De ce nu este folosit www.grepolis.ro ?

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser91

Guest
Am observat ca domeniul exista si e redirectionat pe ro.grepolis.com , dar nu inteleg de ce nu e folosit doar domeniul respectiv :)
Ex: forumul sa fie pe http://forum.grepolis.ro , mail-urile adminilor sa fie de tip: Stil@grepolis.ro & co.

Intreb din pura curiozitate.

Stiu curiosii mor repede, dar mor informati :D
 

DeletedUser

Guest
Asa s-a hotarat de catre Innogames.Nu este numai pt. Romania,ci pt. toate tarile.
 

DeletedUser91

Guest
Pacat.
E mai simplu de retinut pentru un roman: ro.grepolis.com.. fata de grepolis.ro ?
Dar asta e doar parerea mea :)
 

DeletedUser47

Guest
Poţi reţine ori care dintre adrese, amândouă tot acolo duc. :)
 

DeletedUser91

Guest
Am idee in legatura cu acest aspect, dar adminul serverului care "a pus" ro.grepolis.com ar putea pune destul de usor si grepolis.ro... e chestie de cateva minute .
 

DeletedUser

Guest
Motivul alegerii acestui domeniu tine in mare parte de echipa dezvoltatorilor si a echipei tehnice :). Ne pare rau dar nu avem nici un fel de informatie in legatura cu acest subiect si nici nu putem cere modificare domeniului.
 

DeletedUser

Guest
Motivul alegerii acestui domeniu tine in mare parte de echipa dezvoltatorilor si a echipei tehnice :). Ne pare rau dar nu avem nici un fel de informatie in legatura cu acest subiect si nici nu putem cere modificare domeniului.

Din cate imi dau seama , domeniul ar putea fi modificat , dar asta inseamna taxe in plus pentru InnoGames ...
 

DeletedUser91

Guest
Ahh .. uitasem ca orice modificare pe server se plateste si in germania .. parca ar fi romani adminii de server
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus