Deathrow? Lambda?

  • Autor subiect Baietelul cel uratel
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Solicit in mod respectuos colegilor de pe lambda care au pus numele aliantei Deathrow sa schimbe imediat numele neavand accept pentru numele aliantei de la nici unul din membrii Deathrow-NWA care au castigat lumea eta.
Daca nu, rugam echipa de admini sa intervina, in general numele aliantelor nu se fura si se pun doar daca e cineva din alianta veche si care e si reprezentativ pentru alianta respectiva.
regretam ca membrii BZC actualmente Deathrow au fost banati in grup pentru incorectitudine dar asta nu a fost datorita noua, aliantei EQ
 

DeletedUser8203

Guest
Solicit in mod respectuos colegilor de pe lambda care au pus numele aliantei Deathrow sa schimbe imediat numele neavand accept pentru numele aliantei de la nici unul din membrii Deathrow-NWA care au castigat lumea eta.
Daca nu, rugam echipa de admini sa intervina, in general numele aliantelor nu se fura si se pun doar daca e cineva din alianta veche si care e si reprezentativ pentru alianta respectiva.
regretam ca membrii BZC actualmente Deathrow au fost banati in grup pentru incorectitudine dar asta nu a fost datorita noua, aliantei EQ

In primul rand, buna seara !
In al doilea rand, va rog un pic de atentie la limbaj, "furat" e cam mult, folosind acest cuvant ne considerati infractori ...
Intr-un fel, dumneavoastra invocati legea copyright-ului, care in acest caz nu se aplica.
Nu cred ca adminii au dreptul sa se amestece in aceasta problema ... Fiecare lume are aliantele sale, pe o lume putem fi "dusmani", pe alta colegi de alianta ...
Denumirile sunt alese aleatoriu de intemeietorii aliantelor, nu cred ca este necesar acceptul cuiva pentru asta ... Alianta din care cu mandrie faceti parte a avut "n" ocazii de a alege acest nume, adica Deathrow ...
Daca va deranjeaza acest aspect, si sunteti indragostit de acest nume, in mod la fel de respectuos va sugerez sa alegeti pentru alianta dumneavoastra un derivat al acestui nume, de exemplu Deathrow Academy ...
Va doresc o seara placuta !
 

DeletedUser

Guest
"Furat" nu este de loc mult si tinand seama de contextul in care a fost schimbata denumirea aliantei d-voastra este vizibila intentia provocatoare. La fel este modul tendetios si jignitor in care sugerati noul nume pe care sa-l punem aliantei EQ.
Va atentionez ca nu discut aceasta problema cu d-voastra in calitate de intemeietor al aliantei EQ ci ca prim fondator al aliantei Deathrow de pe ETA.
Denumirile nu sunt alese aleatoriu va rog sa va alegeti o denumire care sa va reprezinte nu numele unei aliante care a facut istorie pe grepolis si la care nu ati contribuit cu absolut nimic nici unul din membrii aliantei d-voastra.
Cand o sa demonstrati ca ati avut vreo contributie cat de mica la aducerea aliantei Deathrow pe locul I pe Eta si in postura de castigatoare a tututror titlurilor atunci o sa aveti dreptul sa va folositi de acest nume.
Va rog inca odata respectuos sa nu va bateti joc de munca unei aliante intregi de pe Eta oameni onesti corecti pe care nici nu-i cunoasteti.
 

DeletedUser8203

Guest
Va felicit si va asigur de tot respectul meu pentru calitatea de prim-intemeietor al aliantei EQ.
Daca dumneavoastra va simtiti jignit sau provocat, este problema dumneavoastra. A fost doar o sugestie, solutii sunt mai multe ! Noi consideram ca acest nume ni se potriveste ca o manusa.
Nu stiu la ce context va referiti si de ce tot aduceti in discutie lumea ETA, am tot respectul pentru onestitatea si corectitudinea castigatorilor, mi-ar face place sa-i cunosc personal, DAR, totusi, jucam pe LAMBDA ...
 

DeletedUser

Guest
Spre deosebire de dumneavoastra eu am tot dreptul sa discut de lumea Eta si aici pe Lambda. Va rog sa lasati ironiile pentru altii care le merita, eu v-am respectat mereu si va rog sa ma respectati si sa respectati ambele aliante unde sunt intemeietor. Eu v-am atras respectuos atentia si cu bun simt nu v-am ironizat prin nimic.
Daca doriti sa detaliez pot detalia nu am avut niciodata nici pe Eta nici aici pe Lambda 8 jucatori banati pentru joc incorect probabil. Nu cunosc motivele, de ce si datorita cui s-au aplicat sanctiunile si nici nu ma intereseaza asta fiind problema interna a d-voastra. Asa ca ma indoiesc ca acest nume vi se potriveste si nu accept sa va bateti joc de el.
 

DeletedUser8203

Guest
Interesant este faptul ca dumneavoastra cunoasteti problemele interne cu care se confrunta unele aliante si care se discuta pe forumurile interne sau pe alte cai de comunicare ... sunteti cumva admin ?
Oricine are dreptul la discutii pe orice lume unde are cont ...
Nu-si bate nimeni joc, va promit ca in maxim doua saptamani alianta Deathrow va ajunge pe una din primele 5 pozitii la atacatori, pentru a fi si dumneavoastra mandru de acest nume si pe lumea LAMBDA !
 

DeletedUser8203

Guest
Banuiesc, ca "vrajile" de distrugere ( cutremur, fulger ... ) pe care am inceput sa le primesc pe orase din partea unor jucatori din EQ si EQ II nu au nici o legatura cu aceasta discutie ...
 

DeletedUser

Guest
Eu sunt sigura ca au, pentru ca sigur citesc si altii ce se discuta aici si in afara de asta sunt destui colegi suparati de ceea ce ati facut. Nu-i pot impiedica sa-si exprime placerea si bucuria pentru noul nume al aliantei d-voastra.
 

DeletedUser8203

Guest
De asemenea, sunt convins ca evitati sa raspundeti unei intrebari directe din motive obiective ...
 

slash26ro

Membru
Interesant este faptul ca dumneavoastra cunoasteti problemele interne cu care se confrunta unele aliante si care se discuta pe forumurile interne sau pe alte cai de comunicare ... sunteti cumva admin ?
Oricine are dreptul la discutii pe orice lume unde are cont ...
Nu-si bate nimeni joc, va promit ca in maxim doua saptamani alianta Deathrow va ajunge pe una din primele 5 pozitii la atacatori, pentru a fi si dumneavoastra mandru de acest nume si pe lumea LAMBDA !
nu stiu daca la atacatori or sa ajunga in primii 5 dar s-ar putea sa ajunga la aparatori
un lucru e cert: or sa ajunga pe primul loc la incasatori de cutremure, fulgere, ciume si alte bube de pe la toti zeii
 

DeletedUser8203

Guest
nu stiu daca la atacatori or sa ajunga in primii 5 dar s-ar putea sa ajunga la aparatori
un lucru e cert: or sa ajunga pe primul loc la incasatori de cutremure, fulgere, ciume si alte bube de pe la toti zeii

Am zis in primii 5 ? Scuze, am gresit ... tintim primul loc !
Si ca sa-ti raspund cu aceeasi moneda, ai mare dreptate: "ai sa posezi cu adevarat ceea ce daruiesti" - Cinzir ;)
 

DeletedUser

Guest
Interesant este faptul ca dumneavoastra cunoasteti problemele interne cu care se confrunta unele aliante si care se discuta pe forumurile interne sau pe alte cai de comunicare ... sunteti cumva admin ?
Oricine are dreptul la discutii pe orice lume unde are cont ...
Nu-si bate nimeni joc, va promit ca in maxim doua saptamani alianta Deathrow va ajunge pe una din primele 5 pozitii la atacatori, pentru a fi si dumneavoastra mandru de acest nume si pe lumea LAMBDA !

Cer scuze ca nu am raspuns nu am observat postul, nu am evitat sa raspund, nu inteleg ce vreti sa insinuati prin faptul ca as cunoaste chipurile ce se discuta pe forumurile interne ale alte aliante, nu sunt admin asta o pot confirma chiar dansii.
Si nu inteleg la ce va referiti va rog sa detaliati, daca va referiti la faptul ca ati avut 8 jucatori banati asta nu e greu de depistat probabil ca nu prea stiti sa jucati daca va mira asta.
Si daca tot doriti un nume care sa vi se potriveasca manusa si sa fie perfect pentru d-voastra va propun sa luati numele Alianta 8 banati, va garantez ca putine aliante pe serverele Grepolis au reusit performanta asta, felicitari aveti cu ce va mandri
 

slash26ro

Membru
Am zis in primii 5 ? Scuze, am gresit ... tintim primul loc !
Si ca sa-ti raspund cu aceeasi moneda, ai mare dreptate: "ai sa posezi cu adevarat ceea ce daruiesti" - Cinzir ;)

e dreptul vostru sa visati :)
cat despre daruri....: mai am multe de oferit, stai linistit
apropo....sefii tai de ce nu participa la discutie ?....au fost banati?
 
Ultima editare:

DeletedUser

Guest
In primul rand, buna seara !
In al doilea rand, va rog un pic de atentie la limbaj, "furat" e cam mult, folosind acest cuvant ne considerati infractori ...
Intr-un fel, dumneavoastra invocati legea copyright-ului, care in acest caz nu se aplica.
Nu cred ca adminii au dreptul sa se amestece in aceasta problema ... Fiecare lume are aliantele sale, pe o lume putem fi "dusmani", pe alta colegi de alianta ...
Denumirile sunt alese aleatoriu de intemeietorii aliantelor, nu cred ca este necesar acceptul cuiva pentru asta ... Alianta din care cu mandrie faceti parte a avut "n" ocazii de a alege acest nume, adica Deathrow ...
Daca va deranjeaza acest aspect, si sunteti indragostit de acest nume, in mod la fel de respectuos va sugerez sa alegeti pentru alianta dumneavoastra un derivat al acestui nume, de exemplu Deathrow Academy ...
Va doresc o seara placuta !

Ce fel de om izbit in cap ar apela la un argument ca acela al infractionalitatii si aplicarea legii cand este acuzat ca a furat un nume intr-un joc virtual. In fine trec peste acest aspect de-a dreptu ordinar.

Adminii pot avea ce drepturi vor sau le-au fost oferite (aproximativ), ca d-asta sunt numiti admini si eu consider ca ar fi chiar recomandat ca ei sa se amestece in asemenea probleme deoarece ar potoli multe conflicte si ar scuti mult timp (timp al celor implicati).

Aleator? Cred ca singurul lucru aleator din postarea ta este faptul ca ai zis "Va doresc o seara placuta !", ca numele pus de voi (caci la asta ne referim in subiectul de fata) sigur nu este aleator, ci special ales sa incite la o mica disputa. Si acceptul cuiva poate fi necesar atunci cand folosesti numele unei aliante in care ai fost (ma rog, apartinut cu numele) si are totusi o istorie deloc de neglijat, ceea ce ati facut voi nu reprezinta decat o actiune josnica. Iar cand ridici pretentii la locul nu stiu care, se presupune ca ai totusi coloana vertebrala, ceea ce in cazul vostru lipseste cu desavarsire.

Hai sa-ti propun eu ceva, noi, Grepo-AllStars avem alianta cu Deathrow (actuala EQ) inca de la inceputul lumii, prin deducere nu vreti sa facem o alianta si cu voi?

PS: Care mai bolduieste cuvinte, se stie ... !
 

DeletedUser8203

Guest
Cer scuze ca nu am raspuns nu am observat postul, nu am evitat sa raspund, nu inteleg ce vreti sa insinuati prin faptul ca as cunoaste chipurile ce se discuta pe forumurile interne ale alte aliante, nu sunt admin asta o pot confirma chiar dansii.
Si nu inteleg la ce va referiti va rog sa detaliati, daca va referiti la faptul ca ati avut 8 jucatori banati asta nu e greu de depistat probabil ca nu prea stiti sa jucati daca va mira asta.
Si daca tot doriti un nume care sa vi se potriveasca manusa si sa fie perfect pentru d-voastra va propun sa luati numele Alianta 8 banati, va garantez ca putine aliante pe serverele Grepolis au reusit performanta asta, felicitari aveti cu ce va mandri

Nu insinuez nimic ! Cu riscul de a fi si eu blocat, voi spune direct:
De unde stii cu atata exactitate ca au fost ban-ati 8 jucatori ? Ai verificat toti membrii aliantei ? 75 % din membrii Deathrow nu stiu cati jucatori au fost interzisi, si stii tu ???
Oricare ar fi raspunsul tau, stim amandoi ca nu este cel corect. Dar stai linistita, nu mai dureaza mult si se rezolva aceasta problema ...
Si apropo de nume: si voi ati pus oraselor nume "incitatoare", a cerut cineva de la noi drepturi de autor pentru asta ?
 

DeletedUser

Guest
Si pe ce motiv ai cere "drepturi de autor" pentru numele unor orase?

Apropo, io-s admin si stiam de situatie(haha)! Multumit de raspuns?
 

DeletedUser8203

Guest
Si pe ce motiv ai cere "drepturi de autor" pentru numele unor orase?

Apropo, io-s admin si stiam de situatie(haha)! Multumit de raspuns?


Exact pentru acelasi motiv pentru care voi ne cereti sa renuntam la numele Deathrow !
Si asa, pentru cultura ta generala, chiar si intr-un joc virtual sunt reguli pe care si adminii trebuie sa le respecte.
Conflictul a fost iscat de voi, noi ne-am spus doar parerea ...
 

DeletedUser

Guest
Exact pentru acelasi motiv pentru care voi ne cereti sa renuntam la numele Deathrow !
Si asa, pentru cultura ta generala, chiar si intr-un joc virtual sunt reguli pe care si adminii trebuie sa le respecte.
Conflictul a fost iscat de voi, noi ne-am spus doar parerea ...

Legat de prima parte sunt convins ca nici tu nu intelegi ce ai vrut sa zici.

Cine a zis ceva de reguli? si cum ca nu ar fi respectate de admini? Singurele mentiuni asemanatoare au fost bunul simt, acord, legea copyright-ului (asta scoasa de tine).
 

DeletedUser8203

Guest
Legat de prima parte sunt convins ca nici tu nu intelegi ce ai vrut sa zici.

Cine a zis ceva de reguli? si cum ca nu ar fi respectate de admini? Singurele mentiuni asemanatoare au fost bunul simt, acord, legea copyright-ului (asta scoasa de tine).

Esti total pe langa ... cred ca nici nu citesti ce scriu ... postezi doar asa, de imagine :)
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus