Dezamagitor

  • Autor subiect DeletedUser6811
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser6811

Guest
Buna dimineata.
Pun in discutie un subiect foarte delicat, legat de folosirea scripturilor interzise pentru acest joc. Personal stiam de existenta lor dar nu le-am folosit niciodata dar am fost dezavantajat in mai multe cazuri de folosirea acestor scripturi de catre jucatori cu care eram in conflict. Am facut tichete, aducand si dovezi iar raspunsul administratorilor a fost intotdeauna "In acest joc nu se pot folosi trupe fake sau scripturi pentru resurse etc". Nu voi posta ce scripturi interzise se pot folosi sau unde se gasesc pentru ca nu doresc acest lucru dar voi posta raspunsul unui admin catre un jucator care a folosit aceste scripturi.

---------

<<< 5 zile pentru ca sunteti la prima abatere, asta numai daca promiteti ca dupa expirarea banului uitati de orice script ilegal ...deacord ?
Astept raspunsul dumneavoastra.

ADMIN FARA NUME
Echipa Grepolis Romania
www.grepolis.ro

ADMIN FARA NUME
2012-04-11 22:17:59
Nu aveti voie cu nici un script pe aceasta lume. Va rog sa dezinstalati tot in moentul in care expira banul .:)
Contul dumeavostra se va debana pe data de 15.04.2012 la ora 22:15

------------

Intrebarea mea este, se pot folosi sau nu? pentru ca aici vad o contradictie.

Am facut acesasta postare cu riscul de a fi banat permanent si pe joc.

//Editat de Norbit: Scripturile ilegale nu se limiteaza doar la "trupe ilegale". Automatizarea de exemplu e interzisa.. Data viitoare inainte sa te repezi astfel pe forum, te rog sa te gandesti mai bine.
Pentru clarificare: Nu se pot, in acest joc (si in jocurile de genul acesta in general) obtine trupe "fake" sau adauga resurse in contul unui utilizator prin scripturi. Asta fiindca in jocurile browser-based "clientul" nu e responsabil cu marirea numarului de resurse, calcularea numarului de trupe sau calcularea numarului de resurse necesare pentru a cumpara o trupa sau a mari o cladire, ci serverul. Astfel, "crack-uirea" la nivelul clientului e imposibila.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser7210

Guest
sunt curios cat va rezista aceasta postare:)))daca se va sterge personal voi da mass in toate alinatele din toate lumiile ca fiecare jucator sa afle de existenta acestor scripturi ilegale...daca o sa fie cazul o sa le dau si saitul sa-si instaleze si ei...macar sa fim toti cu scripte nu decat 20% din jucatori

poate ca unii nu stiu ce inseamna un script ilegal...iti instalezi acel script si el iti face armata,construieste,farama fara ca acel jucator sa aiba vrun merit....mai are putin si iti face de mancare.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser3972

Guest
sunt curios cat va rezista aceasta postare:)))daca se va sterge personal voi da mass in toate alinatele din toape lumiile ca fiecare jucator sa afle de existenta acestor scripturi ilegale...daca o sa fie cazul o sa le dau si saitul sa-si instaleze si ei...macar sa fim toti cu scripte nu decat 20% din jucatori

poate ca unii nu stiu ce inseamna un script ilegal...iti instalezi acel script si el iti face armata,construieste,farama fara ca acel jucator sa aiba vrun merit....mai are putin si iti face de mancare.
Stiu de cateva scripturi acceptate.
Dupa parerea mea,nici un script nu ar trebui folosit.Ori jucam toti "curat" ori folosim toti scripturi.
 

DeletedUser7210

Guest
eu fac ceva pe scripturi nu le-am folosit niciodata nici palea legale nici palea ilegale dar e strigator la cer sa vezi un jucator care foloseste un script de un an si ii da 5 zile ban...
 

DeletedUser6811

Guest
macar a luat 5 zile ban :)
eu ii stiu pe altii care nu au luat nimic :(
 

DeletedUser

Guest
5 zile ban nu mi se pare o pedeapsa foarte aspra. In 5 zile instaleaza 100 de scripturi si isi vede de drum mai departe. Aseara am cautat pe net si am vazut ca sunt o gramada de scripturi de genul asta care pentru trupe, care pe ntru resurse...

Ar fi un lucru bun daca acest topic ar ridica niste semne de intrebare administratorilor de joc si ar verifica toti jucatorii pentru asa ceva pentru ca existenta acestor scripturi cam anuleaza rostul monedelor de aur. Si cu cont premium si fara, timpul in care se fac trupele sau navele este mai lung decat cele cateva secunde care iti ia sa tastezi cateva comenzi in acele programe-minune.

Sper ca utilizarea unor astfel de scripturi va fi mai aspru sanctionata de acum inainte si verificarile sa se faca minutios, pentru ca asta cu "lasam la latitudinea jucatorilor aspectele astea" nu mai tine, de-a lungul timpului s-a dovedit clar ca foarte putini au notiunea de "corect" implementata in vocabular si comportament.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser3972

Guest
Sunt mult mai aspre pedepsele la multicont,decat la acesti jucatori.
 

DeletedUser6811

Guest
Sunt mult mai aspre pedepsele la multicont,decat la acesti jucatori.

mai deranjant este faptul ca in momentul in care ii faci ticket unui jucator de genul asta, iti raspund admini ca nu se pot folosi trupe hack sau ceva de genul de-ti vine sa-ti iei campii. pai cum poti explica ca in 6 ore se pot face 50 de usoare pe o lume de viteza 2 care este la inceput (avea port maxim 20). faceti si voi calcule si vedeti ca nu iese. sau cum poti explica ca faci intr-o zi 25000 de puncte ca atacator (atacandu-l pe unu care folosea astfel de programe) si nu iei medalia de atacatorul zilei dar in schimb o ia cineva care a facut decat 15000 de puncte?? exemplele pot continua.
 

DeletedUser7478

Guest
Acele scripturi sunt ele in sine fake-uri,sunt facute sa vi se afle parola si sa vi se fure contul.Soft-ul celor din germania depisteaza automat fara prea multe dar si poate, orice modificare in scriptul original,cine spune ca a folosit script pentru resurse e un mare mincinos si daca a folosit nu ia iesit nimic findca era un program soft fals creat frumos sa arate a ce trebuie sa arate, dar care nu are cum sa fie utilizat in mod real.
 

DeletedUser

Guest
Si ce sa faca cu contul meu daca imi afla parola? In cel mai rau caz, imi strica trupele din orase si injura pe altii...

Si daca sunt fake, cum iti explici ca exista cel putin un jucator blocat pentru utilizarea scripturilor de genul asta. In prima postare este mentionat lucrul asta.

<<< 5 zile pentru ca sunteti la prima abatere, asta numai daca promiteti ca dupa expirarea banului uitati de orice script ilegal ...deacord ?
Astept raspunsul dumneavoastra.

ADMIN FARA NUME
Echipa Grepolis Romania
www.grepolis.ro
 

DeletedUser6312

Guest
Mda, cunosc si eu jucator care a folosit script pentru farmat, constructie de trupe etc...nu e corect fata de ceilalti jucatori...
totusi, odata instalat acel script iti asumi riscul de a fi prins si sanctionat, unii jucatori sunt prinsi, altii nu.
Sanctiunile, clar, ar trebui sa fie mai mari, as fi deacord chiar si cu banare permanenta pentru ca daca vrei sa joci Grepolis,
o faci curat, fara fara a trisa,
Cat despre verificarea tuturor jucatorilor de catre admini, e cam dificil, ganditi-va cat de mare e volumul de munca :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
2kinky4u a spus:
Cat despre verificarea tuturor jucatorilor de catre admini, e cam dificil, ganditi-va cat volum de munca e

Da,dar sincer adminilor nu le e niciodata greu sa intoarca o discutie,si sa te faca sa crezi ca ai gresit cu orice ce scop.Asta nu e greu cand e vorba de a bana pentru bunul lor plac,dar sa asigure un joc frumos celorlalti jucatori e mult mai greu.

Sincer pe mine ma doare-n cot de unu care are 2 conturi ,mai bine il depisteaza pe unu care are scipturi,dar na cu ce e omul invatat cu asta ramane in viata

Aaa si mai off dar tot legat de banari.
Mereu cand sunt injurat in diferite mesaje fac tichet adminilor,dar nu observ niciodata ca s-ar lua o oarecare masura impotriva celui/celor care ma injura.
 

DeletedUser

Guest
N-a zis nimeni ca e floare la ureche asta cu verificatul, dar daca nu o fac adminii cine sa o faca? E treaba lor sa tina lucrurile sub control si sa depisteze trisorii...
 

DeletedUser7210

Guest
Acele scripturi sunt ele in sine fake-uri,sunt facute sa vi se afle parola si sa vi se fure contul.Soft-ul celor din germania depisteaza automat fara prea multe dar si poate, orice modificare in scriptul original,cine spune ca a folosit script pentru resurse e un mare mincinos si daca a folosit nu ia iesit nimic findca era un program soft fals creat frumos sa arate a ce trebuie sa arate, dar care nu are cum sa fie utilizat in mod real.


cred ca joci alt joc..cum iti explici asta http://www.youtube.com/watch?v=cN4g4ncGylo&feature=player_embedded
 

DeletedUser

Guest
Deci la anumite persoane se aplica alte reguli, iar la alte persoane alte reguli, depinde cine pe cine cunoaste din ce se intelege , si din ce s-a vazut pana acum in joc . Toti care folosesc scripturi gen cheaturi ca alea sunt defapt scripturile mentionate de colegul nostru mai sus, trebuie sa fie aspru pedepsiti .

//Editat de Norbit: Nu. Toti au aceleasi reguli. Unele persoane doar recunosc sau inteleg mai greu de ce, ceea ce au facut e lipsit de fair-play si e impotriva regulamentului.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Da, uneori unii sunt mai "egali" decat altii si am dori sanctionarea exemplara a acestui tip de comportament.

//Editat de Norbit: Toti sunt la fel de egali. Tu, in special, ai si simtit asta (pe forum e drept).
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser6312

Guest
Mai am de adaugat ceva referitor la scripturi...ajuta doar la farmat, constructie de cladiri in polis si recrutare de trupe nicidecum la accelerarea constructiilor de orice fel sau a recrutarilor :)
Cat despre avantajarea unui jucator in detrimentul altuia, vreau sa cred ca asa ceva nu se intampla sau cel putin sper ca nu se intampla...sincer, daca as avea probe in sensul acesta, as renunta la joc desi imi place foarte mult...
 

DeletedUser6312

Guest
Anca, ai perfecta dreptate, pe un jucator mai putin activ il avantajeaza foarte mult un astfel de script :) asa ca sanctiunile pentru utilizarea unui script ar trebui sa fie mari, eu as zice chiar usturatoare...
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus