exercitiu de imaginatie

DeletedUser

Guest
m-am razgandit!
eu pe insula pustie vreau asa:
pestisorul de aur--3 dorinte
lampa lui aladin--3 dorinte
o tigaie de teflon(dupa ce se termina dorintele pestisorului........)
 

DeletedUser

Guest
eu as lua:
1.Un cutit ( in caz ca gasesc manelisti pe acolo...)
2.Un Cremene( in caz ca gasesc si mai multi manelisti pe acolo....)
3.O tigaie ( in caz ca gasesc manelisti si mi-e foame....)
:))
 

DeletedUser

Guest
a a scos Moise apa din piatra seaca, asa scot eu manelisti din piatra SEACA: )))))))))))))))))
 

DeletedUser

Guest
1.as lua apa...sa nu mor de sete :p
2.as lua si ceva de mancare :D
3.as mai lua si un pistol/cutit in caz ca ma plictisesc de viata :eek:...oricum intelegeti care e faza...:D
daca-mi vine ori ma impusc cu cutitu' ori ma tai cu pistolu'
nu vreau lampa lu' Aladin,pestisor de aur..ca nu cred in d'astea pt ca nici nu exita
nu vreau nici semnalizator pt ca ai zis ca e un colt uitat de lume :p
si nu iau nici tigari ca nu fumez....nici telefon ca nu am semnal...si nici manele ca nu-mi plac...:p
 

DeletedUser

Guest
In Japonia, angajatii societatii Hime & Company din Tokio isi pot lua concediu platit in cazul imbolnavirii din…dragoste.

Miki Hiradate declara:

In cazul unei rupturi sentimentale, fiecare persoana are nevoie de cate un concediu platit, exact ca in caz de boala.

Dupa el, aceasta initiativa le permite angajatilor sai sa fie mai relaxati dupa un insucces sentimental, si astfel mai seriosi la munca. Alte avantaje oferite de aceasta companie? Doua dimineti de concediu platit sunt oferite anual pentru a face cumparaturile in sezoanele de reduceri…
Tu pentru ce ai da zile libere?
 

DeletedUser

Guest
Tu pentru ce ai da zile libere?

eu asa da zile libere: Duminica , de sarbatori maai importante,si o zi inainte de orice post ( sa poata merge omaneii sa se spovedeasca daca sunt ortodoxi iar daca nu, sa stea acasa ) si cind cer ei daca sunt bolnavi, renoveaza casa sau pur si simplu vor sa se mai odihneasca de la lucru.....
 

DeletedUser

Guest
pai astea sunt deja..unde-i imaginatia in actiune?

nu la toate companiile.... de exemplu am un prieten care mama lui, nu are liber Duminica, de sarbatori, doar de asit o zi, iar pt concediu trebuie sa se roage o luna de sefa ca sa ii dea, si si cand ii da, ii da concediu o sptamana.....
 

DeletedUser

Guest
asta deja e impotriva legilor in vigoare. sambata si duminica se rev\compenseaza cu alta zi sua se platesc dublu orele de lucru si concediul este obligatoriu 19 zile parca , dar depinde de domeniul in care lucreaza
 

DeletedUser

Guest
Eu as lua un CALCULATOR(CA SA NU MA PLICTISESC,SI BINEINTELES AS TRAGE FIRUL DE NET PESTE OCEAN)
AS MAI LUA O MINGE CA SA NU SE DUCA SPIRITUL DE MICROBIST DIN MINE
Si bineinteles o carte(eventual Robinson Crusoe)ca sa stiu ce sa fac ca sa nu mor de plictiseala.:cool:

As da concediu in zilele alea de vara cum a fost si asta,in care prietenul nostru soare face nazuri(doamne fereste!)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
1. Un ceas clasic - pentru lupa cu care poți aprinde focul și pentru limbile lui din care poți face o busolă.

2. Un briceag multifuncțional .

3. O foaie de cort.
 

DeletedUser

Guest
1. o carte
2. ac si ata
3. hmmm... pe Dark ? :D restul sunt la el
 

DeletedUser

Guest
Și uite așa am ajuns obect!!
Și..nici măcar pe locul 1 în topul preferințelor!!! :))


Peiii..crezi tu că ai timp să stai cu burta la soare și să citești? Sau că că ai timp să-ți cârpești ciorapii!?
Renunță la toate alea..și mai negociem dacă te las să mă folosești pe post de obect!!

Pfff!!!Să mă folosești, ai!?
 

DeletedUser

Guest
Nu te folosesc, doar profit de ce aduci tu. Am voie, nu ? :d
 

DeletedUser

Guest
1. Poza cu familia ( sa-mi dea putere de cate ori nu mai cred in mine)
2. Ata/ Sfoara ( sa pot face legatura intre busteni sau o casa de lemn)
3. O trusa medicala ( ceva spirt,rivanol,apa oxigentat etc..)
 
Ultima editare de un moderator:
Sus