Depozit - crestere nivel maxim

DeletedUser

Guest
Propun ca nivelul maxim la depozit sa fie de 40, tinand cont ca si la cariera de piatra, mina de argint si fabrica de cherestea, precum si la ferma nivelul maxim este de 40. Costul in timp si resurse sa fie calculat in continuare dupa aceeasi formula ca pana acum, la fel si capacitatea de depozitare resurse si punctajul cladirii, toate acestea crescand proportional pana la nivelul 40.
 

DeletedUser

Guest
Capacitatea maxima a fermei este de 3 000, iar a depozitului 23 000 .
Totusi nu prea sunt vantaje, eventual dezavantaje : s-ar scumpi celelalte cladiri.

Contra !
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Vreun avantaj?Nu prea vad.Insa vad un dezavantaj:cresc costurile pt. dezvoltarea unei cladiri.Depozitul este asa cum e acum pt. a favoriza cresterea mai rapida.Cerand cresterea nivelului maxim de dezvoltare al depozitului(si implicit capacitatea de stocare a materiilor) ceri si marirea costurilor pt. cladiri.

Contra!
 

DeletedUser

Guest
Cei doi care au raspuns au inteles altceva decat am propus eu.

Nu am cerut majorarea costurilor celorlalte cladiri, si nici cresterea nivelului la ferma. Doar calcularea costurilor nivelurilor de la 31 la 40 la depozit in continuare peste nivelul 30, dupa aceeasi formula. Celelalte cladiri sa nu fie afectate. Am exprimat motivele in primul post. Alte motive se mai gasesc expuse la http://forum.ro.grepolis.com/forumdisplay.php?f=5.

Credeam ca avantajele ar fi clare, dar se pare ca nu e asa: mai multe resurse disponibile cand este plin depozitul, o mai mare importanta acordata farmarii, plus in caz de inactivitate e o zi sau doua depozitul se va umple mai greu.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
O schimbare => alte schimbari.

Iti apreciez punctul de vedere, dar in starcraft am invatat ca degeaba ai resurse daca nu ai unitati (in special) si cladiri. Deci, mai bine cu mai putine resurse si unitatile, cladirile si cercetarile la maxim (sau cel putin cat este posibil la nivelul de dezvoltare actual) decat cu multe resurse. Plus, exista si piata care are rolul ei.

Mie aici mi se pare ca nu erai de acord.
 

DeletedUser

Guest
Gandeste putin.Daca se pot stoca mai multe materii in depozit,vor creste si costurile altor cladiri.E logic!Am inteles perfect ce ai vrut sa spui.Ti-am prezentat o "reactie adversa" a propunerii tale...
 

DeletedUser

Guest
PRO toate motivele de mai sus:) asa jocul devine mai greu de castigat :) pro..... si nu cred ca se va mari si capacitatea de productie a minelor.... si cu marirea nr. de oameni in ferma.... tot deacord:)
 

DeletedUser

Guest
PRO toate motivele de mai sus:) asa jocul devine mai greu de castigat :) pro..... si nu cred ca se va mari si capacitatea de productie a minelor.... si cu marirea nr. de oameni in ferma.... tot deacord:)

Motivele de mai sus erau contra , iar jocul nu poate fi "castigat" .:)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Motivele de mai sus erau contra, dar eu le folosesc ca sa fiu PRO100%
 

DeletedUser

Guest
O schimbare => alte schimbari.



Mie aici mi se pare ca nu erai de acord.

nu eram de acord cu marirea capacitatii de stocare la nivelele actuale, fara niciun efort din partea jucatorilor, iar ceea ce am propus eu este putin diferit: mai multe nivele, cu costurile aferente in resurse si timp.
 
Sus