta.
Cum este logic , detinatorul orasului pe care il ataci are un interes major in a te opri. Va trebui sa mai trimiti cel putin inca o nava in afara de cea de colonizare..
De asemenea veti avea nevoie si de trupe de soldati care sa vina odata cu navele. Asigurati-va ca aveti suficiente nave de transport pentru a ii transporta pe toti.

Nava de colonizare

Inainte de a construi nava de colonizare , va trebui ca aceasta sa fie cercetata in academie. Asta inseamna ca va trebui ca academia sa fi de minim lvl 22 . De asemenea veti avea nevoie de 7.5k lemn , 7.5k piatra si 9.5k argint. Pentru a avea acest numar mare de resurse va trebui ca depozitul sa fie minim level 16 ( sau 13 cu ceramica cercetata ).
De asemenea portul va trebui sa fie de level 20. Nava de colonizare va putea fii construita cu 10k lemn , piatra si argint si populatia sa fie de minim 170 oameni.

Sistemul Revoltei

Nu veti putea sa cercetati revolta pana nu veti avea academia la nivelul 28. Costul cercetari este de 12k lemn , 12k piatra si 16k argint. Pentru a avea spatiu pentru aceste resurse , va trebui sa aveti depozitul level 23 ( sau 20 cu ceramica cercetata ).

REVOLTA

Capturarea unui oras pe o lume unde functioneaza sistemul revoltei se face in 2 pasi.
Prima oara atacatorul trebuie sa trimita un atac revolta. Atacul revolta este un atac special , care , daca se arata ca a fii un succes , va cauza o revolutie de 12 ore dupa ce loveste.
Dupa ce trece perioada de 12 ore , incepe revolutia . Aceasta dureaza la fel ca atacul , 12 h.

Ce faci cand esti atacat ?

Daca esti in situatia in care cineva incearca sa iti ia orasul , iti vor trebui foarte multe trupe bazate pe defensiva. Imediat ce observati un atac revolta , informati-va membrii aliantei din care faceti parte.


Cam asta a fost tot. Ghidul nu este facut de mine . L-am gasit in engleza si l-am tradus , pentru a se bucura si ceilati membrii si pentru a va informa mai bine , ca sa stiti cum sa folositi atacurile sub forma de revolta . Va rog sa imi scuzati greselile gramaticale , am scris foarte repede si nu am stat sa verific. Daca aveti intrebari nu ezitati sa mi le adresati aici , in topicul acesta , sau printr-un mesaj pe forum sau in-game.
 

DeletedUser

Guest
"CETATEA DE SCAUN pe 05.03.13 la ora 09:34
SAL.
WE DA DUTE IN MORTIII MATI NU MA MAI ATACA ATAT.
CA MAI PLICTISIT.
MERCI.:D "
.................................
sunt revoltat!!! se baneaza pt asta sau se da fermare :)) ?

- - - Updated - - -

nu vreau sa fie banat ...doar k nu am vazut tema pt injuri:p
 

DeletedUser

Guest
Dupa ce atacul cu revolta intra in polis, trupele se retrag sau raman acolo?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser9314

Guest
Daca invingi toate trupele din polis incepe revolta iar trupele tale se intorc acas.
 
Sus