Discutii

  • Autor subiect DeletedUser8418
  • Data de început
BUNA NICO!
smiley_emoticons_winken4.gif
 

DeletedUser12202

Guest
Mama nu mai este.
.A fost actor la Teatrul de papusi(la fel si tata),numai...38 de ani.
Nu vreti sa stiti cum i-au afectat mainile meseria.Spunea : nu-i nimic,bucuria copiilor,palmele lor care aplaudau,merita orice.De o mie de ori daca m-as naste,as face acelasi lucru,bucuria copiilor,palmele lor care aplauda,nu se compara cu nimic !Si nu a fost numai...papusereasa-recunoscuta,e drept,a fost,este si va ramane o mama extraordinara !Nu pt.ca este mama mea,pt.ca asta este ea(mi-as dori ca toate mamele din lume sa fie macar ca ea - nu ar mai fi copii oropsiti,nefericiti,).
Toti aveti mame erxtraordinare,a mea...este a mea,este unica si iubirea ei....ramane peste timp.
Fizic,seman cu ea f.f.mult,o copie un pic mai stearsa.Avea pe cineva care ii taia lemne,ii sapa gradina,pe care il ...teroriza la ce si cum sa-si ajute,sa-si creasca copilul(a ramas cu el din fasa),sa nu indrazneasca sa vina la ea baut..Cat am fost acasa(eu stau in Oradea,mama in Botosani),Viorel(omul care o ajuta) a fost mereu langa mine.In durerea mea,nu am realizat ca in mine o vede pe mama.
De ce postez aici ?Nu stiu,e spam,sunt ganduri...
Pana mai ieri,inca eram copil-nu contreaza anii,acum...
"cine are printi,inca nu e pierdut,
cine are parinti,inca are trecut "
Iubiti-va,respectati-va parintii,mai ales,faceti-va timp pt.ei.
De 40 de ani,concediul meu era acasa,la mama.
Prea putin.Merita de o mie de ori mai mult.
Draga de ea ma astepta si...ma trata de parca as fi avut 5-6 ani !Si nu ma lasa sa fac nimic,doar cumparaturi de la piata(contra cronometru :) ),in rest...nu stiam nimic,eram tot puiul mic al mamei.
Dragilor,cat aveti parinti,bucurati-va de ei !
 

nicol 10

Stie Tot
invata sa traiesti cu durerea draga mea si sa vorbesti despre ea, de ce nu, de cate ori simte sufletul tau nevoia. De ce spun sa te inveti cu ea? sa devina parte din tine? pentru ca nu va disparea niciodata, iti spun eu din proprie experienta, sunt deja 15 ani de cand vorbesc cu o cruce de piatra asezata pe-un petic de pamant. Fii puternica si vorbeste mereu cu ea, despre ea, etc
 

akali7

Membru activ
As dori si eu sa stiu cum este posibil ca jucatori precum cei din Demos Kratos,lumea Delos baga nave cu cateva secunde inainte de intrarea vacantei,dau atacuri la secunda intr-un mod foarte ciudat,nu exista asemenea noroc decat daca ai hack sau BOT...
Este inadmisibil asa ceva!!!
Cum sa dai ban neatacabil unuia dintre cei din Demos iar colegului meu atacabil????
Jocul asta va deveni o rusine!!
 

nicol 10

Stie Tot
da.. :( ne lovim tot timpul de asa ceva, ne plangem in stanga si'n dreapta ca mai apoi sa primim raspunsul halucinant: ''Da, este posibil, dar cu multa munca'' Ce mai poti spune sau face impotriva unui astfel de raspuns?
 
Ultima editare:

DeletedUser12202

Guest
invata sa traiesti cu durerea draga mea si sa vorbesti despre ea, de ce nu, de cate ori simte sufletul tau nevoia. De ce spun sa te inveti cu ea? sa devina parte din tine? pentru ca nu va disparea niciodata, iti spun eu din proprie experienta, sunt deja 15 ani de cand vorbesc cu o cruce de piatra asezata pe-un petic de pamant. Fii puternica si vorbeste mereu cu ea, despre ea, etc
Iti multumesc pt.sfat,dar....dar,mama mea te-ar fi pus la colt :).Sa-i inveti puiul(nu conteaza cati ani am,eram puiul ei-vorba ei,pt mine si fratele meu : degeaba anii,tot mici si prosti sunteti,nu stiti nimic,gata !:) )sa traiasca cu durerea pierderii ei,sa devina durerea parte din ea ( cand m-a protejat de cand ma stiu) ?Nu !Dor,da,durere,nu.
Ramane dor,f.f.mult dor,amintiri,povesti,glume,ea este si va fi langa mine mereu,nu fizic,spiritual.
Era asa de senina si impacata cu ea,spuneai ca doarme,sincer,ma asteptam sa se ridice si sa ne certe ca ne-am prostit.De ceva ani ne spunea sa fim cuminti,sa realizam ca are o varsta frumoasa,ca este o fericita : si-a vazut copii la casa lor,ca are nepoti pe care i-a crescut,ca are stranepot,ca sunt toti sanatosi ,cuminti,ce ar vrea mai mult ?Asata conteaza.Sa ne bucuram de fiecare zi in care vedem soarele,de o floare,de un fluture,de un zambet de copil.Se ruga sa nu-i ia Dumnezeu mintile si sa o tina pana poate sa-si faca ea ce are nevoie.Asa a fost.Doare,dar durerea devine nostalgie.Mama mereu va fi acolo,in casuta ei,mama va fi mereu langa noi,chiar daca nu fizic,mama traieste prin noi.
Si,mereu ajungeam careva la ea,nu toti o data,probleme,viata.Acum,am fost toti acolo,toti,ne-a adunat,draga de ea.Si in fiecare an,am hotarat,de ziua ei,indiferent de ce probleme avem,indiferent unde vom fi,vom fi acolo,toti,la casuta ei.Si stiu ca ea va fi langa noi.
 
Sus