desfiintare alianta cu mai multi intemeietori

  • Autor subiect DeletedUser7794
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser7794

Guest
titlu propunere:desfiintare alianta cu mai multi intemeietori
descriere:propunerea mea suna cam asa;da ca o alianta are mai mult de 2 intemeietorii trebuie aprobarea amandurora pt a o desfiinta.
avantaje nu se v-a desfiinta alianta daca unul dintre intemeietori/conducatorii sau ceilalti membrii si desfiinteaza alianta la furie
dezavantaje:gasiti voi.
 

DeletedUser

Guest
titlu propunere:desfiintare alianta cu mai multi intemeietori
descriere:propunerea mea suna cam asa;da ca o alianta are mai mult de 2 intemeietorii trebuie aprobarea amandurora pt a o desfiinta.
avantaje nu se v-a desfiinta alianta daca unul dintre intemeietori/conducatorii sau ceilalti membrii si desfiinteaza alianta la furie
dezavantaje:gasiti voi.

Dezavantaj : Daca aceasta propunere se va implementa , intemeietorii care dau dizolvare le vor schimba dreptul de intemeietor si el va da desfiintare.
 

DeletedUser7478

Guest
titlu propunere:desfiintare alianta cu mai multi intemeietori
descriere:propunerea mea suna cam asa;da ca o alianta are mai mult de 2 intemeietorii trebuie aprobarea amandurora pt a o desfiinta.
avantaje nu se v-a desfiinta alianta daca unul dintre intemeietori/conducatorii sau ceilalti membrii si desfiinteaza alianta la furie
dezavantaje:gasiti voi.

Titlul textului tau nu are absolut nici o legatura cu continutul lui.Titlul spune sa se desfiinteze aliantele care au multi intemeietori,cam sec nu crezi. Daca vrei sa faci o propunere care vrei sa fie luato in considerare in modul serios ,respecta norme elementare.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5208

Guest
Afla el in curand, daca o tine tot asa:)


Cat despre propunere...da aia e o varianta sa scapi de mai multi intemeietori...dar poate gasim o varianta sa fixam si asta.
 

DeletedUser

Guest
Eu propun sa nu se acorde dreptul de intemeietor atat de usor. Defapt singura diferenta intre lider si intemeietor cam asta e, dreptul de dizolvare. ;)

Imi pare rau, o asemenea implementare ar ridica multe probleme.

@imperiu grec: Te-am mai rugat o data sa incetezi cu "version 3"
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus