Discutii legate de Reducerea costurilor de construcție și Inventarul

DeletedUser7210

Guest
scump:)))) 50 de gold pt o reducere,25 era ami dragut...inteleg,nu voi stabiliti asta:)
 

DeletedUser5957

Guest
Mie imi place sistemul de inventariere , dar reducerea costurilor de constructie... nu prea se merita monede de aur pentru aia .
 

DeletedUser

Guest
Intradevar ei au mai mult de castigat decat noi....Modalitate noua de a scoate bani:|
DAr si noi avem de castigat destul;)
 

DeletedUser9489

Guest
Intrebarea mea e simpla:

1) Easter Event 2013 se va lansa in jurul date de 31 martie 2013 sau in jurul datei de 5 mai 2013?
 

DeletedUser9489

Guest
Dragi admini, si Inventarul la ce foloseste in luna aprilie? Cum il putem utiliza in aprilie 2013? Ce depozitam in el? Praf?
 

DeletedUser9411

Guest
Si asa jucatorii cu premiu sunt mereu primii la inceputul lumii, dar si cu reducerile astea, poti sa pui pe jocul asta cruce... ca cei fara premiu mai mult decit tine protectia de incepatori nu vor mai juca
 

DeletedUser

Guest
Fratilor, pe serverul Oropos englezesc deja s-a terminat treaba cu Easter Event, iar asa puteai folosi inventarul, dar eu aici nu inteleg cum il folosesti.... Poate cineva sa-mi explice??? Adica cum stochez eu acolo vraji, sau favoruri sau resurse sau orice merge stocat acolo.

Apropo, la Grepolis United 2013 era vorba despre o chestie cu Eroi.... Cand va fi activata :), ca ideea e geniala :)

- - - Updated - - -

Tidus, nu e deloc adevarat ce spui, crede-ma... Nu se poate sa te plangi din cauza ca dupa protectie deja esti luat de jucaotrii cu premium. Dac a te crezi un jucator experimentat, chiar si fara premium ai putea fi in stare sa-i bati ;).
 

DeletedUser

Guest
Tot nam inteles cu ce te ajuta inventaru poate sa imi explice si mie cineva??
 

Mr Jack

Super Moderator
simplu, sunt eveneminte speciale, cum este cel de paste, au mai fost si in trecut, cu ocazia acestor evinimente se castiga recompense speciale care trebuiau folosite intr-un timp scurt, acum exista posibilitatea ca acele recompense sa fie stocate la inventar si folosite mai tarziu, cand ai nevoie.
 

DeletedUser

Guest
Trecand peste conturile premium, noi cei care jucam fara ele si care dam culoare jocului, pentru ca fara noi cred ca jocul s-ar transforma intr-o licitatie (cine da mai mult castiga! ce?? nu se stie ) ne lovim la fiecare inceput de aceleasi probleme: costurile, dar mai ales timpii de constructie. In incercarea lor de a-i lungi zilele si de a-i forta pe cei dispusi sa pluseze sa o faca, dezoltztorii au pus aceste "frane" care odata cu depasirea gradului de incepator pe o lume, daca reiei jocul pe alta sau dai restart devin extreme de suparatoare.
Am mai propus la tema "O lume pentru jucatori" urmatoarele:
Oare a calculat cineva timpul pe care trbuie sa-l dormi pe tastatura pana sa ajungi sa poti baga o nava??? Cred ca dureaza 3 zile doar pentru a aduce depozitul la 20,+ senatul, + ferma, + academia,+,+...
Cel putin la primul oras ar trebui sa reduca la jumatate timpii de constructie.

Revin cu ideea si aici! Cred ca normal ar fi sa ne creeze posibilitatea de a juca si dupa aceea sa poata veni cu diferente pentru cei care platesc.
 
Sus