Favoritul zeilor

  • Autor subiect DeletedUser7851
  • Data de început

DeletedUser15825

Guest
Întemeietor este şeful absolut şi are drepturi în mod automat pentru toate funcţiile din cadrul alianţei. În plus, întemeietorii pot redenumi şi dizolva alianţa.
 

DeletedUser14698

Guest
Ca întemeietor, un jucător este şeful absolut şi are drepturi în mod automat pentru toate funcţiile din cadrul alianţei. În plus, întemeietorii pot redenumi şi dizolva alianţa.
 

DeletedUser14698

Guest
asupra oraselor fantoma nu putem folosi nici o putere divina
 

DeletedUser14157

Guest
Ce puteri divine nu puteti folosi asupra oraselor fantoma?
Nu se poate folosi nici o putere divina asupra oraselor fantoma, din pacate !
smiley_emoticons_nicken.gif
 

DeletedUser

Guest
Asupra oraselor fantoma nu se poate folosi nici un fel de putere divina de la nici unul dintre cei 6 zei disponibili.
 

nicol 10

Stie Tot
Urasc sa scriu asemeni colegilor astfel ca voi inflori in stilul meu propriu :) daca nu as fi avut deja 5 ani de joc pe Hyperborea poate ca imi era dat sa vad mai rar orase fantoma. De multe ori iti vine sa le darami din temelie, inclusiv cu vraji, dar cum un oras fantoma nu venereaza asolut nimic, automat nu le poti sprijini cu unitati mitice, nu mai zic de Semne divine, Fulgere, Casatorii, Fericire, Spor, Daruri de la Poseidon si Artemis, Chemari, Cutremure, Zeita, Protectie, Ciuma, Bogatii, Vedenii sau Purificari.
 

DeletedUser5209

Guest
Asupra oraselor fantoma nu se pot folosi nici una dintre puterile divine.
 

DeletedUser7851

Guest
La care cercetare din academie nu ati renunta (exceptand cucerirea si nava de colonizare) indiferent de tipul orasului ? (argumentati)
 

DeletedUser5209

Guest
Buna intrebare.
Insa daca ar fi asa, personal consider ca una dintre cele mai importante cercetari din academie si la care nu as renunta, este plugul.
Populatia oferita de aceasta cercetare este foarte importanta pentru dezvoltarea orasului respectiv.
 

DeletedUser14157

Guest
Pentru mine cea mai importanta cercetare pentru toate orasele este "PLUGUL" apoi este CERAMICA .
Ele sunt cele mai importante cercetari pentru toate tipurile de orase.
Prima cercetare importanta pe care o fac cu mare drag pe toate orasele este ceramica pentru marirea depozitului, dar daca ar trebui sa aleg intre cele 2 (ps: nu as avea cum sa renunt niciodata la ele). As alege PLUGUL pentru cresterea populatiei consider ca este mai importanta populatia orasului decat capacitatea depozitului.
 

DeletedUser16139

Guest
Pentru mine cea mai importanta cercetare este:democrația pentru că dacă un jucător încearcă să cucerească orașul o sa dureze mai mult
După falanga:pentru că armata mea are mai multa putere în război
 

DeletedUser

Guest
In opinia mea cea mai importanta cercetare in academie este democratia ( asta pe o lume cu asediu bineinteles ) , deoarece e foarte posibil sa te trezesti putin inainte de bonus cu o nava in port , fara timp pentru atacat in acea noaptea , dar datorita timpului oferit de demoractie se poate prelungi asediul pana dupa bonus ceea ce da o buna sansa in plus de a salva orasul , asta mai ales pe lumile unde durata normala a asediului este egala cu durata bonusului de noapte ( de ex lumea Sparta).
 

DeletedUser16071

Guest
cercetarea cea mai importanta este plugul - indiferent de oras.
nu exista oras unde sa nu am cercetat plugul.
populatia in plus oferita de catre aceasta cercetare este foarte importanta in dezvoltarea orasului si in cresterea armatei pe orasul respectiv
 

DeletedUser15825

Guest
parerea mea, cea mai importanta este ”Straja orasului”
nu se stie niciodata cand este nevoie....asa ca este bine sa o ai la indemana ;)
 

DeletedUser7851

Guest
In ce conditii puteti obtine medalia "Divide si cucereste" nivel III?









topic deschis pana sambata, 7 octombrie, ora 21
 

DeletedUser7851

Guest
Cum procedati cand doriti sa cuceriti cu revolta orasul unui jucator?
 
Sus