Eroare

  • Autor subiect DPT.SUCflow
  • Data de început

DeletedUser

Guest
buna..in primul rand as dori sa spun ca ati facut o treaba minunata cu sunetele!este un detaliu foarte foarte frumos!..problema este : cand clickez pe academie cateodata imi apare eroare ,,Of nu mai merge! Ceva nu a mers bine la afisarea acestei pagini de web.Pentru a continua,reincarcati-o sau vizitati o alta pagina...dau refresh si in cele din urma merge. mentionez :cand nu am sunetele totul decurge normal...este doar la mine eroarea?
 

DeletedUser9417

Guest
eu joc pe serverul international si patesc acelasi lucru, aici pe serverul romanesc nu am activat sunetele din cauza asta,
 

DeletedUser9489

Guest
Eu consider foarte frumos sunetul Academiei si al Vrajilor!
 

DeletedUser

Guest
De multe ori , cand apas pe diferite cladiri sau schimb orasele imi da eroare de incarcare..
 

DeletedUser

Guest
Am vazut tema si cunostem problema. Si dezvoltatorii jocului cunosc problema si speram sa o rezolve in urmatoarea actualizare. Din pacate pana atunci nu va putem ajuta cu foarte multe lucruri. Din cate am inteles de la cativa jucatori, inchiderea sunetelor rezolva partial problema.
 

DeletedUser

Guest
Am vazut tema si cunostem problema. Si dezvoltatorii jocului cunosc problema si speram sa o rezolve in urmatoarea actualizare. Din pacate pana atunci nu va putem ajuta cu foarte multe lucruri. Din cate am inteles de la cativa jucatori, inchiderea sunetelor rezolva partial problema.

prea frumoase pentru a le inchide:D
 

DeletedUser

Guest
Ce se intampla cu versiunea asta 2.36??
slaba rau....lasam sunete si altele!
De exemplu:
1-serverul nu calculeaza imediat numarul de soldati ce pot fi "facuti" cu resursele existente in acel moment in depozit! Trebuie sa dau refresh de 4-5 ori ca sa recalculele...incet incet recalculeaza!
2- cand deschid din bara de premium portul...nu apare nimic>pagina goala,fara obtiuni daor prezenta acea stilizare pentru port pe fundalul paginii!
3- cand deschid cazarma..>idem,trebie sa dau refresh la pagina.sa imi apara obtiuni..e deranjant!
 

DeletedUser

Guest
1. Problema apare in cazul trupelor ce necesita 0 resurse de un anumit tip. Trebuie sa ai cel putin o resursa de acel fel per trupa recrutata pentru a putea da comanda de recrutare (de aici senzatia de recalculare inceata). E intradevar o problema din partea noastra si speram sa fie rezolvata in viitorul apropiat (urmatoarea actualizare?).
2 si 3. E o problema din ce in ce mai des raportata, insa nu am reusit vreodata sa o reproduc. Din cate am putut sa-mi dau seama, marea majoritate a celor ce au o asemenea problema folosesc Chrome. Incearca sa-ti golesti memoria cache sau sa folosesti cel putin temporar si alt browser.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser11464

Guest
Ce se intampla cu versiunea asta 2.36??
slaba rau....lasam sunete si altele!
De exemplu:
1-serverul nu calculeaza imediat numarul de soldati ce pot fi "facuti" cu resursele existente in acel moment in depozit! Trebuie sa dau refresh de 4-5 ori ca sa recalculele...incet incet recalculeaza!
2- cand deschid din bara de premium portul...nu apare nimic>pagina goala,fara obtiuni daor prezenta acea stilizare pentru port pe fundalul paginii!
3- cand deschid cazarma..>idem,trebie sa dau refresh la pagina.sa imi apara obtiuni..e deranjant!
mie imi arata ca e cazarma si e goala pagina
 

DeletedUser

Guest
Eu cel putin din cate am inteles, si lui la fel.. Si vad ca, la fel, folosesti Chrome.. Din pacate cred ca exista o incompatibilitate in momentul de fata. Te rog, la fel, incearca sa-ti golesti memoria cache a browser-ului si, daca tot nu functioneaza, incearca temporar sa folosesti alt browser (cel putin pana la viitoarea actualizare)
 

DeletedUser

Guest
Ce se intampla cu versiunea asta 2.36??
slaba rau....lasam sunete si altele!
De exemplu:
1-serverul nu calculeaza imediat numarul de soldati ce pot fi "facuti" cu resursele existente in acel moment in depozit! Trebuie sa dau refresh de 4-5 ori ca sa recalculele...incet incet recalculeaza!
2- cand deschid din bara de premium portul...nu apare nimic>pagina goala,fara obtiuni daor prezenta acea stilizare pentru port pe fundalul paginii!
3- cand deschid cazarma..>idem,trebie sa dau refresh la pagina.sa imi apara obtiuni..e deranjant!
bubu, ce naiba nu ai inteles? nu stii ca nu-i intereseaza decit $$$ pe astia? putin le pasa ca tu bagi $$$ si nu-ti merge jocul, atit timp cit bagi $$$. daca nu ai mai baga, in schimb, ar fi problema. de ce crezi ca s-a schimbat versiunea de joc? pt ca acum, daca nu pompezi $$$ nu ai nici o sansa in fata unuia care nu stie jocul, dar baga $$$ cu nemiluita.... nu-s de ce va agitati atita.... iar pt dragalasul de orbit, care le stie "ei" pe toate, inca ceva de meditat:
http://img850.imageshack.us/img850/4470/timp1.png
http://img836.imageshack.us/img836/3203/timp2.png
http://img138.imageshack.us/img138/3296/bugcazarma.png
la primele doua, doua orase pe aceasi lume, fara cercetari... diferenta de timp... "ei" o cunosc. :) la a treia imagine.... no coment! "voi" o sti si pe asta, nu? :)
 

DeletedUser

Guest
Pentru primele doua print-uri (diferenta de timp):

Modificare versiunea 3.22 a spus:
Timpul de constructie, in primul oras, al unui jucator, pentru cladirile cu nivel mai mic de 11 a fost redus cu un factor.
Modificarea completa a versiunii respective o poti gasi in anuntul facut aici: http://forum.ro.grepolis.com/showthread.php?8451-Versiunea-2-32

Pentru cel de-ar treilea print-screen am aceeasi rugaminte ca mai sus (golirea memoriei cache sau incercarea temporara a altui browser). Fiind putin diferita, poti alternativ sa apelezi si la sistemul de suport.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Si mai e ceva....
Cand deschizi pestera....la un oras cu pestera sub nivelul 10 si vrei sa depozitezi argin...(la rss ai...in exemplul meu 2500 monede si nu se vede nimic la pestere nu te lasa sa bagi monede trebuie dat refresh de cateva ori...:( )
 

DeletedUser

Guest
1. Problema apare in cazul trupelor ce necesita 0 resurse de un anumit tip. Trebuie sa ai cel putin o resursa de acel fel per trupa recrutata pentru a putea da comanda de recrutare (de aici senzatia de recalculare inceata). E intradevar o problema din partea noastra si speram sa fie rezolvata in viitorul apropiat (urmatoarea actualizare?).
2 si 3. E o problema din ce in ce mai des raportata, insa nu am reusit vreodata sa o reproduc. Din cate am putut sa-mi dau seama, marea majoritate a celor ce au o asemenea problema folosesc Chrome. Incearca sa-ti golesti memoria cache sau sa folosesti cel putin temporar si alt browser.

Nooo,nu folosesc Chrome,nu am folosit niciodata,mozila..doar mozila,curat cache de imi vine acru cu Ccliner..degeaba!
In legatura cu acele resurse de care spuneai,cum sa m-a explic ca sa fiu inteles exact,resursele existau in depozit,dar serverul(am sa dau un exemplu la obiect,ca sa fiu inteles)nu imi dadea voie sa fac decat foarte putine trupe!
mai exact:aveam 23k piatra si 20K fier,doream sa fac holpliti.....serverul din cazarma imi arata ca pot face ,atentie,14 hopliti,atat!
Mai sa fie m-am tampit eu..sau nu vad bine,am dat refresh,24hopliti,am dat refresh,46hopliti,,,etc..pana am ajuns la numarul normal ce il puteam face deobicei!
cred ca se poate verifica ca aseara am avut foarte multe reconectari,generate de acele refreshuri!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Nooo,nu folosesc Chrome,nu am folosit niciodata,mozila..doar mozila,curat cache de imi vine acru cu Ccliner..degeaba!
In legatura cu acele resurse de care spuneai,cum sa m-a explic ca sa fiu inteles exact,resursele existau in depozit,dar serverul(am sa dau un exemplu la obiect,ca sa fiu inteles)nu imi dadea voie sa fac decat foarte putine trupe!
mai exact:aveam 23k piatra si 20K fier,doream sa fac holpliti.....serverul din cazarma imi arata ca pot face ,atentie,14 hopliti,atat!
Mai sa fie m-am tampit eu..sau nu vad bine,am dat refresh,24hopliti,am dat refresh,46hopliti,,,etc..pana am ajuns la numarul normal ce il puteam face deobicei!
cred ca se poate verifica ca aseara am avut foarte multe reconectari,generate de acele refreshuri!

In privinta resurselor, citeste mai atent ce spuneam.. Hopliti au nevoie de 0 lemn. Din cauza unei erori, ai nevoie sa deti cate un (1) lemn pentru fiecare hoplit ce-l vrei recrutat. Astfel, cum intrai si iti crestea numarul de lemne, iti crestea si numarul de hopliti ce-i poti recruta.

In privinta browser-ului, multumesc, e bine stiut. Daca poti, incearca totusi sa-l actualizezi. Poate te ajuta.
 

DeletedUser

Guest
Din pacate nu e asa cum spui,la lemn nu eram chiar ZERO,insa nici nu intram rar ca sa creasca sa spunem productia de lemn pentru a-mi mari numarul de hopliti,ci doar dadeam refresh..si se marea numarul de hopliti!
Nu cred ca produc 20-30 de lemn pe secunda ,desi mi-as dori!
acum de exemplu,e normal nu am aceste probleme...nici cele legate de cazarma!
am sa fac un test cu zero pe lemn ,sa vad daca e asa cum spui...revin cu poza daca am sa reusesc!

- - - Updated - - -

Am facut proba,nu e adevarat ceea ce presupui,chestia cuu eroarea de 1 unitate de lemn/hoplit>uite proba>>>
acum nu mai e valabila?
e pe acelasi oras unde am avut probleme dimineatza!
aV7RsRcCuYcU2KGyEDaE.png
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Da un refresh, si intra imediat in cazarma sa vezi ca cele doua numere vor fi intotdeauna aceleasi. Mai mult.. inchide cazarma si redeschide-o, sa vezi ca numarul hoplitilor ce pot fi recrutati creste in acelasi ritm cu cresterea lemnului.
 
Sus