Ferma

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Nu am mai jucat de ceva timp Grepolis si nu mai stiu daca a fost propus ceea ce voi scrie:
In legatura cu ferma...m-am gandit ca in loc sa primim direct oamenii la fiecare nivel al fermei sa fie ceva de genul:
1 om pe ora...1,5 oameni pe ora..2 oameni pe ora ...si tot asa
Cred ca ar fi mai bine sa avem mai multi oameni la armata,decat sa avem o armata limitata;mi se pare mult mai bine sa duci o lupta cu o armata mai numeroasa :D Oricum ne trebuie foarte multi oameni si pentru construirea navelor sau a creaturilor mitologice(cel putin asa imi amintesc)
Astept pareri...
 

DeletedUser

Guest
CONTRA.

De ce? pentru ca , asa faci 99999999999 gardieni ..
dupa ce , ca .. aparatorul este in favoare ( fara propunerea ta ) , inseamna ca nu ne mai facem armata , ca nu mai atacam , si ca nu mai primim puncte de batalie ..


este o prostie :D.:pro:
 

DeletedUser6010

Guest
Contra!

Srry... dar si eu sunt contra! Motivul: ideea ta presupune o schimbare radicala a modului de joc!
 

DeletedUser

Guest
CONTRA.

De ce? pentru ca , asa faci 99999999999 gardieni ..
dupa ce , ca .. aparatorul este in favoare ( fara propunerea ta ) , inseamna ca nu ne mai facem armata , ca nu mai atacam , si ca nu mai primim puncte de batalie ..


este o prostie :D.:pro:

Bah incepatorule tu gardieni primesti pana la nivelul 25 al fermei pe urma nu conteaza cat de mare ai feram tot 375 de gardieni primesti,sau 250 depinde de cercetari.
Pe langa asta FACI PCT DE CULTURA MAI MULTE MAH
una e cand distrugi 1000 de usoare si alta e cand distrugi 200

Schimbare radicala,ce schimbare frate ca tot la fel cuceresti orase doar ca atunci cand ataci trimiti in atac 1000 de usoare nu 250,e o schimbare numerica daca stii sa joci nu te afecteaza.

Si oricum daca ai 30-40 de orase si esti dintr o alianta mare strangi oricum pe putin 2000 de usoare
 

DeletedUser

Guest
Nu am mai jucat de ceva timp Grepolis si nu mai stiu daca a fost propus ceea ce voi scrie:
In legatura cu ferma...m-am gandit ca in loc sa primim direct oamenii la fiecare nivel al fermei sa fie ceva de genul:
1 om pe ora...1,5 oameni pe ora..2 oameni pe ora ...si tot asa
Cred ca ar fi mai bine sa avem mai multi oameni la armata,decat sa avem o armata limitata;mi se pare mult mai bine sa duci o lupta cu o armata mai numeroasa :D Oricum ne trebuie foarte multi oameni si pentru construirea navelor sau a creaturilor mitologice(cel putin asa imi amintesc)
Astept pareri...

Eu Sunt Pro...E enervanta limita asta a populatiei ...Mai multa pop=Un razboi mai adevarat...e mai frumos sa treimiti 5000 hopliti sau 3000 care dekat 500 sau 300..deci sunt PRO:cool::cool::cool:
 

DeletedUser

Guest
prorprorprorporproor

pro. Ar face jocu mai interesant ,am fi mai activi .E nasol cand vezi ca ai 0 populatie libera si nu ai pe cine sa ataci , asa poti sa iti faci mereu oameni ptr lupta(SW) ,dar de asemenea daca pierzi trupele o sa fie un mare dezavantaji ptr tine sau ptr alti ,ar trb sa suna altcumva propunerea ta , ceva de genu 2500 populatie libera + 1 sau 2,5 oameni pe ora ( asta daca ai populatie 0 sa iti fie pulsati cate 2 sau 3 oameni).:pro:

CONTRA.

De ce? pentru ca , asa faci 99999999999 gardieni ..
dupa ce , ca .. aparatorul este in favoare ( fara propunerea ta ) , inseamna ca nu ne mai facem armata , ca nu mai atacam , si ca nu mai primim puncte de batalie ..


este o prostie .
=)) nu o sa primesti in veci 99999999999 gardieni , primesti gardieni doar pana la nivel 25 al fermei acum depinde la ce nivel ai ferma daca ai 30 primesti 350 sau nu mai stiu daca ai 40 tot la fel primesti .
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
GARDIenI PRIMESTI PANA LA lvl 25 MAHHHHHHHH voi stiti sa cititi?

Eu zic ca daca s ar marii populatia maxima pana la 5000 pentru inceput ar fi perfect.
Acest lucru se poate face destul de simplu prin modificarea bailor termale.
+ UN COST FOARTE MARE AL LOR SI UN TIMP LA FEL DE MARE sa zicem 4 zile
dar in acest caz toata lumea va construii baile iar restul constructiilor unice nu se vor mai construii
 

DeletedUser9220

Guest
e interesanta ideea ta
am o varianta cu care s-ar putea sa fie de acord majoritatea jucatorilor
cu cat creste mai mult nivelul fermei, cu atat creste si populatia pe ora (fara sa aibe legatura cu gardienii)
la fiecare nivel de ferma primesti un nr de populatie libera si o productie pe ora mai mare
si in cazul populatiei (fara o anumita limita)
intelegeti?
e un fel de combinatie dintre cele 3 mine si Ferma
 

DeletedUser

Guest
chineza

na din ce am inteles cresterea niv ferma face mai multi oameni/h si nu vor fi limita la population




PRO
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus