(game) Ştiaţi că...?

  • Autor subiect DeletedUser1411
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser6873

Guest
Nu stiam si nu cred,pentru ca e imposibil :) Doar daca nu esti Chuck Norris.

primul “calculator” apare in 1623 si este realizat de Wilhelm Schickard? Masina este denumita Speeding Clock si putea face singura adunari si scaderi dar numai cu numere compuse din maxim 6 cifre.

Si ma rog de ce? Sunt lucruri despre corpul omenesc pe care n-ai de unde sa le sti , mai citeste si tu !


Stiati ca : Celulele care alcatuiesc creierul uman pot stoca de pana la 5 ori mai multa informatie decat cuprinde toata Enciclopedia Britanica?


Poftim :

http://www.9am.ro/top/Incredibil/211338/78-de-curiozitati-ale-corpului-uman.html


 

DeletedUser8998

Guest
De ce numai 10% din creierul uman conţine cod executabil?
S-a descoperit că restul sunt comentarii.
 

DeletedUser8998

Guest
Internetul este singurul loc în care bărbaţii sînt bărbaţi, femeile sînt bărbaţi, iar fetiţele mici şi perverse sînt agenţi F.B.I.
 

DeletedUser7784

Guest
primul laptop comercial (oferit pentru cumparare) a fost Osborne1, produs in 1981? Acesta costa 1795 $ dar oferea un pachet software de 2000 $, pe langa configuratia hardware destul de avansata pentru acele timpuri: 64 kB RAM, procesor Z80 de 4 MHz si doua unitati floppy. Principalul avantaj al acestui notebook era, pe langa raportul pret-beneficii, faptul ca putea fi transportat usor cu ajutorul avioanelor comerciale, incapand sub scaunul pasagerilor. Principalul dezavantaj era dimensiunea foarte mica a ecranului: doar 5 inch.
 

DeletedUser

Guest
ba copile tu esti retardat ma ?
mai dute-n spanac de prost ce esti ..
Bai moderatorilor , iar ma iau la cearta cu voi .. voi chiar sunteti batuti in cap ? datii dracu ban lu asta ca ma dispera , mai bine nu ar mai exista forumul extern decat sa aibe in el un pisacios in pampers pe aici :|.
 

DeletedUser6067

Guest
ba copile tu esti retardat ma ?
mai dute-n spanac de prost ce esti ..
Bai moderatorilor , iar ma iau la cearta cu voi .. voi chiar sunteti batuti in cap ? datii dracu ban lu asta ca ma dispera , mai bine nu ar mai exista forumul extern decat sa aibe in el un pisacios in pampers pe aici :|.
doamne........tu ma injuri prin mesaje pe 3 topicuri si tot eu sa ma duc in hawai nu prea cred:D
 

DeletedUser

Guest
n-are nimic .. mai bine ma duc eu la maiami beach cu Borcea , stam cu fetitele pe plaja .. decat sa vad un EPIC FAIL
 

DeletedUser1411

Guest
@Minov..te rog sa nu mai folosesti cuvinte licentioase pe forum..
Considera ca ai un avertisment..din partea mea.
Indiferent cat de tare te deranjeaza un jucator..nimic si nimeni nu iti permite sa folosesti cuvinte jignitoare.
Mi-ai dovedit de multe ori ca esti un om cu capul pe umeri si nu unul care sprijina usa cortului..
Nu ma lasa sa imi schimb impresia..


@David658..este a doua oara cand iti fac observatie ca faci spam pe unde apuci..
Este ultima data cand mai fac acest lucru..
Data viitoare nu mai stam la discutii..
Esti pe un forum..esti intr-un topic cu o anumita tematica..ori esti la subiect atunci cand postezi ori privesti si ATAT!..
Lasa-i pe ceilalti care considera subiectul interesant sa se exprime..
In plus de asta, ai alte 2 teme cu spam unde sa vorbesti ce vrei si cat vrei..

Cu asta am incheiat discutiile privind comentariile rautacioase din partea voastra.
Nu vreau sa raspundeti aici..decat legat de subiectul temei..
Pentru detalii sau nelamuriri..rog PM.
 

DeletedUser5208

Guest
In fiecare zi anticorpii tai ucid o celula canceroasa .
 

DeletedUser1411

Guest
..Daca locuiesti in Statele Unite, in Milwaukee, si vrei sa-ti scoti elefantul la plimbare pe strada, trebuie sa respecti legea, care spune ca poti face asta doar daca iti tii elefantul in lesa pe toata durata plimbarii?
 

DeletedUser5208

Guest
tipic americanilor :) ...garantat sa ai si tomberonu' in care sa aduni ceea ce produce' micutul "pet" .
 

DeletedUser1411

Guest
:)))

...Abdul Kassem Ismael, mare vizir al Persiei în secolul al X-lea, nu se despărţea niciodată de cărţile sale. Cele 117.000 de volume erau cărate de 400 de cămile, dresate să meargă în ordine alfabetică?
 

DeletedUser6873

Guest
ba copile tu esti retardat ma ?
mai dute-n spanac de prost ce esti ..
Bai moderatorilor , iar ma iau la cearta cu voi .. voi chiar sunteti batuti in cap ? datii dracu ban lu asta ca ma dispera , mai bine nu ar mai exista forumul extern decat sa aibe in el un pisacios in pampers pe aici :|.



Daca ai sti cata dreptate iti dau !


Si sa fin on , cu toate ca o sa vina iar copilul ala redus mintal care o sa faca iar Spam pentru ca doar asta stie . dar ma rog!

Stiati ca :
Corpul utilizeaza 300 muschi pentru a tine corpul in pozitie stabila, dreapta?
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus