exercitiu de imaginatie

DeletedUser

Guest
Exercitiu: naufragiu pe o insulita pustie (nu conteaza unde...intr-un colt uitat de lume).. Ai dreptul sa iei cu tine doar trei obiecte...
Ce obiecte ai alege?....
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Eu as lua doar un cutit!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
ce s-a intamplat cu cola si ciocolata??????????
ca si eu vreau d-alea!
dar in loc de cutit as alege mai degraba o cutie neagra sau baliza cu semnalizator din ala de SOS :">
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
as fi zis 1 cutit, 1 bricheta, 1 pachet de tigari... dar cutitul o sa ma ajute sa supravietuiesc mai mult decat m-ar ajunge tigarile, si n-ar fi bine, asa ca renunt la cutit si iau..
1 bricheta si 2 pachete de tigari :))
 

DeletedUser

Guest
Manele Land

-una la mână, iau cu mine toți maneliștii ăia mari ca să îmi cânte numa mie toată ziua la plajă să stau cu burta în sus și să arunc cu bani în stânga și-n dreapta

-două la mână, iau toate bagaboantele din Voluntari și din Colentina să joace pă plajă din buric

-și mai iau cu mine restaurantu lu Gioconda Corsicanu dă la mine dă la colț ca să nu mor de foame

și pormo, după ce am luat cu mine strictu necesar proclam acolo Republica Manele
atâta numa, că mă tem că să duce dracu toată pustietatea când să află de asta că toți șmecherii o să caute să vină acolo să asculte pă Salam care cântă la patronu Gioconda și să vadă fetele mele la lucru


cred că ar fi nevoie și de al patrulea lucru, dacă îmi este permis(probabil nu) anume o basculantă de lopeți ca să le dau la toți băieții mei să întoarem mormanele de valută ca să nu prindă mucegai și să se strice că ar fi păcat
 

DeletedUser

Guest
cred ca am specificat obiecte, dar fie , acceptam si derogari de la regula
 

DeletedUser

Guest
-una la mână, iau cu mine toți maneliștii ăia mari ca să îmi cânte numa mie toată ziua la plajă să stau cu burta în sus și să arunc cu bani în stânga și-n dreapta

-două la mână, iau toate bagaboantele din Voluntari și din Colentina să joace pă plajă din buric

-și mai iau cu mine restaurantu lu Gioconda Corsicanu dă la mine dă la colț ca să nu mor de foame

și pormo, după ce am luat cu mine strictu necesar proclam acolo Republica Manele
atâta numa, că mă tem că să duce dracu toată pustietatea când să află de asta că toți șmecherii o să caute să vină acolo să asculte pă Salam care cântă la patronu Gioconda și să vadă fetele mele la lucru


cred că ar fi nevoie și de al patrulea lucru, dacă îmi este permis(probabil nu) anume o basculantă de lopeți ca să le dau la toți băieții mei să întoarem mormanele de valută ca să nu prindă mucegai și să se strice că ar fi păcat
foarte tare! :cool:
cel mai potrivit topic in care sa spui asta..ce iti imaginezi si mai poate fi si comparat cu realitatea ;)...
dar in realitate treaba sta altfel nu? manele land exista deja prin unele cartiere din bucuresti si nu numai, bagaboante este, smecheri (mai parliti si mai putin parliti) da este, lopeti va trebe, doar ca in loc de bani folositi mormanele de gunoi de dupa bloc, si toata treaba-i buna :))
 

DeletedUser

Guest
ei, ei , sa fim seriosi, nu numai in bucuresti se asculta manele , sunt bagaboante sau mai stiu eu ce, asta o gasesi oriunde , chiar si intre cei care-si spun stilati sau intre tarani la carciuma din sat. sa nu degeneram acum.
 

DeletedUser

Guest
da n-am zis ca nu sunt peste tot, am zis de bucuresti facand legatura cu cartierele mentionate de el :)
Voluntari și din Colentina
PS: stiu ca voluntari e un pic mai mult de cartier (tentativa de oras cu iz de comuna si...) , da trecem peste
 

DeletedUser

Guest
Emo Land

cam rasiști unii...
nici banii nu vă plac, nici femeile superbengoase și nici manelele de superclasă
frate, dacă nu vă convine fantezia mea, mergeți pă insula emo...
luați 3 lucruri de bază cum ar fi
-un set de lame()
-mp3 player cu baterie solară cu tokyo hotel
-un container cu produse de machiat pentru toți băieții

(pă unde era asta?... în Marea Roșie, cumva?
...poantă! v-ați prins, Marea Roșie?)
 

DeletedUser

Guest
:cool: haha
eu nu-s emo ;) , rasist? poate un pic pe ascuns :p
doar ca nu-mi plac manelele si cei ce apartin stilului respectiv :) , da n-am nimic impotriva ta, esti liber sa asculti ce vrei, si sa mai ne spui si noua pe aici, sa avem de ce sa ne amuzam, important e ca radem cu tine , si nu de tine ; sau cel putin eu ;)
 

DeletedUser

Guest
Eu rad de tine:))de radetot:)
huh? da de ce sa razi de el? il cunosti personal? arata aiurea, sau ceva de genu?
radem de ce spune el aici, dar de unde stii ca ce spune el aici nu e la misto?
in privinta mea, ar fi 2 variante, ori e cineva care face misto si se pricepe la facut atmosfera, ori e primul cocalar cult, dar mizez pe prima varianta.
Spre deosebire de altii a demonstrat multe, uite ex: la forumul de propuneri, in posturile sale , parerile lui sunt mult mai argumentate decat ale altora, stie ce vorbeste, chiar daca o face folosind un limbaj mai aparte :)
 

DeletedUser

Guest
1 Rasismul presupune că oamenii sunt inegali în funcţie de etnia căreia îi aparţin sau de culoarea pielii, adică, mai global, convingerea că popoarele sunt inegale ca atare si prin urmare an0n1m nu este chiar rasist...
2. Cat priveste Bucurestiul si comentariile cu Bucuresteni ,indiferent de cartier va rog sa va abtineti.(Prietenii stiu de ce :D )
 

DeletedUser

Guest
Hai sa vedem ce am lua ...
Sa presupunem ca pe insula aceea pustie creste marijuana ok ?
As lua un camion de baxuri de foite.
Un cutit.
Cremene dalea de are Bear Grils :D
 

DeletedUser

Guest
daca marijuana creste acolo, foite iti aduci tu, cu ce aprinzi ca sa le si fumezi? :))
 
Sus