Eroare "Navă de colonizare"

  • Autor subiect DeletedUser14416
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser14416

Guest
Lumea Omega

Exact cum spune şi titlul am o problemă cu trimiterea navei. Am curăţat oraşul cu pricina împreună cu alţi colegi, am aşteptat până a izbucnit revolta şi când să trimit nava îmi spunea :
Pentru un atac cu o navă de colonizare trebuie să trimiteţi şi unităţi terestre
Specific : aveam bifate cel puţin 300 unităţi terestre împreuna cu nava !

Am zis că poate nu merge să atac cu nava doar respectivul oraş care voiam să-l iau... însă nu merge să trimit nava pe niciun oraş de pe hartă.

Ok, am dat refresh...m-am delogat de pe mozilla şi m-am logat pe Chrome, Opera, Explorer aceeaşi chestie.

1.
2.

Am crezut după cele întâmplate că poate am eu vreo problemă cu calculatorul, aşa că m-am logat pe telefon(Samsung s4) şi acolo acelaşi mesaj.

Cât timp va persista problema, este cineva căruia i s-a mai întâmplat aşa ceva ?! Şi daca poate vreunul din voi să-mi spună cum pot rezolva acest bug.
 

Atașamente

  • bug2.jpg
    bug2.jpg
    26,3 KB · Vizualizări: 5
  • buggrep.jpg
    buggrep.jpg
    27,2 KB · Vizualizări: 3
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser14416

Guest
Si cu naval aceelasi lucru. In poza nu se mai vede ca tocasem usoarele pe orasul in cauza...oricum am incercat si cu ele, nu merge !
 
Ultima editare de un moderator:

nicol 10

Stie Tot
pozele pe care le ai nu cred ca pot fi luate in calcul pentru ca nu ai formatie completa pentru a trimite o nava in ciuda mesajului, trebuie naval pe langa nava si desigur terestru. Completeaza si daca problema persista, faci un print situatiei
 
Ultima editare:

DeletedUser14105

Guest
Bună erkate, în pozele de mai sus la fel cum a spus nicol 10 nu se afla și naval alături nava, de aceea scrie asa. Trimite trupele cu nava, transportoarele însoțite de minim o ușoară apoi te rog sa îmi spui dacă merge și sa revii cu un print.
 

DeletedUser13231

Guest
Bună erkate, în pozele de mai sus la fel cum a spus nicol 10 nu se afla și naval alături nava, de aceea scrie asa. Trimite trupele cu nava, transportoarele însoțite de minim o ușoară apoi te rog sa îmi spui dacă merge și sa revii cu un print.

imi pare rau dar nu ma pot abtine:

pentru a fi admin trebuie sa ai bune cunostiinte de limba romana si ceva abilitati de comunicare

din pacate constat ca tie iti cam lipsesc aceste "lucruri"

textul postat de tine are lipsa ceva virgule si ceva acorduri, apreciez efortul tau, dar textul postat de tine este putin cam agramat:-/

- - - Actualizat - - -

Si cu naval aceelasi lucru. In poza nu se mai vede ca tocasem usoarele pe orasul in cauza...oricum am incercat si cu ele, nu merge !


mai simplu suna asa:

- pentru a trimite o nava de cucerire trebuie sa trimiti urmatoarele unitati: nava + unitati de lupta navala (nave usoare sau bireme) + unitati de lupta terestra (manticore/harpii/pegasi - nu este nevoie si de nave de transport sau orice alte unitati de lupta terestra impreuna cu nave de transport)
 
Ultima editare de un moderator:

nicol 10

Stie Tot
" unitati de lupta terestra (manticore/harpii/pegasi - nu este nevoie si de unitati de transport sau orice alte unitati de lupta terestra impreuna cu nave de transport) "
nu stiam ca se poate trimite nava fara transportoare, acestea nefiind necesare in cazul unitatilor mentionate de tine, ok, bine de stiut, voi incerca
 

DeletedUser13231

Guest
" unitati de lupta terestra (manticore/harpii/pegasi - nu este nevoie si de unitati de transport sau orice alte unitati de lupta terestra impreuna cu nave de transport) "
nu stiam ca se poate trimite nava fara transportoare, acestea nefiind necesare in cazul unitatilor mentionate de tine, ok, bine de stiut, voi incerca

garantat merge ;)

de aia ma si iau de baietel - daca vroia, putea sa ofere o informare corecta si completa, el insa a vrut sa faca pe filosoful si a iesit un text agramat care nici nu ofera o informare completa
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser14105

Guest
imi pare rau dar nu ma pot abtine:

pentru a fi admin trebuie sa ai bune cunostiinte de limba romana si ceva abilitati de comunicare

Va invit daca doriti sa discutati cu mine pe privat , altfel incalcati regulile forumului cu postarile dumneavoastra , iar apoi va intrebati de ce luati warn sau ban pe forum....
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser14416

Guest
Problemă rezolvată.
Pe forumul alianţei cineva mi-a zis să şterg cookies/cache şi să caut puţin pe nea Gugăl ceva legat de un anumit site(sa nu fac reclama : am*zon)...era vorba de niste ferestre pop-up. Am intrat pe pagina de asistenţă a browserului am urmat paşii de acolo şi am mai umblat puţin prin regedit, am şters/editat niscai chestii de prin sistem ce ţinea de browsere şi acum merge.

Sincer nu ştiu exact ce am facut, dar sunt bucuros ca nava dă din vâsle din nou.
 

DeletedUser7851

Guest
Sa inteleg ca acest topic poate fi inchis? :-/
Pentru acest gen de probleme, in afara de postarile pe forum puteti folosi cu incredere si sistemul de tichete. Oricand un admin poate verifica sesizarea dumneavoastra si va poate indruma. :)
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus